24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Arsenal

Rudí ďáblové se chtěli v posledním zápase na Old Trafford rozloučit s fanoušky výhrou, která by ještě udělala boj o 3. příčku, zaručující přímý postup do Ligy Mistrů, zajímavou záležitostí. Bohužel se nám podařilo vybojovat pouze jeden bod po hezkém výkonu z prvního poločasu, který však nevydržel celý zápas, jelikož se muselo zasahovat do základní sestavy. Jak dopadlo hodnocení jednotlivých hráčů od redakce a fanoušků (v závorce) ? 

 

 

David-de-Gea-hodnocení-150x150David De Gea – 7 (6,8)

Asi nejdiskutovanější hráč United posledních dní, několik minut čerstvý dvojnásobný hráč sezóny (podle fanoušků i spoluhráčů), se s domácím publikem možná rozloučil nepěkně, je možné v tom hledat nějakou symboliku. V 73´ musel zraněný odejít ze hřiště, kde jej nahradil Victor Valdés. Stalo se tak poprvé v sezóně. Doteď všechny zápasy odchytal De Gea. I ten nedělní odchytal dobře, připsal si tři zákroky, mnohokrát zachránil situaci skvělou poziční hrou. Jeho nákopy však nedosahovaly potřebných parametrů, povedlo se mu přesně rozehrát pouze v 13 z 25 případů.

 

 

Antonio-Valencia-hodnocení-150x150Antonio Valencia – 6,4 (6,2)

Opět se jednalo o poměrně nadstandartní výkon od našeho ekvádorského expresu. Činil se jak v obranné činnosti, kde si připsal 4 povedené zákroky a 5 přerušených přihrávek, tak v útoku, kde se mu dařilo se uvolňovat díky kombinaci s Matou. Svými centry však žádnou šanci nevytvořil a opět několikrát zahrál starou písničku, kdy mohl pádit do vápna, ale místo toho radši zpomalil hru v prospěch neplodné kombinace. Jestli tohle jsou pokyny LVG, pak je to opravdový profesionál se spoustou sebezapření.

 

 

Chris-Smalling-hodnocení-150x150Chris Smalling – 7 (7)

V tomto zápase mu byla svěřena role kapitána, kterou plnil velmi srdnatě. V defenzívě naprosto nepřekonatelný, přesný, rychlý a důsledný, s šesti zákroky, vyhranými hlavičkovými souboji a mnoha přerušenými přihrávkami či odkopy předvedl jedno z nejlepších defenzivních představení této sezóny. K tomu má přidanou hodnotu při standartních situacích, kde se dostal dvakrát k zakončení. Bránu však přespříliš neohrozil, naopak jej trefila střela Blinda po skvělém signálu, za což však nemohl.

 

 

Phil Jones hodnoceníPhil Jones – 6,2 (6,7)

Zápas, ve kterém předvedl naprosto legendární zákrok hlavou na zemi po bizarním „psím běhu“. Tato situace přežije v pamětích fanoušků jako jeden z „klenotů sezóny“. Kromě ní si zahrával s osudem, když se nedomluvil s De Geou a nahrál mu míč z dvou metrů, na což David naštěstí skvěle zareagoval. Neodvedl tolik defenzivní práce jako kolegové Smalling a Rojo, jeho rozehrávka však byla poměrně poklidná a přesná.

 

 

 

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – 6,8 (6,5)

Jeho výkon se mi opět velmi líbil. Až doladí poziční nedostatky, bude dobrým hráčským univerzálem, který je schopný rozdávat tvrdé rány, načasovat přesné zákroky, podpořit útok rychlými přihrávkami jak po zemi, tak vzduchem a v neposlední řadě má dynamit v noze a nebojí se vypálit z dálky. Ze všech těchto atributů předvedl něco málo i v zápase proti Gunners. Je škoda, že musel z kondičních nedostatků střídat za nezkušeného Blacketta, protože to nabouralo rovnováhu týmu a nakonec to nepřímo vedlo ke ztrátě 3 bodů. 

 

 

Daley-Blind-hodnocení-150x150Daley Blind – 6,2 (6,1)

V tomto zápase přidal na tempu a výborně napadal. Postaral se o to, že se Özil s Cazorlou docela ztratili ze hry. 5 podařených defenzivních zákroků ze 7 pokusů to jen potvrzuje. Jeho přihrávky dnes se mi líbily, rychle přenášel hru a snažil se z druhé vlny podporovat útok. Dostal se ke třem střelám, které však byly zblokovány. Slušný výkon na to, že to je jeho první sezóna v anglické lize, u takového hráče lze očekávat ještě velké zlepšení.

 

 

 

Ashley-Young-hodnocení-150x150Ashley Young – 8,4 (7,9) MOTM

V tomto zápase jen potvrdil status jednoho z nejlepších hráčů United v této sezóně. Opět hýřil pohybem, nebezpečně obcházel hráče, přičemž fanoušky svou drzostí a nevypočítatelným pohybem nejednou zvedl ze sedadel. Kdyby zvýšil produktivitu svých centrů a střel, byl by hráčem s nálepkou world class. Opět se totiž našlo několik situací, které mohl vyřešit mnohem lépe a určitě by si odnesl více, než jen jeden bod za parádní centr na Herrerův gól. Kromě toho, že byl rozhodně nejnebezpečnějším hráčem United, byl skvělý i v defenzívě, kde se nešetřil a mnohdy se vydával vstříc protivníkům bez bázně a hany a vybojoval spoustu míčů, či zničil několik akcí soupeře hned u zrodu. Celkově skvělý výkon, který musel otevřít oči snad i těm nejzarytějším odpůrcům tohoto znovu narozeného hráče.

