02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Crystal Palace – Manchester United

V tomto zápase jsme dokázali vybojovat 3 body, celkový obraz hry však tolik radosti jako výsledek nepřinesl. Jak viděli výkony jednotlivých hráčů členové redakce a fanoušci?

 

 

David-de-Gea-hodnocení-150x150David de Gea – 7,9 (8,4) MOTM

Jeden z hrdinů tohoto zápasu. Velmi dobře se orientoval ve vápně a přerušil tím hodně akcí soupeře. K tomu přidal tři zákroky, přičemž ten po Murphyho střele z bezprostřední blízkosti měl opět worldclass parametry. Proti gólu Puncheona z přímého volného kopu neměl nárok, protože zaspala celá zeď včetně Blinda, který jen lehce tečoval míč hlavou. Jeho výkopy včera nebyly bůhvíjak dobré, 1 podařený na 2 darované, na půlku soupeře jich šlo nějakých 20.

 

 

Antonio-Valencia-hodnocení-150x150Antonio Valencia – 5,4 (5,6)

V letošní sezóně jsme od něj viděli lepší i horší výkony. Přišlo mi, že dnes se snažil držet více v defenzívě, měl hodně vzdušných zákroků a často se musel věnovat rychlým křídelníkům Eagles. Nicméně, s Matou na křídle byl opět nucen vybíhat kupředu, kde mohl být produktivnější, ale známe svého Antonia. 

 

 

 

Chris-Smalling-hodnocení-150x150Chris Smalling – 6,4 (6,1)

Byl dnes pozičně velmi dobrý a vykrýval pozice, kam letěly centry z křídel, měl obrovskou porci defenzivních odkopů, 11, z nichž 6 bylo ve vápně. Mám pocit, že se zlepšil na míči, je tedy jistější při rozehrávce, občas překvapí svou mrštností, kterou bychom od takto urostlého hráče nečekali. Pod LVG zažil obrovský růst, pro příští sezóny by měl být jistotou. Zahrál si téměř celý druhý poločas s kapitánskou páskou. Na posledních pár minut nastavení jej LVG stáhl pravděpodobně z preventivních důvodů na střídačku za Paddyho McNaira.

 

 

Phil Jones hodnoceníPhil Jones – 6,3 (5,9)

Phil se po několika vynechaných zápasech vinou zranění vrátil do základní sestavy, kam dle mého názoru patří a jeho výkon měl dvě strany. Tu první, prvopoločasovou zdobily dobré zákroky a celkem ukázněný výkon na pozici levého středního obránce. Druhé představení, které odehrál vinou zranění Luke Shawa na pozici levého beka, už tak dobré nebylo, a naše hra touto nucenou rošádou docela trpěla. Nebyla tak konzistentní a rychlá jako v prvním poločase, Phil často přihrával soupeři. 

 

 

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – 5,6 (5,4)

Luka je dnes těžké hodnotit, protože nepodnikl ani jeden ze svých křídelních výpadů, které jej zdobily v minulých zápasech. V defenzívě toho také moc nepředvedl, a k tomu všemu jej v 42´ McArthur nechtěně knock-outoval loktem tak silně, že musel být v zakrváceném dresu eskortován na nosítkách mimo hřiště. 

 

 

 

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 5 (5,2)

Jeho výkony na pozici CDM nejsou tak dobré, jak se čekalo, což už jsme všichni ostatně zjistili. Včerejší zápas nebyl žádnou výjimkou. Opět mi přišel nedůrazný, nehlídal si tolik svou pozici. Přihrávky mu však poměrně šly, několikrát předvedl, jak dokáže rychle zhodnotit situaci a bez dlouhého čekání najít volného spoluhráče. V tomto zápase měl jeden světlý okamžik, kdy snad už v 8´ napřáhl z velké dálky a trefil tyč Speroniho brány, a také jeden neslavný, viz hodnocení De Gey.

 

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 7,7 (7,4)

Hráč, kterého místní „experti“ prodávají po každém špatném výkonu, byl opět rozdílovým fotbalistou. Rozhodně tím nejlepším ve hře. Takto si představuji hru levého křídla, jakoby zareagoval na nákup Depaye a ukázal, že se jen tak se svou pozicí loučit nebude. Rychlý a obětavý (5 zákroků), vždy na svém místě, skvěle obcházel své soupeře a kromě svých charakteristických centrů do lesa vytvořil 4 šance, z toho jednu gólovou Fellainimu, která nám vyhrála zápas. A mimochodem, penalta se kopala také po jeho centru. 

