24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mata: O přestavbě týmu jsem věděl už dřív

Záložník Manchesteru United Juan Mata řekl, že mu ještě před jeho přestupem v lednu 2014 bylo řečeno o velikosti přestavby, jaká následovala.

_70825724_matastill

United nevyhráli trofej od odchodu Sira Alexe Fergusona, sedmé místo v roce 2014 bylo nejhorším v historii klubu v Premier League. Od příchodu Juana Maty, který do nejúspěšnějšího klubu Anglie přišel za 37,1 milionů liber, což byla tehdy rekordní suma klubu, přišlo do United deset posil. „Řekli mi: Jsi velmi důležitý, jsi první,“ řekl Mata.

Současný manažer Louis van Gaal letos přivedl jména jako Bastian Schweinsteiger a Morgan Schneiderlin. „Věděl jsem, že klub bude dělat takové druhy přestupů,“ poodhalil španělský oblíbenec fanoušků.

Za těch deset posil klub vynaložil 228,1 milionů liber, to ještě není započítána částka šesti milionů liber, která šla na hostování Radamela Falcaa. Mata, jenž dal 16 gólů v 50 soutěžních zápasech United, dodal: „Víme, že je tu pořád dost práce. Není to jen o tom přivést dobré hráče. Je to o tom hrát dobře a vyhrávat trofeje.“

Luke Shaw (ze Southamptonu) £27m Ander Herrera (z Athletic Bilbao) £29m
Daley Blind (z Ajaxu) £13.8m Marcus Rojo (ze Sportingu Lisabon) £16m
Angel Di Maria (z Realu Madrid) £59.7m Victor Valdes (volný hráč)
Memphis Depay (z PSV Eindhoven) £31m Matteo Darmian (z Torina) £12.7m
Morgan Schneiderlin (ze Southamptonu) £25m Bastian Schweinsteiger (z Bayernu Mnichov) £14.4m

BBC s Juanem Matou udělala rozhovor:

 

Přišel Morgan s Bastianem. Bojíš se teď o své místo?

Když hrajete za špičkový tým za špičkový tým, tak víte, že musíte být vždy na svém maximu. Tady v prvním týmu je velká konkurence, ale věřím si. Vždycky trénuju na maximum. Všichni musíme pomáhat týmu, ale samozřejmě, pokud hrajete za tým, jakým je Manchester United, budete mít vždy konkurenci.

Kde, podle tebe, ještě potřebuje tým posílit?

To nevím, to je otázka pro Eda Woodwarda a Louise van Gaala. Jsem docela šťastný, které hráče tu teď máme. Myslím si, že ještě na trhu hledají, aby mohli přivést pár dalších. Uvidíme, co se stane.

Odkud musí v této sezoně přijít další zlepšení?

Minulou sezonu jsme začali pod novým manažerem s novou filozofií. Nějakou dobou to trvalo. V této sezoně všichni víme, jak manažer chce, abychom hráli. Víme, jaký styl fotbalu miluje. Mělo by to pro nás být lepší.

Jaký je manažer? Na média dokáže být tvrdý, ale také velmi vtipný.

Je takový, jako s vámi. Nevíme, co očekávat. Záleží na tom, jak jsme hráli a jak jsme trénovali. Je velmi upřímný, přímý. Je to dobré. Můžete být dobrý, nebo špatný manažer, ale, prvně ze všeho, věřím v osobnost. Někdy může být tvrdý, jak vidíváte. Ale myslím, že to dělá pro správnou věc.

Jaká je jeho filozofie?

Vyhrát díky dobrému fotbalu. Dobrý fotbal znamená držet balon a dělat hřiště velké. Tvořit, nečekat, být aktivnější. Chce po vás, abyste byli na hřišti pánem, aby váš tým udával tempo. Samozřejmě, že se někdy musíte přizpůsobit a musíte trochu kompaktněji bránit a vědět, jak hrát bez míče.

Štvalo tě v minulé sezoně, že jste nehráli Ligu mistrů?

Ano. Každé úterý a středu jsem doma sledoval zápasy, většinou s Anderem Herrerou a Davidem de Geou. Potřebujeme tam být zpátky. Tento klub potřebuje bojovat o Champions League.

Je nutné vyhrát v této sezoně trofej?

Je to tlak, který na tomto klubu vždycky leží. Musíme bojovat o tituly. V této sezoně chceme vyhrát velkou trofej.

zdroj: bbc.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!