Van Gaal má zmiešané pocity ohľadom výkonu

69

Louis van Gaal pripustil, že bol potešený aj sklamaný niektorými aspektmi výkonu Manchesteru United počas utorňajšej výhry 3:1 nad San Jose Earthquakes na malebnom Avaya Stadium v rámci International Champions Cupu.

van gaal

The Reds sa ujali v Kalifornii vedenia vďaka elegantnému zakončeniu Juana Manuela Matu ešte predtým, než Memphis Depay zaznamenal svoj vôbec prvý gól za klub po lajdáckej spätnej prihrávke v 36. minúte. Hostia sa vrátili späť do zápasu po góle Fataia Alashea predtým, než van Gaal urobil v polčase 10 zmien, čo viedlo k mierne rozháranému druhému polčasu, v ktorom Andreas Pereira strelil svoj prvý seniorský gól hlavou.

,,S prvým polčasom som bol spokojný,” povedal boss novinárom. ,,Hráči hrali to, čo sme chceli v obrannej organizácii a vytvorili veľa šancí – 10 šancí – a strelili dva góly, takže som bol spokojný. Môžete byť vždy lepší, ale bol som spokojný.”

,,V druhom polčase sme hrali veľmi zle s veľkým množstvom stratených lôpt, a jediným svetlým momentom bol gól od Pereiru. Nedali sme im veľa šancí, ale dali sme im na to možnosť. Vždy tu bola hrozba, a to nebolo nutné. Naša pozičná hra v strede poľa nebola tak dobrá, ako v prvej polovici zápasu.”

Do druhého zápasu v rade, ktorý nasledoval po minulo týždňovej výhre 1:0 nad Club America v Seattli, nastúpil Bastian Schweinsteiger o polčase a zaznamenal viac neoceniteľných minút, keďže ešte potrebuje zlepšiť svoju kondíciu po prestupe do United z Bayernu Mníchov.

Avšak van Gaal priznal, že nebol spokojný s výkonom Nemca, hoci bol pripravený poukázať na to, že jeho letná posila stihla dokončiť iba niekoľko tréningov počas tohto leta.

,,On bol tiež zlý,” priznal manažér počas jeho pozápasovej tlačovej konferencie. ,,Bol tam jeden svetlý moment, myslím si, a to bol Pereira. Ale hráči môžu hrať zle, určite, keď máte iba tri dni alebo šesť dní tréningov vo vašich nohách a musíte hrať 45 minút.”

,,Každý si môže myslieť, že je ľahké zasiahnuť do zápasu, ale nie je to jednoduché. V prvom zápase hral [Schweinsteiger] veľmi dobre a teraz hral zle. To je tiež proces, iste, keď ste mali len jeden týždeň tréningov.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokBastian: United môžu vyhrávať trofeje
Ďalší článokReview: San Jose Earthquakes – Manchester United
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.