28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Celá tisková konference představení hráčů

Včera v nočních hodinách se na týmovém hotelu v Seattlu odehrála tisková konference. V její první části, kterou vám přinášíme teď, byly představeny tři posily.

louis-van-gaal-bastian-schweinsteiger-matteo-darmian-morgan-schneiderlin_3325616

 

Otázka: Louisi, první ze všeho, jak jste spokojen s prací, kterou jste odvedl při přestupech, a co myslíte, že tyto tři nové posily přinesou klubu?

LVG: Jsem velmi šťastný, protože jsou – podle mého názoru – velmi dobří hráči, to je důvod, proč je Manchester United koupil. Jsem velice rád, že jsou všichni připraveni už před Tour, protože už teď na ní můžeme připravit všechny týmové elementy, které musíme natrénovat už s novými posilami, takže taky Memphis Depaytady, k němu ty tři nové posily, takže je to mnohem lepší než minulý rok.

Otázka: Bastiane, vyhrál jsi všechno, co se ve fotbale dá, přišel jsi sem do Manchesteru United, co musíš zlepšit?

Bastian: Ještě, než cokoliv řeknu – jsem velmi šťastný, že tu jsem a že hraji za Manchester United, je to velká čest. Samozřejmě, je to další krok v mém životě, chci vyhrávat tituly, to je lehké, na to je Manchester United zvyklý – a já taky. To je cíl, který chci s Manchesterem splnit.

Otázka: Jak těžké rozhodnutí bylo pustit Robina van Persieho?

LVG: Každé rozhodnutí je těžké – jak udržet hráče, tak i nechat je odejít. Ale na konci sezony jsem se s ním bavil, takže už věděl, co přichází, a myslím, že učinil dobrou volbu, protože už když jsem byl u národního týmu, tak jsem Fenerbahce sledoval kvůli Dirku Kuijtovi a vždycky jsem obdržel jen kladné hodnocení. Myslím, že se mu tam bude líbit, přeju mu jenom to nejlepší, to jsem mu taky napsal.

Otázka: Hodně se toho namluvilo o Bastianovi, ale co si myslíte, že do klubu přinese Morgan?

LVG: Myslím, že už jsem na některých tiskovkách předtím říkal, že náš kádr není moc vyvážený. Chtěl jsem rovnováhu mezi záložníky, takže jste mohli očekávat, že koupím dva dobré záložníky. Morgan Schneiderlin je typ, který, myslím, může hrát v našem systému a v naší filozofii. Manchester United vždycky kupuje jenom hráče, kteří tomu můžou něčím přispět. Nekupujeme jen proto, abychom nakupovali. Každý hráč, který zde sedí, něčím přispěje, ale oni musí o svou pozici bojovat, to také každému hráči říkám.

Nic není zaručené, ve sportu není zaručená žádná pozice. A jak víte, moje pozice také není zajištěná. Hráči musí bojovat, takže Morgan Schneiderlin musí bojovat s Schweinsteigerem, Michaelem Carrickem a Daleym Blindem, to jsou hráči, kteří můžou hrát ve středu zálohy. Matteo Darmian musí bojovat s Valenciou. Ví to – stejně jako Valencia a Carrick, kterému jsem to řekl na konci sezony. Těžké je získat tyto hráče, není to tak lehké. A já jsem velmi hrdý, obzvláště za Eda Woodwarda, že jsme to dokázali, protože to není tak lehké, když přichází Manchester United, kluby si vždycky žádají více peněz, než si myslíte, že musíte zaplatit. Ale jsme tady, v pravý čas, a já jsem velmi šťastný.

Otázka: Morgane, jestli se tě můžu zeptat, přišel jsi do Southamptonu, kde jsi hrál dokonce League One, snil jsi před roky, že bys byl teď tady?

Morgan: Jediná věc, kterou můžu říct, že se stala nejlepší věc vůbec. Když jsem přišel do Anglie, byl jsem mladý chlap a každý manažer mi říkal, že jsem technicky dobrý, ale měl bych být tvrdší, takže nebylo lehké hrát v League One, celou dobu je to tam boj. A jak jsem řekl – všichni ti manažeři mě zlepšili, jsem za to velmi vděčný, ale dnes je to další krok v mé kariéře, ale jsem na něj připraven, budu se učit.

