24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Proti Barce možná de Gea, na sestavu je každý zvědavý

V sobotu čeká výběr Louise van Gaala supertěžký test, a to v podobě Barcelony. No jo, ale kdo v tom výběru bude?

11222214_10153112238102746_7578245972221878377_o

První ze všeho – Louis van Gaal je optimistický v tématu David de Gea. Podle trenéra je možné, že v sobotu proti Barceloně nastoupí. Na Tour s týmem Španěl odletěl, ale vinou zranění nenastoupil ani do jednoho ze dvou zápasů, ačkoliv se zúčastnil rozcvičky před středečním zápasem, ale to jen proto, že hráči prostě potřebovali na někoho střílet, přičemž Sam Johnstone se připravoval s trenérem brankářů a Anders Linegaard byl také zraněn.

„Mám dobrou naději, že proti Barceloně nastoupí, ale proti San Jose ještě David nemohl,“ řekl van Gaal na pozápasové tiskovce. „Lindegaard byl také zraněný, takže to bylo těžké. Řekl jsem Davidovi, ať si jde stoupnout do branky, abychom tam někoho měli, ale nebylo to tak tvrdé, nechtěli jsme nic riskovat. Doufám, že může hrát a myslím, že může.“

Ángel Di María, Marcos Rojo a Javier Hernández se připojí k týmu právě v sobotu poté, co jim skončí dovolená, která jim byla udělena kvůli prodloužené reprezentační sezoně. Van Gaal neočekává, že by někdo z této trojice proti katalánskému gigantovi nastoupil, a to kvůli nedostatku zápasové kondice.

„Všichni tři se vrací 25. července, ale nemůžou hrát. Stejné je to s Bastianem Schweinsteigerem. Jako první musíte více trénovat, pak musíte hrát čtyřicet pět minut. Oni můžou hrát tak třicet minut, ale nemyslím si to, protože měli tři týdny dovolenou a nevím, jací se vrátí. Ale je to možné, protože za tři týdny toho tolik neztratíte.“

Trenér také potvrdil, že základní sestava bude hrát proti španělským šampionům hodinu, ne 45 minut, jak tomu bylo doposud.

„Teď jsem měl příležitost vidět všechny hráče, tedy až na Marouana Fellainiho, který je suspendován na tři zápasy. Také kromě Seana Gosse, protože on je překvapivým členem kádru a je hráčem druhého týmu. Dal jsem mu příležitost sem jet, ale zatím nebyl nikdo zraněn. Jde to velmi dobře. Proti Barceloně bude hrát základní sestava déle. Musím vybrat hráče, kteří odehrají 60 minut.“

Znamená to, že jedenáctka, která v sobotu nastoupí, nabídne výrazné vodítko k plánům manažera na novou sezonu, která začíná v sobotu 8. srpna proti Spurs. Nastoupit proti Barceloně nemůže Marouane Fellaini, Antonio Valencia (zranění) a šance, že nastoupí Sean Goss, je miniaturní.

Je možné, že v šedesáté minutě se vystřídají dvě obrany, které by mohly být totožné, jako v prvních zápasech. Ta první, jež bude základní, by mohla být ve složení Matteo Darmian, Phil Jones, Daley Blind, Luke Shaw, ta druhá pak Paddy McNair, Chris Smalling, Jonny Evans, Tyler Blackett. Blind nastoupil ve středu obrany, ale dokáže hrát na jiných pozicích.

A zbytek? Ten je obrovsky otevřený. A proto – jak tipujete základní sestavu proti Barceloně?

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!