03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy Rozhovory

Rozhovor: Schweinsteiger je z debutu za United nadšený

Letní posila Manchesteru United Bastian Schweinsteiger přiznává, že je po svém debutovém zápase, který United v Seattlu vyhráli nad týmem Club America 1:0, nadšený a nemůže se dočkat, co přinese budoucnost.

965213DB5959470296EA9365212A6EC0.ashx

Německý reprezentant a mistr světa se po odchodu z Bayernu Mnichov připojil k Rudým ďáblům začátkem tohoto měsíce a už trénuje s týmem Louise van Gaala téměř týden. Během této doby třicetiletý záložník usilovně pracuje na usazení se mezi svými novými spoluhráči a poznává celý klub.

Schweinsteiger si připsal první start v prvním zápase turné proti Club America na stadionu CenturyLink Field, když jako střídající hráč v druhém poločase pomohl udržet vítězství United nad mexickým klubem. Chvíli po zápase si Bastiho odchytil redaktor manutd.com, aby s ním udělal exkluzivní rozhovor.

 

Právě jsi zažil svůj debut za Manchester United. Jaký je to pocit?

Bylo to skvělé, je to naprosto úžasný pocit nosit na sobě tento dres. Myslím si, že jsme hráli dobře a těším se na další zápasy, zejména na Old Trafford.

 

Jaké emoce jsi pociťoval, když jsi na začátku druhého poločasu přišel do hry?

Byl jsem hodně nadšený, přesto se u mě téměř nedostavila žádná nervozita. Nastoupit do zápasu pro mě bylo důležité a také jsem chtěl vědět, jak na tom budu s fyzičkou. Rozhodně bych řekl, že to pro mě byl dobrý test. A cítil jsem se v pohodě, což je dobré znamení.

 

Co tvoje kondice během tvých 45 minut na hřišti? Cítil ses v pohodě?

Ano, naprosto. I když musím přiznat, že v posledních 10 minutách se mi trochu hůř dýchalo. Ale především v prvních 30 až 35 minutách jsem byl úplně v pohodě.

 

Zápas se hrál ve vysokém tempu a se spoustou soubojů. Cítíš, že jste vyhráli zaslouženě?

Je pravda, že hráči Club America byli velmi agresivní a taktéž výborní na míči, takže zápas nebyl vůbec jednoduchý. Zatím nevím, jestli to byl stejný styl, jakým hrají týmy v Premier League. Můj názor je, že v Anglii je to ještě trochu jiné, přesto to však byl pro nás dobrý test. V praxi jsme si vyzkoušeli, co jsme v posledních několika dnech trénovali. Chtěli jsme mít nad zápasem kontrolu, zůstat kompaktní a osobně si myslím, že jsme to zvládnuli.

 

Další z nových posil, Morgan Schneiderlin, vstřelil vítězný gól hlavičkou v prvním poločase. Zapůsobil na tebe jeho výkon, a jak moc kvalitní hráč to podle tebe je?

Myslím, že hrál opravdu skvěle a celkově má velkou kvalitu. Když se na ten gól znovu podíváte, je jasné, že situaci vyřešil skvěle – nefauloval a míč hlavou umístil perfektně. Myslím si, že je to opravdu dobrý hráč a také – což je pro mě důležité – skvělý kluk.

 

Memphis Depay a Matteo Darmian také odehráli svůj debut. Sledoval jsi jejich výkon?

Ano a myslím, že oba zahráli dobře. Memphis je neuvěřitelný talent a velmi kvalitní fotbalista, takže si myslím, že s ním bude na hřišti hodně zábavy! Matteo je typický Ital, ale to já miluju! Je na něm vidět, že taktickou stránku hry má výborně přečtenou a také je velmi rychlý. Myslím si, že tyto dva přestupy jsou pro Manchester United skvělé.

 

V druhém poločase jsi hrál s velmi mladými spoluhráči. Je nějaký mladík, který tě jakožto zkušeného hráče svým výkonem nejvíce zaujal?

Jo, tohle jsem si hodně užíval, protože dívat se na výkony mladých hráčů jako Pereira, Jesse a Wilson je velmi zajímavé. Všichni jsou už teď velmi dobří hráči. Ve své kariéře jsem viděl hodně mladých hráčů a musím říci, že tito kluci jsou velmi, velmi dobří. Jestliže ve svých výkonech budou pokračovat, může Manchester United hodně získat.

 

Manchester United má bohatou historii v podpoře rozvoje mladých hráčů z akademie na hráče prvního týmu. Myslíš si, že jsou tyto věci důležité i v dnešní době?

Určitě, a zvlášť tady v Manchesteru United. Když se najde hráč, který úspěšně projde akademií a hraje za první tým, je to pro fanoušky velmi důležité. Samozřejmě, že v týmu potřebujete zdravý mix mládí a zkušeností, ale je důležité, že se mladí hráči z akademie United mohou prosadit.

 

Fanoušci byli tvým debutem velice nadšeni a při každém vašem dotyku s míčem jásali. Líbila se ti atmosféra na stadionu?

Rozhodně! Pro mě je tohle všechno nové a taky trochu jiné. Zaprvé musím říct, že celé turné je skvěle zorganizované. Atmosféra na stadionu byla úžasná. S Bayernem jsme vždy jeli na turné do Číny nebo zbytku Asie. Tady je to trochu jinak a já si to hodně užívám.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!