04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Hull City – Manchester United + fotky

Sezóna Premier League 2014/2015 budiž uzavřena. V neděli bylo v Anglii na programu závěrečné 38. kolo Premier League, které mimo dalších devíti zápasů zahrnovalo i klání, ve kterém Hull City hostili na KC Stadium naše Rudé ďábly. Tigers potřebovali nutně vyhrát, aby mohli živit naději na udržení se mezi elitou. United už věděli, že skončí čtvrtí, ale přes to podali tomto utkání celkem dobrý výkon. Gól ovšem nevstřelili a nepodařilo se to ani domácím. Duel Hull City s Manchesterem United byl jediný v tomto kole, ve kterém nepadl gól. Devils vezou z KC Stadium bod, Tygři jsou díky bezgólovému výsledku jedním ze tří celků, který Premier League opouští.

Po ofenzivně laděném začátku jsme sledovali spíše vyrovnanější hru, jejíž tempo diktovali spíše United, ale svěřenci Stevea Bruce se nebáli vyrážet vpřed, aby potrápili naši chybující defenzivu. Devils dobře a přesně kombinovali, ale scházela tomu větší rychlost a risk, takže šance k vidění nebyly. Po změně stran se toho moc nezměnilo, a to ani po střídáních na obou stranách. United byli lepším týmem, ofenzivní snažení jsme však znovu nezefektivnili a naše převaha se na konečném výsledku nijak neprojevila. Devils navíc dohrávali tento match v deseti, když se nechal vyloučit střídající Fellaini. Vyhrát tento zápas mohly oba týmy, protože několik příležitostí bychom přeci jen napočítali. Ani přesilovku ale Tigers nevyužili a utkání tedy úspěšného střelce nemělo. Pod příspěvkem najdete fotogalerii z tohoto utkání.

HC MU

Je po sezóně. United nečeká žádné velké finále ani jiný soutěžní zápas. Tým už má před sebou jen poslední společnou rozlučku, a poté už zasloužené volno a několikatýdenní oddych po náročné sezóně. Skončili jsme sice bez trofeje, ale hovořit a další nepovedené sezóně či snad ostudě, je hodně přehnané. Máme totiž celou řadu důvodů těšit se na to, až se vše zase znovu rozběhne a vzhlížet s nadějemi k následující sezóně. Nutné změny proběhly a to horší máme snad již za sebou. Po tomto ročníku je vše nachystáno k výstupu na vrchol a podle mě bude příští rok o poznání úspěšnější. Důležitou skutečností je, že van Gaal vrátil United do Ligy mistrů, která pro nás začne v srpnu/oktober 4. předkolem. I tato milionářská soutěž bude velmi důležitým ukazatelem v hodnocení našeho klubu v příštím roce. Manchester United do ní rozhodně patří.

Uvidíme, co všechno přinese následující léto během, kterého budou mít Devils čas na kompletní přípravu i posílení kádru. Základy jsou ovšem položeny a nyní nastává čas na zdokonalení a zkrášlení celého van Gaalova díla. Ještě před tím vším ale zbývalo odehrát poslední match proti Hull City.

Týmu Stevea Bruce se samotný závěr ročníku zcela vymkl z rukou. V posledních osmi ligových zápasech šestkrát prohrál, čímž se tento celek v tabulce propadl až na sestupové pozice a výrazně si zkomplikoval situaci. Proti United tak museli Tigers naplno bodovat a zároveň doufat, že Newcastle doma nevyhraje nad West Hamem. Jedině tudy ještě vedla cesta k jejich záchraně, která se ještě dva měsíce dozadu zdála být vcelku samozřejmá. Fantastické výsledky Leicesteru i zlepšení Sunderlandu v závěru ročníku však způsobily propad trápícího se Hullu na 17. příčku. Tygři jsou bojovníci a v této sezóně to opět několikrát ukázali, ale kvalita kádru i úbytek sil s končícím ročníkem měly vliv na to, že poslední důležité zápasy nezvládli, a že by ještě dokázali sestup odvrátit, v to už věřil jen málokdo.

