Yorke si připomíná hattrick proti Arsenalu

4

Bývalý střelec Manchesteru United Dwight Yorke si připomíná den, kdy Arsenal přijel na Old Trafford a utrhl si ostudu, protože byl zničen v poměru 6:1.

Stalo se tak jednoho pěkného nedělního odpoledne v únoru 2001, kdy byli svěřenci Arsèna Wengera ještě největšími rivaly United. Dwight Yorke poslal ďábly do vedení už ve třetí minutě poté, co si krásně narazil s Paulem Scholesem.

Druhý gól přišel v minutě osmnácté, když ho vpřed vyslal Roy Keane a o čtyři minuty později dokonal hattrick po centru Davida Beckhama. Další trefy Ole Gunnara Solskjaera, Roye Keana a Teddyho Sheringhama uzavřely brilantní výkon United.

O mém hattricku se mluví skoro pokaždé, když se má hrát s Arsenalem. Vstřelit tři branky v dvaadvaceti minutách bylo něco úžasného.

Tenkrát jsem vstal pravou nohou z postele a vše mi šlo podle plánu. Jídlo bylo dobré a všechno do sebe zapadalo jako skládačka. Měl jsem prostě jeden z těch magických dnů ve fotbale. Hodně jsem předtím dřel a v tomto zápase se mi dostalo odměny. Skóre mě potěšilo, ale ještě lepší než šest gólů, byl způsob, jakým jsme je na Old Trafford zničili.“

United v sezóně 2000/01 ztratili naděje na titul už v dubnu, díky desetibodové ztrátě na Kanonýry. Yorke si připsal 11 branek v 42 startech ve všech soutěžích, ale trojitá nálož Arsenalu utkví navždy v jeho paměti. Na otázku, zda byl zklamaný, že nevstřelil více gólů v zápase, když hattrick padl tak rychle, odpověděl jednoduše.

Manažer mě stáhl po 75 minutách, abych neměl v nohách celé utkání. Často jsem přemýšlel, proč to udělal, ale byl nejlepší na své pozici a nikdy jsem nezpochybňoval jeho rozhodnutí.

Nečekal jsem, že by se mi něco takového mohlo podařit proti Arsenalu, ale byl to skvělý pocit a je to den, na nějž bude každý fanoušek rád vzpomínat.“

Yorke přiznává, že drtivá porážka Arsenalu 6:1 je jedno z utkání za United, kde nasbíral nejvíc bodů . Za čtyři roky mezi ďábly nasázel 64 branek v 120 startech, včetně dalšího hattricku, který padl v zápase s Derby County, ještě než se přesunul k Blackburn Rovers.

Samozřejmě vyhrát Treble byl nejlepší zážitek, ale z individuálního pohledu útočníka je skórování tří gólů v zápase vždy hezké. A ještě když je to proti top týmu jako je Arsenal… moc hráčů asi nemůže říct, že by se jim to povedlo a já jsem mezi nimi.“