28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Shaw odhaluje plán na zabránění zraněním v sezóně 2015/16

Luke Shaw odhalil, jak on a Adnan Januzaj přes léto pracují s jedním z klubových kondičních trenérů na tom, aby v příští sezóně udělali co největší dojem.

3E8F20CDE30B47D7B74CFEB10E98750F.ashx

 

Shaw se připojil k Rudým ďáblům loni v létě a anglickému reprezentantovi je na Old Trafford předpovídaná dlouhá a úspěšná kariéra, ačkoliv jeho rozvoj v první sezóně byl hodně zbrzděn kvůli sérii menších zranění.

Levý obránce je nyní odhodlán zůstat v nové sezóně co nejdéle bez zranění a během rozhovoru s manutd.com vysvětlil, jaké kroky k dosažení tohoto cíle udělal.

„Měl jsem mnoho různých předsezónních příprav a tahle pro mě zatím není příliš náročná,“ říká Shaw. „Samozřejmě, že i tak je potřeba při přípravě tvrdě pracovat, protože musíte získat zpět kondici. Já jsem se však i v průběhu své dovolené snažil o to, abych se do přípravy vrátil v dobré kondici. Díky tomu se mi trénuje dobře a jsem připravený hrát.

Každý v týmu dostal na tohle léto individuální program. Při mé dovolené jsem společně s Adnanem a jedním mým kondičním trenérem letěl do Dubaje. Neměli jsme to od nikoho nařízené, udělali jsme to s Adnanem dobrovolně, abychom naskočili do přípravy v dobré kondici.

„Samozřejmě, že jsem si také udělal volno! Dal jsem si pár týdnů na odpočinek a zotavení se, ale hned potom jsme letěli do Dubaje, abychom rychle nabrali fyzičku. Oba jsme si to s Adnanem užili. Doufejme, že se nám to v průběhu sezóny vyplatí.“

O svých přáních do nové sezóny Shaw řekl: „Já jenom doufám, že se mi vyhnou zranění. V minulé sezóně to pro mě bylo frustrující, protože vždycky když jsem odehrál pár zápasů, přišlo nějaké zranění. Doufejme, že tentokrát zůstanu fit pro co nejvíce zápasů a také bych rád získal titul.

Na otázku, zda mu neúčást na mezinárodním turnaji v dresu anglické reprezentace do 21 let pomohla, odpověděl stručně: „Ano, rozhodně. Musel jsem se vrátit do předsezónní přípravy v lepší kondici než minulé léto. Hodně mi to pomohlo a jsem rád za cestu do Dubaje. Cítím se dobře.“

Jednou z nejzajímavějších událostí letošního turné je brzký příchod nových posil, mezi kterými je také francouzský reprezentant Morgan Schneiderlin. Shaw zná tohoto hráče velmi dobře ze společného působení v Southamptonu a je neuvěřitelně potěšený, že ho Louis van Gaal podepsal.

„Noví hráči se usazují rychle,“ řekl. „Samozřejmě, že s Morganem se znám ze společného působení v Southamptonu velice dobře a je skvělé ho tady vidět. Jsme tu dobrá parta kluků a pro nové hráče není těžké se mezi nás dostat, takže doufám, že si to všechny naše posily užívají a těší se na zápasy.

Jasně, že jsem s Morganem mluvil ještě před přestupem, ale každý hráč moc dobře ví, o čem je hraní za Manchester United. I tak jsem mu řekl všechno, co šlo a také jsem mu naznačil, jak to tady bude milovat. Myslím, že příchodem do Manchesteru United učinil Morgan správné rozhodnutí a myslím si, že se mu bude dařit.“

Soudě podle nedávných fotografií z tréninku se Shaw také dobře spřátelil s Memphisem Depayem, což mladého obránce těší. „Je přibližně v mém věku a pro mě je vždycky fajn, když někdo takový přijde. Dalo by se říct, že si spolu rozumíme nejlépe ze všech, ale já myslím, že všichni tu tvoříme skvělou partu.

„Hraní s Depayem na levé straně je však skvělá záležitost. On je jako tank! Můžete mimochodem vidět na fotkách, jakou má stavbu těla. Je menší, ale hodně silný a rychlý, takže na tréninku ukazuje velikou kvalitu. A stejně jako já se snaží, aby se v budoucnu prosadil a odehrál co nejvíc zápasů.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!