Van Gaal se nechal slyšet, že navzdory všem okolnostem i jistotě umístění se v Big 4, pošle na hřiště nejsilnější tým, od kterého očekává zachování férovosti, plné nasazení a tři body. Ti, kdo se těšili na mladíky, talenty naší Rezervy či nějaké herní změny a zpestření rozlučkového zápasu sezóny, tak museli být i tentokrát zklamáni. Manažer chtěl obětovat vše, abychom z posledního duelu odešli jako vítězové a měli další důvod zakončit uspokojivou sezónu se vztyčenou hlavou.

Na hřišti Hullu se měli představit i de Gea a Rooney, čímž se měla potvrdit van Gaalova slova o nasazení nejsilnější možné jedenáctky. Mimo hru naopak byli Carrick, Shaw, Rafael a Evans. Mnozí se možná už viděli někde u moře či při odpočinku ve společnosti rodiny a svých nejbližších, ale byl tu ještě poslední zápas, ve kterém mohli hráči naposledy poděkovat fanouškům za jejich neutuchající podporu v této sezóně a rozloučit se s nimi vítězstvím.

Nic nového pod sluncem. Van Gaal vsadil na zaběhnutý systém ve formaci 4-1-4-1. Do brány se postavil de Gea, před kterým hráli v obranné čtyřce Valencia, Jones, Smalling a Rojo. Na postu defenzivního štítu operoval Blind, kterého doplnili ve středu pole Fellaini a Herrera. Pravé křídlo obsadil Mata, vlevo jsme mohli vidět Younga. Hrotovým útočníkem byl Falcao. A kapitán United? Tím byl pro tento match netradičně Chris Smalling.

Utkání se hrálo v Kingston upon Hull na KC Stadium. Počasí bylo polojasné s proměnlivou oblačností; teplota 18 C°.

Button - První poločas

Téměř zcela zaplněné tribuny vytvořily báječnou atmosféru. Diváci ve stoje přivítali potleskem oba týmy po jejich vstupu na trávník, a bylo znát, že si všichni chtějí poslední utkání sezóny patřičně užít. Vše bylo připraveno, takže mohl Lee Probert bez dalších okolků zápas zahájit. Fanoušci dávali jasně najevo, že chtějí vidět pěkný fotbal a hnali obě mužstva vpřed. Bylo tedy nastoleno svižnější tempo, kterého lépe využívali domácí. Už ve 2‘ musel schovat míč v náruči Valdes po hlavičce N’Doylea, kterého přesným centrem našel Brady. Ve 3‘ pořádně vystrašil Harpera Rooney, jehož pěkná střela z hranice šestnáctky olízla horní stranu břevna. V 5‘ se po pěkném pasu Huddlestonea vyhnul ofsajdu Elmohamadi, který přes vyběhnutého Valdése poslal z pravé strany vápna před naši bránu nebezpečný míč, který musel Smalling před Jelavičem uklidit na rohový kop. Útočný začátek po chvíli přešel na klidnější partii, o kterou se zasloužili United, kteří začali hrát na jistotu a drželi míč. Tigers ovšem bojovali a snažili se napadat naši rozehrávku, takže bylo ve středu pole k vidění několik ostřejších střetů. Rudí ďáblové ale zůstali trpěliví a nenechali se rozhodit. S balónem u nohy jsme tedy brzy kontrolovali utkání. Jenže pokud hosté vyrazili vpřed, musela být naše obrana ve střehu. Hosté byli během dvou minut třikrát velmi blízko ke gólu. V 19‘ vypadl Valdesovi z rukavic Bradyho centr z přímého kopu a k míči se následně dostal McShane a poslal jej do sítě. Jenže radost mu překazil zdvižený praporek pomezního. Ve 20‘ našel Brady dalším krásný centrem ve vápně hlavu Elmohamadiho, jenže Valdes byl na zemi včas a výborným zákrokem balón vyrazil. A ve 21‘ se dostal k zakončení ve vápně Quinn, jehož střela skončila v síti, ovšem i tentokrát byl praporek rychle nahoře, kvůli N’Doyleovi, stál v malém vápně v ofsajdu a ve snaze tečovat míč projevil zájem o hru. Naše defenziva v čele s Valdesem zatím nepůsobila moc jistě a vzájemná spolupráce nebyla dobrá. Ve 23‘ musel nuceně ze hry odejít zraněný Di María, jenž přepustil své místo Januzajovi. Po jeho příchodu byla hra spíše vyrovnaná. Devils se snažili držet míč, ale pressing Hull City slavil úspěch. Díky přesné kombinaci však byli nuceni Tigers zaujímat obranné postavení stále častěji. Semknutou defenzivou bylo těžké projít, takže naše útočné snažení k šancím nevedlo. Nastaveny byly dvě minuty. Ve 45+1‘ jsme přeci jen zahrozili. Januzajovi se nepodařilo zpoza vápna vystřelit, ale udržel míč, který předal Youngovi, ten poslal míč do vápna rozběhnutému Herrerovi, ale ten nechtěl jít do souboje s Harperem, takže míč v těžké pozici jen tečoval do zámezí. Více zajímavého se už nestalo a první půle tedy gól nenabídla – 0:0

