02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy Rozhovory

První rozhovor Sergia Romera

Ihned po podpisu tříleté smlouvy s Manchesterem United poskytl Sergio Romero první rozhovor, jenž probíhal ve španělštině, pro klubovou televizi MUTV. Zde je přepis toho, na co musel Sergio odpovídat.

39C0848F47924712ACB3067E76593FE2

 

Sergio, vítej v Manchesteru United. Jaký pocit je být tady v klubu?

Mockrát děkuju, jsem velmi šťastný. Je to něco, na co jsem dlouho čekal, přestoupit do tak velkého klubu, jako je Manchester United. A doufám, že klubu něco dokážu vrátit, když do mě vložil důvěru.

Musíš se už určitě těšit, až budeš za United hrát a snažit se pomoci mu k trofejím, že?

Rozhodně. Od prvního momentu, když jsem slyšel, že byla možnost připojit se ke klubu, neustále jsem myslel na mnoho věcí: hrát za klub, trénovat s ostatními hráči, seznámit se s ostatními a vyhrávat trofeje pro klub.

Pracoval jsi s manažerem, už když jsi byl v Nizozemsku v AZ Alkmaar, takže jaká je to podle tebe osoba a jaký je manažer?

Je to skvělý manažer. Je to typ šéfa, který vás od prvního momentu vítá, abyste se cítili uvolněně, a od prvního momentu, co mě určil v roce 2007 jedničkou, řekl mi, že bych mohl hrát v jeho kádru důležitou roli. Byla to pro mě životní část, protože od té doby, co jsem s ním podepsal, začala moje kariéra růst. Je v mém životě velmi důležitý. Když jsem dorazil do Holandska, hodně mi pomohl, protože jsem nemluvil ani nizozemsky, ani anglicky, ale on mluvil španělsky. Jako člověk je velmi upřímný a otevřený, pomáhá vám a uklidňuje vás, stará se o každého hráče i člena realizačního týmu.

Jak můžeš zlepšit tento tým?

No, jsem tady proto, abych pomáhal a tvrdě pracoval, ať už to bude pro klub, nebo zemi. Vždycky jsem se svými spoluhráči pracoval tvrdě, takže jsem stoprocentně připraven na akci, když mě manažer zavolá.

Co si myslíš o současném kádru?

Je to vážně silný tým. Tým, jako United, s těmito opravdu skvělými hráči bude vždycky soutěžit v každé soutěži, do které vstoupí.

Co víš o klubu, ve smyslu klubové historie a hráčů, co tu byli?

Velká část historie sedí přímo vedle manažera, takže tím myslím Ryana Giggse. Vyhrál tu všechno, co se dalo, a pořád je tady. Celý život žije v tomto klubu. Musíte myslet na všechny ty tituly, které tento klub vyhrál, a všechny ty hráče, které klub pro fotbal vychoval. Všichni hráli velkou roli v příběhu Manchesteru United. Manchester United je jedním z nejlepších klubů světa díky historii. To je důvod, proč se mi splnil sen, když tu teď sedím v tomto tričku se znakem United.

Tady v klubu je spousta španělsky mluvící hráčů, takže ti pomohou usadit se v týmu…

Bez debat. Ano, samozřejmě, že to bude vždy snazší, pokud jsou hráči, kteří mluví španělsky. Učím se anglicky, takže můj jazyk se zlepší a budu moci mluvit mnohem snadněji s každým v klubu.

Máš vzkaz pro fanoušky United?

Chci jen ukázat, jak šťastný jsem, že jsem tady. Cestoval jsem sem bez mé ženy a dětí v krátké době, abych přišel a vytěžil co nejvíce z této fantastické příležitosti. Své rodině jsem vysvětlil, že je to pro nás obrovská příležitost. Jsem opravdu velmi šťastný a budu tvrdě pracovat pro klub i pro mou rodinu, aby to fungovalo.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!