03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

U21: Vysoké víťazstvo nad City a jediný bod od titulu

V 21. kole naši mladíci predviedli zodpovedný výkon a pripísali si vysoké víťazstvo nad Manchestrom City v pomere 4:0, ktoré upevňuje ich prvú priečku v tabuľke.

James Wilson se raduje z gólu

Prvú šancu v zápase mali hostia. Po dobrej prihrávke Hiwulu sa v šestnástke uvoľnil Smith-Brown, ktorého nebezpečnú strelu dokázal špičkami prstov vytlačiť brankár Joel Pereira na rohový kop. Z rohu sa City nedokázalo presadiť a tak vznikla šanca na protiútok pre domácich hráčov. Po krásnej kolmici za obranu sa do samostatného úniku dostal James Wilson, ktorý nemal problém chladnokrvne zakončiť k pravej žrdi Bunnovej brány. 1:0. Po inkasovanom góle sa snažili hráči vo vyblednutých dresoch držať loptu na našej polovici a predvádzali zaujímavé kombinácie. Všetko sa našťastie odohrávalo v dostatočnej vzdialenosti od brány červených diablov. Domáci hráči predvádzali pasívnejší futbal s veľkým dôrazom na obranu a skúšali sa presadiť rýchlymi protiútokmi. Do jedného sa dostal aj Joe Rothwell, ktorý vystihol rozohrávku City, no nemal dostatočný čas na presné zakončenie a jeho lob skončil mimo súperovej brány. Postupne sa však hráči City dostávali do nebezpečných zakončení. Fofanov obstrel mieril tesne vedľa brány, ale prekvapivý pokus Bryana narobil ťažkosti Pereirovi, ktorý musel pohotovo zakročiť a vyraziť na roh. V 37. minúte predviedol Januzaj geniálnu prihrávku na nabehnutého Kelletta, ale jeho zakončenie z ľavej strany si nenašlo miesto medzi troma žrďami. Prvý polčas ukončila nepresná strela Anglina spoza šestnástky a naši hráči odchádzali do šatní s najtesnejším náskokom. Hráči City boli v prvom polčase aktívnejším a väčšiu časť prvého polčasu strávili na útočnej polovici. Obrana United však bola veľmi konzistentná a dovolila im len zopár striel, s ktorými si Pereira dokázal poradiť. 

V 52. druhej minúte sa do veľkej šance dostal pravý obranca Smith-Brown. Po priamom kope z ľavej strany hlavou trafil len do obrancu a jeho dorážku z krátkej vzdialenosti dokázal Pereira reflexívne vyraziť nohou. V 53. minúte sa zopakovala situácia z prvého polčasu. Po nádejnej šanci City sa do útoku dostali aj domáci hráči. Januzaj dostal dobrú prihrávku od Rothwella na ľavú stranu. Z nej si to namieril do stredu šestnástky, dokázal prejsť cez dvoch obrancov a presnou strelou prekonal bezmocného brankára. 2:0. V 61. prvej minúte pohrozili striedajúci hráči. Pozo preloboval domácu obranu, ale tesne pred nabehnutým Byrnom dokázal zasiahnuť vybiehajúci Pereira. O 5 minút neskôr to lišiacky skúšal Januzaj z rohového kopu. Jeho priame zakončenie dokázal zle postavený Bunn zachytiť až na bránkovej čiare. V druhom polčase už City nedokázalo v takej miere ovládať priebeh zápasu a hra sa vyrovnala. V 79. minúte predviedli diabli ďalší smrtiaci protiútok. Z ľavej strany poslal Wilson prízemný center na Ashleyho Fletchera, a ten nemal problém prekonať zoči-voči stojaceho Bunna. 3:0. Prešlo len pár okamihov od tretieho gólu a Bunn vyťahoval loptu zo siete znovu. Fletcher prihral striedajúcemu Willockovi, ktorý technickou strelou od žrde rozhodol o vysokom víťazstve. 4:0. 

V druhom polčase hráči City stratili dych a nedokázali predvádzať hru z prvého polčasu, čo využili naši nebezpeční útočníci a do otvorenej obrany pridávali jeden gól za druhým. Konečný výsledok 4:0 síce úplne nezodpovedá priebehu zápasu, v ktorom väčšinou dominovali hostia, ale neschopnosť v zakončení a pomalá obrana zapríčinila vysoké víťazstvo červených diablov, ktorí boli v zakončení maximálne efektívni. Ďalšie víťazstvo znamená, že k zisku ligového titulu stačí našim hráčom získať jediný bod z posledného zápasu. V ňom sa United opäť stretnú s mestským rivalom zo City.

Góly: 5. Wilson, 53. Januzaj, 79. A.Fletcher, 81. Willock

Zostavy:

Manchester United U21
J.Pereira – Love, Thorpe, Blackett, Kellett – Weir, James, Grimshaw, Rothwell (77. Willock), Januzaj (74. A.Fletcher) – Wilson (88. El Fitouri)

Manchester City U21
Gunn – Smith-Brown (60. Byrne), Angelino, Evans, Maffeo, Bryan, Fofana (78. Ntcham), Garcia, Nemane, Barker (55. Pozo), Hiwula


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!