Akadémia

U21: Manchester City – United 3:1

Manchester United U21 s jistotou zisku ligového titulu prohrál v posledním kole Barclays Under-21 Premier League s Manchesterem City U21 na jeho hřišti 3:1.

Hráči Manchesteru United U21 měli před tímto zápasem jistotu ligového titulu, což ocenili i domácí hráči, kteří hostujícím United připravil „Guard of Honour“. Oběma týmům už tak o nic nešlo a i proto v základní sestavě dostali šanci mladší hráči. I přesto si na Academy Stadium našlo cestu více než 16 tisíc fanoušků. Do první výraznější šance se dostali domácí hráči, které z hlediště sledoval i manažer prvního týmu Citizens Manuel Pellegrini. Střelu Oliviera Ntchama musel vyrazit brankář Kieran O’Hara mimo tři tyče. Hostující United moc šancí v prvním poločase neměli, tu jedinou ale dokázali přetavit v úvodní branku. Ve 43. minutě odvedl velký kus práce obránce Andy Kellett a Ashley Fletcher dokázal dostat míč do sítě – 0:1.

Od druhého poločasu byli domácí hráči lepším týmem a v 55. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. O to se postaral nigerijský útočník Kelechi Iheanacho – 1:1. V 67. minutě už Citizens vedli. Šance Brendona Barkera a Iheanachio sice ještě brankou neskončily, ale Angelino už měl větší štěstí, když jeho tečovaná střela skončila za zády brankáře O’Hary – 2:1. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě opět Iheanachio, který vstřelil v zápase svojí druhou branku – 3:1. Skóre mohlo být ještě větší, ale v poslední minutě zápasu předvedl O’Hara skvělý zákrok proti střele Barkera.

Manchester United U21 tak zakončil sezonu se ziskem 40 bodů, které získal ve 22 zápasech. Ligový titul mladíci United získali před druhým Liverpoolem U21, který na United U21 ztratil čtyři body.