25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal si cení času, kterým letos disponuje

Manažer Manchesteru United si je spolu se svým trenérským týmem vědom, že předsezónní příprava je období, při kterém mohou hráči udělat velký pokrok a proto je rád, že na ni má více času, než loni, kdy měl především povinnosti s holandským reprezentačním týmem.

van gaal 77

Už nyní monitorují specialisté přes fitness každého hráče United tak, aby se mohl co nejrychleji ponořit do předsezónní přípravy, následkem čehož by měla být co nejrychlejší adaptace na zápasy v rámci tour 2015. Soupeři United letos budou Club America, San Jose Earthquakes, Barcelona a Paris Saint-Germain, což jsou dle manažera týmy, které poskytnou řadu příležitostí ke zlepšení v několika klíčových aspektech hry.

Nejdůležitější věcí na předsezónní přípravě jsou ty hodiny strávené na hřišti, protože právě během nich mohou hráči co nejlépe pochopit taktiku. Tohle především má pak vliv na týmový výkon a proto ji musí pochopit správně,“ řekl van Gaal.

Máme velké množství trenérů. Nikdy jsem s takovým počtem zaměstnanců nepracoval. Například máme specialistu na únavu, specialistu na rozcvičení, experta na silový trénink a samozřejmě já sám mám asistenta- Josa van Dijka – který ve spolupráci s vědeckým oddělením vytváří tréninkový program šitý na míru každému hráči.

Van Gaal, jež do čela United nastoupil teprve loni, je rád, že letos má mnohem více času, než v roce 2014. Tenkrát mu práci zkomplikovala účast na Mistrovství světa, stejně jako skutečnost, že samotné tour skončilo několik dní před prvním zápasem Premier League.

Řekl jsem vedení, že nechci hrát poslední zápas tour pár dní před prvním zápasem Premier League. Posledně jsme odehráli zápas s Valencií a několik dní na tu jsme už museli čelit Swansea. Nyní mi ale bylo slíbeno, že poslední zápas bude nejpozději minimálně týden před prvním zápasem soutěžním, což je velmi důležité. Doufáme, že letos začneme dobře.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!