Van Gaal po zápase s Crystal Palace

43

Louis van Gaal bol potešený bojovným duchom Manchesteru United po víťazstve 2:1 nad Crystal Palace, keďže to posilnilo nádeje na zabezpečenie si kvalifikácie do Ligy majstrov.

van_gaal_04

The Reds viedli v Selhurst Parku 19 minút, keď Juan Mata pokojne skóroval z pokutového bodu, ale následne na to utrpeli problémy, keďže Luke Shaw bol striedaný kvôli zraneniu a Wayne Rooney bol tiež striedaný po polčase kvôli pomliaždenine.

Veci sa vyvíjali horšie v druhom polčase, keď Jason Puncheon vyrovnával po stečovanom voľnom priamom kope, ale United sa pozviechali a zaistili si víťazstvo, keď Ashley Young poslal krížny center na hlavu Marouanea Fellainaniho iba 12 minút pred koncom zápasu.

V rozhovore pre MUTV po záverečnom hvizde, vzdal van Gaal hold svojim bojujúcim hráčom.

,,Bolo to veľmi dôležité, neskutočne dôležité,” vysvetlil boss. ,,Je ťažké poraziť Crystal Palace na ich ihrisku, keďže tu prehralo veľa tímov, najmä top tímov.”

,,Som veľmi šťastný. Ihrisko nebolo tak dobré, keďže lopta sa dobre nekotúľala, takže sme museli bojovať o každý meter. Hráči to urobili a bolo veľmi dobre vidieť, ako sme hrali ako tím a bojovali každý za seba až do konca.”

,,Futbal je šialený, pretože keď sa pozriete na to, ako sme hrali proti Chelsea, Evertonu a West Bromu a porovnáte to s dneškom, nebolo to naše najlepšie stretnutie,” poznamenal, “ale vyhráte, a to je tiež krása futbalu. To, čo som dnes videl, je bojový duch môjho tímu.”

Hoci sa van Gaal vždy zdráha vyzdvihnúť jednotlivcov, Holanďan si nemohol pomôcť a pochválil výkony Younga a Davida De Geu najmä potom, čo posledný menovaný vytiahol svetový zákrok, aby zneškodnil príležitosť Glenna Murrayho.

,,Ashley odohral veľmi dobrý zápas a za normálnych okolností by som nehovoril nič o jednotlivých výkonoch, ale on bol veľmi silný,” priznal van Gaal. ,,Mal dve asistencie a vytvoril viac šancí. David De Gea sa tiež v pravý čas prezentoval neskutočným zákrokom, ktorý nám veľmi pomohol.”

Boss tiež potvrdil, že Mata je teraz v United prvou voľbou na exekútora pokutových kopov potom, čo Španiel premenil svoju šancu z 12 yardov proti Palace. Mata dostal svoju šancu po nedávnych zaváhaniach od Rooneyho proti Liverpoolu a Robina van Persieho proti West Bromu.

,,Juan bol tretí [v zozname exekútorov] po Rooneym a van Persiem, avšak teraz je prvý, pretože Rooney a van Persie nepremenili svoje penalty.”

Boss vysvetlil aj absenciu Robina van Persieho a Ángela Di Maríu. Podľa manažéra totiž tento týždeň postihol tréningové centrum United vírus.

,,Manažér bol trochu chorý, no aj van Persie. Minulý týždeň ho dostal aj Wilson. No veľa ďalších hráčov malo problémy, rovnako aj personál. Potom nie je ľahké vytvoriť zostavu, ale aj toto sa vo futbale deje. Ako manažér musíte vybrať zostavu. Vidíte a sledujete tréningy, a potom sa rozhodujete.”

V zápase sa potom dodatočne zranili Wayne Rooney a Luke Shaw. Shaw musel po údere do tváre striedať už v prvom polčase. Rooney schytal pár úderov do ľavého stehna a hoci sa snažil ešte cez polčas rozcvičiť, napokon ho musel nahradiť Radamel Falcao.

,,Prišlo nám to nevhod, pretože sme stratili rovnováhu,” povedal manažér po zápase. ,,Phil Jones musel hrať ako krajný obranca. Rooney mal pomliaždené stehno, takže som musel riešiť veci, ktoré sa v ten moment nevyvíjali podľa našich predstáv. Aj napriek týmto okolnostiam sme ale bojovali do konca a porazili sme Crystal Palace.”

,,Shaw schytal lakeť do tváre a mal zakrvavený nos, no odišiel do nemocnice a už som sa dopočul, že by mal s nami letieť domov. Preto to asi nebude až také zlé. Preventívne sme ho však museli stiahnuť. Rooney mal len pomliaždeninu, takže budúci týždeň bude zdravý a pripravený hrať.”

Pozornosť sa teraz obráti na Liverpool a jeho výlet v nedeľu do Chelsea, kde víťazstvo Blues by zaručilo pre United kvalifikáciu do Ligy majstrov. Boss je presvedčený, že jeho priateľ José Mourinho urobí svoju prácu:

,,Musí to urobiť, musí!”

Zdroj: goal.com, manutd.com

Predchádzajúci článokDepay si vybral United před Liverpoolem, říká ředitel PSV
Ďalší článokPohledem ďábla: Crystal Palace – Manchester United
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.