Otázka: Louisi, můžu se vás zeptat na Mattea, jaké kvality jste v něm viděl, které jste cítil, že United potřebují?

LVG: Vždycky chci hráče, který na prvním místě umí bránit, protože když jste pravý obránce, musíte bránit a kooperovat s ostatními obránci. A co v něm vidím je, že má dobrou orientaci, se kterou může spolupracovat s našimi stopery, protože musí uzavřít prostor, když je míč na druhé straně, k tomu vždycky potřebujete dobrou orientaci. Takže to je jedna věc.

Je rychlý, taky je slušný hlavičkář, takže to je taky plus, může se vypracovat, vidívá volné hráče, v útočné fázi je dobrý hráč a Manchester United chce v útoku útočit i s obránci. Ale uvidíme, jak se usadí, protože Morgan je z Premier League, takže se dokáže vyrovnat s Premier League. Otázkou je Bastian Schweinsteiger a Matteo Darmian, protože ti to musí prokázat a to je rozdíl, rozdíl je mezi ligami velký. Trénoval jsem v nich, takže to můžu říct, ale plně věřím tomu, že se Bastian i Matteo s ligou srovnají.

Otázka: Bastiane, pro vás je co největší výzva v Premier League, hrál jste v Bundeslize tolik let, co je pro vás největší výzva?

Bastian: Absolutně je to fakt, že budu hrát v nejlepší lize světa, to je pro mě skvělá výzva. Chci, aby šel vidět můj dopad tady v pozitivním slova smyslu. Víte, fanoušci Manchesteru United jsou tak úžasní, pamatuju si, jak jsem hrál jednou na Old Trafford a vyhráli, ne prohráli jsme 2:3 (obrací se přitom na van Gaala). Fanoušci nás respektovali i přesto, že jsme United vyřadili, po zápase nám tleskali a těším se, až před nimi budu hrát. Nemůžu garantovat tituly, ale můžu garantovat, že ze sebe dáme všechno, abychom byli úspěšní.

Otázka: Morgane, bylo toho letos hodně napsáno. Odstranil jsi jiné nabídky, abys sem mohl přestoupit?

Morgan:  Když jsem mluvil s manažerem, tak jsem věděl, že United jsou první volba, byl jsem jenom velmi šťastný a těšil jsem se, až budu hrát za tento klub, ale nevím, byly to jen spekulace, psaly to noviny.

Otázka: Bastiane, jaké je to zase pracovat s manažerem?

Bastian: Známe se z Bayernu Mnichov, měli jsme se tam skvěle, bylo to velmi dobré pro můj vývoj, nechával mě hrávat, měli jsme tituly a byli jsme kousek od toho, abychom měli treble. Jasně, známe se navzájem, ale jsem tu pro Manchester United, protože je to velký klub a těším se, až si zahraju na tom skvělém stadionu.

Otázka: Matteo, co můžeš přinést do Manchesteru United jako pravý obránce, fanoušci si myslí, že neměli pořádného pravého obránce od Garyho Nevilla. (Matteo ovšem moc nerozuměl, tak mu musel Bastian a moderátorka pořadu)

Matteo: Nevím, budu se snažit, co nejvíce to půjde. Jsem tu, abych pracoval tvrdě.

Okamžitě se ho ale zastal Louis van Gaal: Nemluví moc dobře anglicky, takže je to pro něj těžké, ale pro mě je taky těžké mluvit s ním, je to pro něj těžké, ale říkal správné věci – dělá nejvíc, co může, a je tu proto, že jsme si ho vybrali, takže jediné, co musí, je prokázat to.

Otázka: Louisi, s Bastianem vám to šlo v Bayernu skvěle, napodobíte to tady?

LVG: Nemám pochyb, protože si možná pamatujete, že se nedívám jen na hráčovi kvality, ale i charakter. A myslím, že to je taky důležité, mluvil jsem o tom už mockrát. Jsem si jistý, že předvede stejnou práci, jakou odváděl v Bayernu. Proč bych měl pochybovat? Mám v něj obrovskou důvěru, proto jsme ho podepsali.

zdroj: MUTV


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!