27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Šestadvacet hráčů započalo boj o místo v sestavě

Šestadvacet svěřenců Louise van Gaala odcestovalo do Seattlu, aby se zúčastnilo tour 2015 prezentovaným společností Aon. Z jakých jmen a na jaké posty bude moct van Gaal vybírat, se dozvíte v následujícím článku.

Velkým překvapením je skutečnost, že do Spojených států neodcestoval Victor Valdes, což by napovídalo jeho možnému přestupu, nicméně ještě možná větší překvapení je nominace samotného Davida de Gey, který byl celé léto spojován s přestupem do Realu Madrid. Jako další dva brankáři pak byli nominovaní Anders Lindegaard a dvaadvacetiletý Sam Johnstone.

Na postu levého obránce se pak v rámci tour může objevit mladíček Luke Shaw, stejně jako univerzál Daley Blind (Marcos Rojo na tour neodcestoval). Spatřit zde můžeme také Tylera Blacketta, Jonnyho Evanse, či Ashleyho Younga, kteří už na tomto postu ve své kariéře rovněž nastoupili.

Blackett, stejně jako Evans jsou pak v první řadě levonozí stopeři (obodbně jako Marcos Rojo), na rozdíl od svých kolegů z obrany Phila Jonese, Chrise Smallinga a Paddyho McNaira, kteří preferují hru pravou nohou.

Jakožto pravý obránce pak bude s největší pravděpodobností na tour odzkoušena nová posila Matteo Darmian, stejně jako provizorní zadák Antonio Valencia. Tento post pak není cizí ani Smallingovi, Jonesovi, či McNairovi.

Kdo všechno a na jakých postech bude hrát v záložní řadě, toť otázka. Vše záleží na preferovaném systému, nicméně předpokládá se, že van Gaal zvolí klasiku v podání 4-3-3. V tomto případě budou mít minimálně na tour předplacené místo dvě nové posily Schneiderlin a Schweinsteiger, přičemž o post třetího záložníka budou bojovat Carrick, Blind a Španěl Herrera. Svou roli na těchto postech pak zahrají také Juan Mata a Marouanne Fellaini, nicméně hodně nadějí se také vkládá do mladíků Seana Gosse a Andrease Pereiry. Je třeba rovněž zmínit absenci Angela Di Maríi, který dostal volno.

Co se týče ofenzivní trojice, tak první řadě je třeba zmínit absenci Chicharita, který kvůli zlomenině klíční kosti neodcestoval s týmem do USA a značně si tak boj o místo v sestavě zkomplikoval. O pozici hrotového útočníka tedy s největší pravděpodobností budou bojovat kapitán Wayne Rooney a mladíček James Wilson. O poznání větší boj pak spatříme na postech křídel/krajních útočníků, kde kromě mazáků Younga, Valencii a Juana Maty uvidíme především novou posilu Memphise Depaye a také odchovance Adnana Januzaje, pro kterého by následující sezona mohla být zlomovou a Jesseho Lingarda.

Jak vše dopadne a kteří hráči si nakonec vybojují místo v základní sestavě, to se dozvíme až po ukončení letní přípravy tour, nicméně není vyloučeno, že nějaké posily nám Ed Woodward ještě představí.

Jakou sestavu na nadcházející sezonu preferujete vy?

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!