Irwin od United očekává odpověď

3

Bývalý obránce Dennis Irwin se vyjádřil k následujícímu zápasu Rudých ďáblů proti Crystal Palace, do kterého vstupují z pozice, jež už dlouho nezažili.

denisirwin

Tři prohry v řadě (Chelsea, Everton, WBA) totiž hráči United zažili naposled v roce 2001, kterou si už pochopitelně nepamatuje ani jeden člen van Gaalova výběru. Legendární obránce však i přesto nepochybuje o tom, že si Manchester United nakonec čtvrté místo bez problému pohlídá.

Toto místo v tabulce Premier League už mohou svěřenci van Gaala oslavit v dnešním zápase na půdě Londýna – v případě, že Crystal Palace porazí, přičemž tři body budou muset zůstat i na Stamford Bridge, kde nově korunovaná Chelsea přivítá momentálně pátý Liverpool.

Čekají nás tři těžké zápasy, které začínají střetnutím s Palace,“ začal rozhovor Irwin. „Upřímně doufám, že nám Chelsea udělá laskavost, nicméně soustředit se musíme na sebe. Je důležité vrátit se na vítěznou vlnu a učinit tak musíme už dneska. Ale bude to těžké.“

Alan Pardew udělal v Crystal Palace kus práce, když je dokázal udržet v Premier League. Jsem si jistý, že nás budou chtít porazit, o to těžší ten zápas bude. My ale nyní bojujeme svou vlastní bitvu, jejíž vítězství je pro nás čtvrté místo v tabulce. Je tedy před námi dost práce.“

Irwin má pak na výjezdy do Crystal Palace dobré vzpomínky, když například v roce 1993 si tam se svými spoluhráči zajistil první titul pod legendárním tehdy ještě pouze Alexem Fergusonem, když svého soupeře tenkrát dokázali přehrát v poměru 2:0.

Doufejme, že si odtud odvezeme další dobrou vzpomínku a opět jednou zatopíme Liverpoolu. Jsme blízko – tři zápasy do konce disponujeme čtyřbodovým náskokem a lepším skóre.“

Pakliže si United nezajistí čtvrté místo už dnes, čeká je pak střetnutí s Arsenalem a Hull City, tedy s týmem, který vede bývalý spoluhráč Irwina Steve Bruce a který pravděpodobně bude až do posledního kola bojovat o samotné přežití mezi elitou.

Pokud bude třeba, uděláme to (poslat Hull City o ligu níže), ale snad to nebude nutné. Rád bych viděl, jak se zachrání. Liverpool pak hraje se Stoke City, což je nepříjemný soupeř. Nyní je ale důležité udělat výsledek s Crystal Palace.“

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPreview: Crystal Palace – Manchester United
Ďalší článokPaddy McNair sa cíti sebavedomo v prvom tíme
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!