 

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 5,3 (6)

Kromě toho, že zakončil centr Younga hlavičkou, která nám spolu se zákroky De Gey zajistila 3 body, nepředvedl skoro nic. Šla na něj spousta míčů, jak vzdušných, tak přízemních, s nimi však nakládal většinou tak, že je poslal pozičně skvělému Youngovi nebo je ztratil. Hráč, který má být neustálou hrozbou ve vápně, tam měl 4 doteky s míčem. Hráč, který nám má zajistit vzdušnou převahu vyhrál pouze 4 z 12 hlavičkových soubojů. 

 

 

 

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 5,6 (6,3)

Musím pochválit jeho snahu se zapojovat do co nejvíce aspektů hry. Snahu spojovat obranu s útokem, ale to by s ním muselo spolupracovat více hráčů než jen Mata s Valenciou. Blind byl vždy někde rozlítaný, Rooney si taky nijak kloudně nenabíhal a Falcao? Ten s ním měl jednu hezkou akci, kdy Anderovi přihrával na šikovnou střelu z voleje, kterou však Speroni dobrým zákrokem zlikvidovat. Jeho další dva pokusy mířily vedle. Po jednom jeho hezkém centru míč skončil u Fellainiho, který si jej však ve vyložené pozici špatně zpracoval a poslal jej Speronimu. Narozdíl od Blinda, Herrerovi nečiní problém ztvrdit hru, což potvrdilo 5 úspěšných zákroků.

 

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – 5 (6)

Otázkou příští sezóny zůstává, jak LVG vyřeší křídelní hru. Mata se do této pozice prostě nehodí. Jeho kombinace s Valenciou a Herrerou jistou dobu platila, ale je strašně pomalá, nekreativní. Od Maty se očekávají skvělé míče do vápna, které se však nekonaly. Druhá jeho zbraň je se objevit nehlídaný ve slibné pozici a překonat gólmana. První půlka této vlastnosti se naplno projevila po přihrávce Younga, Mata však ve slibné pozici z první bránu přestřelil. Povedl se mu i gól po těsném offsidu Fellainiho. Ke gólu se nakonec dostal, z penalty, kterou kopl po zemi k tyči, a i když se Speroni po této ráně natahoval, slavili jsme po téměř 300 minutách sucha vstřelenou branku.

 

Wayne-Rooney-hodnocení-150x150Wayne Rooney – 5 (4,9)

Wazza makal, napadal a hodně se toho naběhal. Často jsme jej viděli kapitánovat, rozdávat pokyny a motivovat spoluhráče. Nicméně, jeho hlavní pole působnosti by mělo být ve vápně, a to se nekonalo. Dostal se za celý první poločas k jediné střele, ta však byla zblokována. Posledních 10 minut poločasu odehrával v bolestech, na vině bylo pohmožděné stehno, a ze hry se vytratil. V druhém poločase jej nahradil Falcao.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Jonny Evans hodnoceníJonny Evans – 5 (4,3)

Náš odchovanec, který se měl stát základním pilířem obrany, letos doplácí na zranění, disciplinární tresty a hlavně nekonzistentní výkony. Tuto sezónu si určitě za rámeček nedá. Po této sezóně nad ním většina služebně mladších fanoušků zlomila hůl. Včerejší výkon byl opět rozporuplný, dostal se na hřiště po zranění Shawa na svou preferovanou pozici LCB. Z ní dobře rozehrával, vyhrával hlavičkové souboje a dařilo se mu odkopávat míče před nebezpečím. V mysli většiny fanoušků však opět zůstanou momenty, kdy propadal a pod tlakem se nechával obehrávat či obírat o míče, což mohlo vést k nepříjemnostem, zbytek obrany však nakonec zápas zachránil.

 

Radamel-Falcao-hodnocení-150x150Radamel Falcao – 5,2 (4,4)

El Tigre opět moc chtěl. Velmi se snažil, ale finální produkt, tudíž střela na bránu, k té se opět nedostal. Neumí spolupracovat se zálohou, hledat si místo, ze kterého by měl možnost se k té šanci alespoň dostat. Když už to nešlo jemu, alespoň připravoval šance spoluhráčům, slovy dvě. Pochválit jej však musím za důraz při situaci, která skončila brankou Fellainiho. Díky němu se gólman Speroni srazil s vlastním obráncem a neměl nárok na hlavičku Felly reagovat.

 

 

McNair-150x150Paddy McNair – nehodnocen 

Přišel na posledních pár minut uhlídat výsledek za asi lehce zraněného Chrise Smallinga. I během nich měl na hřišti nějakou tu práci, jeden úspěšný zákrok a 4 odkopy. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!