25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Fyzioterapeut Radcliffe opouští United

Fyzioterapeut Matt Radcliffe po pouhých osmi měsících opouští Old Trafford, přičemž skutečnost, zda byl vyhozen, či odešel sám, není známa.

Louis van Gaal si přitom o služby tohoto fyzioterapeuta řekl teprve před osmi měsíci, kdy Radcliffe ještě pracoval ve stejné funkci v Southamptonu. A stalo se tak právě po jeho příchodu, co se marodka hráčů Manchesteru United začala zužovat a samotný manažer jej tak začal nazývat „specialistou na prevenci zranění“.

Radcliffe pak byl považován za jednoho z nejlepších fyzioterapeutů v anglickém fotbale, a tak není náhodou, že právě on nahradil Rona Swirea, který působil v téže funkci u Rudých ďáblů dlouhých třiadvacet let.

Pravděpodobně nejvíce nepříjemným faktem pro Louise van Gaala je pak skutečnost, že Radcliffe zanechal za sebou mezeru pouhých sedm týdnů před začátkem nové sezony a nyní je na vedení United tuto díru co nejdříve zacelit. Že to nebude nic lehkého, potvrzuje také skutečnost, že samotný manažer byl ohromen šíří marodky, kterou dle svých slov nezažil za třicet let od svého nástupu ke kariéře manažera. Po příchodu Radcliffa však počet zraněných hráčů značně opadl, a lze tak tvrdit, že za tímto sníženým počtem stojí právě on a jeho kvality.

Jeho funkci zatím dočasně přebere jiný fyzioterapeut, jež na Old Trafford působí, a to Neil Hough. Pomáhat mu bude rovněž John Darvin, který měl doposud pro změnu na starost rehabilitaci hráčů po dlouhých zraněních.

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!