V úvodu první půle jsme sledovali pohledný fotbal, ale později hra ztratila své kouzlo, přesunula se středu pole, a když jsme jej měli pod kontrolou, držení míče nám k šancím nestačilo. Chyběl lepší pohyb, myšlenka, jindy jen přesnější přihrávka. Až na břevno Rooneyho to bylo v ofenzivě znovu jaksi bezzubé. K zisku tří bodů bylo zkrátka nutné udělat více, než se spoléhat na náhodu. Chtělo to více agresivity, důrazu a ale hlavně více odvahy a přímočarosti.

Button - Druhý poločas

Druhou část zápasu započali lépe a aktivněji Devils. Po chybě v rozehrávce, které se dopustil N’Doyle, se na ose hřiště zmocnil míče Mata, předal jej Herrerovi, ale jeho ránu z vápna zablokoval obětavý Dawson. Na druhé straně se ve vápně do padajícího míče opřel Meyler, ale jeho volej byl velmi nepřesný. A nepřesná byla v následných minutách i souhra obou celků, které se u míče rychle střídaly. Tribunami se okolo 50‘ rozšířila zpráva o tom, že Newcastle doma vede, což se mírně projevilo i na svěřencích Stevea Bruce. Na trávníku byla znát nervozita a zvýšené napětí. V 57‘ dostal žlutou kartu Blind za zdržování hry. V 59‘ van Gaal podruhé střídal. Na plac vyběhl Fellaini, stažen byl Young. V 60‘ přihrál Mata Herrerovi, který za hranicí vápna z pravé strany vystřelil, ale míč prošel kolem levé tyče. V 61‘ bylo před naší bránou pořádně živo, protože po rohovém kopu Bradyho hlavičkoval Dawson a míč Valdesovi propadl, ale Blind jej naštěstí rychle odkopl. Poté zůstal na zemi Rooney, takže byla hra na chvíli přerušená. I po dalším rohu Bardyho se domácí dostali ke střele, ale ta skončila vedle levé tyče. V 65‘ mířil těsně vedle levé tyče N’Doyle. Přelom 70‘ a 71‘ využili Tigers ke dvěma změnám. Do hry byli zapojeni Aluko na místo N’Doylea a Hernandez, jenž nahradil Chestera. V 73‘ naposledy střídali Rudí ďáblové. Dolů šel Mata a na hrací plochu se vydal Wilson. V 76‘ překazil plány týmu van Gaala Fellaini, který podrážkou šlápl na stehno McShanea, jenž byl v té chvíli ve skluzu, a ještě jej udeřil kolenem do hlavy. Následovala červená karta pro Fellainiho a přerušení hry kvůli ošetřování McShanea. Surový zákrok jaký Fellaini předvedl, na hřiště prostě nepatří, takže to bylo velmi hloupé oslabení a Fellaini, kterému se s koncem sezóny přestalo dařit, svému týmu moc nepomohl ani dnes. Devils poté zcela ztratili kontrolu nad zápasem a dostali se pod tlak Hull City. Při hře v deseti jsme vše obětovali obraně. Tigers tedy měli dostatek prostoru i času urvat tři body pro sebe, jenže naše defenziva v těchto chvílích pracovala na maximum, takže byl soupeř dosti bezradný. Poslední nadějí domácích byl střídající Robertson, kterému v 86‘ přenechal místo Meyler. Na začátku 88‘ se dostal k ráně zpoza hranice pokutového území Quinn, ovšem pozorný Valdes byl připraven. United hráli v oslabení dobře a samotný závěr utkání zvládali bez větších problémů. V 90‘ si žlutou kartu vykoledoval Dawson, který kousek před vápnem fauloval Rooneyho a zároveň nabídl United přímý kop z nebezpečné pozice. Nastavení činilo sedm minut. V 90+1‘ pálil ze standardky přímo na bránu Rooney a Harper musel zasáhnout proti jeho technické střele, takže následoval náš roh, ze kterého ale nic nebylo. V 90+3‘ viděl žlutou kartu Smalling za zdržování hry. V 90+4‘ dostal žlutou kartu Quinn. Čas domácím už přestal utíkat, protože Straky svůj zápas vyhráli a v lize se zachránili. Nastavení bylo hodně dlouhé a nic zajímavého se v něm nedělo. Mužstva hrála stále naplno, ovšem nevypadalo to, že bychom se měli dočkat alespoň jednoho gólu. Po závěrečném hvizdu bylo jasné, že Hull City sestupuje. Manchester United uhráli na KC Stadium s Tigers remízu – 0:0

