18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Smalling vidí ideální stoperskou dvojici v sobě a Jonesovi

Obránce červených ďáblů a reprezentant Anglie Chris Smalling věří, že společně s jeho spoluhráčem Philem Jonesem mohou zastávat pozici stálé obranné dvojice.

jones

Po odchodu defenzivních legend, jako byl Rio Ferdinand a Nemanja Vidič, zůstala role lídrů obrany u výše zmíněných hráčů, kterým konkurenci na těchto postech dělá Marcos Rojo nebo Jonny Evans. Rudí ďáblové měli vzhledem k počtu inkasovaných gólů v uplynulé sezoně Premier League čtvrtou nejlepší obranu, ale pod touto skutečností se určitě podepsala i fantastická forma brankáře Davida De Gey. Manažer Louis Van Gaal přiznal, že by během letního přestupního období rád přivedl na Old Trafford nového zkušeného stopera, ale Smalling je toho názoru, že by mohl být společně s Jonesem dlouhodobým řešením pro obranu Manchesteru United.

„Prokázali jsme, že můžeme zaplnit mezeru,“ řekl Smalling. „Když uvážíte výdaje, hráči se museli ukázat a naštěstí já byl jeden z těch, co měli dobré období, hlavně druhou půlku sezony. Buduje se v průběhu času a měli jsme šance v této sezoně, teď je potřeba budovat příští sezonu.“

Nevypadá to, že jejich klubové partnerství se jen tak brzo přenese do reprezentace. V nedělním zápase s Irskem, jenž skončil bezgólovou remízou, nastoupil Smalling ve dvojici s Garym Cahillem, zatímco Phil Jones nastoupil na pravé obraně. To, že Paul Scholes nazval toto utkání jako ztrátu času, nic nemění na tom, že Anglie udržela čisté konto v sedmi z deseti posledních zápasů.

„Cítili jsme, že jsme mohli hrát mnohem lépe. Ale tak jak tak držíme šňůru, ve které jsme neprohráli a navíc udrželi čisté konto, takže se v kvalifikaci budeme snažit a vezmeme si ze zápasu s Irskem nějaká pozitiva.“

zdroj: bbc.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!