 

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 5,8 (5,7)

Big Fella mi dnes přišel jakýsi nadbytečný, nepasující do moderního kombinačního fotbalu United. Kolikrát jsem si představoval, co by na jeho místě udělal Di María. Všiml jsem si trendu, že je čím dál více zapojován do konstruktivní fáze hry United, což podle mě není dobrá cesta, takto se nedostává do zakončení, kde je nejnebezpečnější. V tomto zápase neměl jedinou střelu, zajímavé však je, že i přes svou „nemotornost“ dokázal svým spoluhráčům vytvořit 3 šance, z nichž ta z 89. minuty, kdy hlavičkou našel van Persieho, mohla vrátit 3 body na Old Trafford. Robinovi však asi definitivně zvlhnul střelný prach. 

 

 

Ander-Herrera-hodnocení-150x150Ander Herrera – 7,2 (7,8)

Zato naše nejlepší letní akvizice se s fanoušky rozloučila ve velkém stylu. Záloze dominoval, tahal si míče, narážel si je se spoluhráči a vidět jej šlo prakticky všude. Od obrany, kde se pokusil o 11 zákroků, přičemž mu jich 6 vyšlo, po útok, kde vytvořil 2 šance a sám se dostal do dvou zakončení, jedné dalekonosné ráně mimo a nádhernému voleji těsně nad zemí k tyčce, kterým gólově zakončil centr Ashleyho Younga. Srovnání se Scholesem či Lampardem jsou na místě. Našli jsme v něm skvělou posilu, která má i mentální předpoklady na to, aby se stala dlouhodobým pilířem hry United.

 

 

Juan-Mata-hodnocení-150x150Juan Mata – 5,8 (6)

Od tohoto hráče jsem v nedělním derby očekával více. Proti méně zataženým obranám by měla více vyniknout jeho schopnost tvořit hru, či se dostávat do slibných pozic k zakončení. Z toho se však moc nekonalo. Na mysli mi vytanula krásná kolmá přihrávka na Falcaa, vedoucí k jeho ojedinělé šanci. Proč se však o něco podobného nesnaží častěji? Mnohokrát měl míč ve slibných situacích, výsledný produkt to však nemělo. Pro příští sezónu se musí s pravou stranou něco udělat.

 

 

Radamel-Falcao-hodnocení-150x150Radamel Falcao – 5,2 (4,8)

Také u něj to možná bylo poslední představení na Old Trafford. Nutno uznat, že se pral, napadal rozehrávku hostí a hledal si prostory, ze kterých by mohl zakončovat. To by však museli být hráči, od kterých se čeká distribuce míčů, trošku lepší. Během zápasu několikrát komicky upadl, což se však stávalo více hráčům, trávník byl v katastrofálním stavu. Jinak jej opět nelze pochválit za zpracování míče, které má opravdu nedostatečné, k tomu nevyhrál ani jeden vzdušný souboj o míč na soupeřově půli. Střídal v 61´ za van Persieho, což naši hru paradoxně ještě více oslabilo.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Robin-van-Persie-hodnocení-150x150Robin van Persie – 4,3 (4,5)

Mohl sestřelit svůj bývalý dlouholetý klub v obrovské šanci, bohužel přestřelil branku a opět tak potvrdil, že je za zenitem a tudíž není hodný základní sestavy Manchesteru United, jsou na tom s Falcaem v tomto ohledu podobně. Oproti Falcaovi není tolik energický při napadání, což dalo Arsenalu více klidu při rozehrávání a jejich hra tak byla poslední půlhodinu o poznání nebezpečnější než ta naše. 

 

 

Tyler Blackett hodnoceníTyler Blackett – nehodnocen

Nahradil v 73´ Marcose Roja, kterého LVG pravděpodobně střídal, aby si neobnovil svá zranění. Už v tomto momentu jsem si říkal, že to nepovede k ničemu dobrému, protože Rojo odváděl dobrou práci. Stačila jedna situace, kdy si Walcotta pořádně nepohlídal, nebyl proti němu důrazný a dovolil mu napřáhnout k centru, který při snaze o blok tečoval za bezmocného Valdése. K ničemu jinému podstatnému se nedostal.

 

 

valdesVictor Valdés – nehodnocen

Konečně se dočkal, dlouholetá opora FC Barcelona, brankář ověnčený obrovským množstvím medailí ze všech možných soutěží, kterých se ve své bohaté kariéře zúčastnil, nastoupila za A-tým United v soutěžním zápase. Ironicky vzato byl jeho první kontakt s míčem velmi smutný, neboť jej lovil ze sítě. Jestli měl zůstat na místě, nepadat na zem a „pohodlně chytit“ tečovaný centr Walcotta, nechám místním konspiračním teoretikům. Kromě tohoto momentu se mi líbila jeho rozehrávka a práce se zbytkem obrany, komunikace, zápal. Budoucnost ještě ukáže, jakou roli u nás bude plnit, nicméně mu držím palce, zaslouží si za svou pracovitost šanci. 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!