20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Wilson: Jak jsem se stal střelcem

James Wilson odehrál svůj debutový zápas za Manchester United teprve před rokem, ale mladičký útočník je dobře obeznámen s uměním střelby a přesně ví, co přesně je potřeba k dostání meruny mezi tři tyče.

James Wilson se raduje z gólu

Tento devatenáctiletý talent vypadá, že by mohl být velkým příslibem do budoucna a pod van Gaalem by mohl být jednou z nových vycházejících hvězd Old Traffordu. V rozhovoru s magazínem Inside United odhalil Wilson, jak se stal útočníkem a prozradil tajemství o tom, jak úspěšně skórovat.

Když jsi vyrůstal, hrál jsi vždy jako útočník?

Ne, začínal jsem jako křídlo, ale měl jsem tam problémy s fyzičkou. V jednu dobu jsem nebyl dost dobrý na to být křídelním záložníkem. To jsem hrál za hráče do 15-ti nebo 16-ti let. Poslali mě na pár zápasů na hrot útoku, kde jsem dal několik gólů a tam to asi všechno začalo. Teď už bych mohl nastoupit na křídle, takže to mám jako záložní plán.

Komu můžeme poděkovat, že z tebe udělal útočníka?

Myslím, že to byl Tommy Martin nebo možná ještě někdo před ním, ale myslím, že to byl on, kdo mě tam poprvé poslal. Měli jsme několik zraněných hráčů a já byl jediný, kdo mohl na hrotu ještě jakžtakž hrát. Jak už jsem řekl, dal jsem nějaké branky a v těch několika málo zápasech a kde jsem dnes…

Co je nejdůležitější umět pro vstřelení branky?

Góly mohou padat z různých úhlů a pozic. Musíte být neustále v pohotovosti, abyste věděli, co se děje v šestnáctce a mohli rychle reagovat, protože prvních pár metrů je nejdůležitějších, ať už se chystáte střílet nebo obcházet protihráče. Jakmile se dostanete do šance, musíte zachovat chladnou hlavu a zůstat v klidu. A ve chvíli, kdy máte plán, co se chystáte udělat, už ho neměňte.

Takže když se dostanete skrz obranu a jdete na brankáře, jak se rozhodnete, co uděláte?

Většinou záleží na brankáři. Když jste ještě mimo vápno, můžete ho zkusit obejít. Samozřejmě musíte být v tempu, abyste ho překonali a jen doklepli míč do sítě. Jinak je to trochu jako penalta. Pokud jde brankář doleva, ujistěte se, že vaše střela míří doprava. Náhlá změna plánu vždy jen všechno zkazí.

Stává se někdy, že držíte míč až příliš dlouho?

Asi myslíte, když máte až moc času na to se rozhodnout, co s danou situací udělat. Jak už jsem říkal, je potřeba být uvolněný a zůstat v klidu. Samozřejmě to nesmíte přehánět, aby se k vám nedostal brankář či obránce. Chce to jen nezpanikařit a využít svou šanci.

Jaký je tvůj oblíbený způsob zakončení?

Za posledních pár let asi, když obejdu brankáře – párkrát se mi to podařilo. Když vám neseber míč, je to jednoduché zakončení do prázdné brány. Ale na vstřelení branky z 30 metrů do šibenice není samozřejmě nic špatného. Dokud to tam padá, ať už je to jakkoliv, jsem šťastný.

A poslední otázka. Hodně fanoušků sní o skórování za United. Tobě se to už podařilo, jaký je to pocit?

Úžasný. Hlavně můj celkově druhý gól, který jsem dal Hullu přímo proti Stretford Endu – neuvěřitelný zvuk. Slyšíte skandovat svoje jméno a naskakuje vám husí kůže, vlastně ji mám právě teď, jenom o tom mluvíme. Úžasný pocit…

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!