Button - Sestavy

Základní sestava Manchesteru United: Valdes – Valencia, Smalling, Jones, Rojo – Blind – Mata (73‘ Wilson), Herrera, Di María (23‘ Januzaj), Young (59‘ Fellaini) – Rooney

Lavička: Lindegaard, McNair, Blackett, Fellaini, Januzaj, van Persie, Wilson

Základní sestava Hull City: Harper – Chester (71‘ Hernazndez), Dawson, McShane – Elmohamady, Meyler (86‘ Robertson), Huddlestone, Quinn, Brady – N’Doyle (70‘ Aluko), Jelavič

Lavička: McGregor, Bruce, Rosenior, Robertson, Hernandez, Sagbo, Aluko

Button - Statistika

Bez gólu

Žluté karty: Manchester United – 57‘ Blind, 90+2‘ Smalling

Hull City – 90‘ Dawson, 90+3‘ Quinn

Červená karta: Manchester United – 77‘ Fellaini

Návštěva:  24 745 diváků

Hlavní rozhodčí:  Lee Probert

Asistenti na čarách: H. Lennard & D. Cann

Čtvrtý rozhodčí: A. Marriner

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

Hull City

 

Manchester United

41%

Držení míče

59%

16

Střely celkem

7

6

Střely na bránu

1

5

Střely mimo bránu

3

5

Zablokované střely

3

14

Přímé kopy

20

8

Rohové kopy

1

6

Ofsajdy

0

18

Vhazování

17

1

Zásahy brankářů

6

12

Fauly

15

0

Žluté karty

2

0

Červené karty

1

 

Button - Náš další soupeř

Poté, co si hráči naplno užijí několikatýdenní dovolené, začnou jejich klubové povinnosti nanovo a to v letní přípravě. Pokud mám správné informace, měli bychom další utkání odehrát 17. července/jul, kdy nás na naší letní Tour po USA čeká pro začátek zastávka v Seattlu, kde se na stadionu Centurylink Field střetneme s týmem Club America. Čas výkopu tohoto duelu bude ještě upřesněn. Do té doby se mějte fajn, těšte se na novou sezónu a další nezapomenutelné zápasy Manchesteru United. Brzy s Review opět nashledanou.

Fotografie ze zápasu:

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!