01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – West Bromwich Albion

Série nepodařených utkání pokračuje nepovedeným soubojem s West Bromwich Albion. Na domácím hřišti a ještě k tomu po dvou předchozích porážkách jen ten největší pesimista očekával, že by z tohoto střetnutí nebyly 3 body. Realita však byla jiná a United si po celkově velice špatném výkonu nepřilepšili v tabulce ani o bod.
Dnešní hodnocení bude z důvodu nepřítomnosti hlavního redaktora této rubriky psáno „ve starším stylu“. Známky tedy udělím podle svého mínění, ale od příště zde budete mít opět průměr z hodnocení všech fanoušků, respektive redaktorů.

 

David-de-Gea-hodnocení-150x150David de Gea – 6
U Davida v podstatě není co hodnotit. V sobotním zápase si mohl v bráně klidně zdřímnout a nebylo by to na škodu. WBA se totiž vůbec k ničemu nedostali, a přesto vstřelili jedinou branku zápasu, se kterou však David nemohl absolutně nic dělat, jelikož přímý kop WBA byl tečovaný Olssonem do druhé strany branky. V rozehrávce se mu celkem dařilo, většina míčů (80%) byla přesných.

 

 

 

Antonio-Valencia-hodnocení-150x150Antonio Valencia – 5

Hodnotit Tondu opravdu není jednoduchá práce. Jeho výhodou je hodně slušná fyzička, síla a krytí míče. Když má ale vymyslet cokoliv konstruktivního, je v koncích. Jeho celá ofenzivní hra je o tom přihrát Matovi, naběhnout si na křídlo a nacentrovat do obránce, případně přihrát zpět Juanovi. Téměř stoprocentní absence odvahy zkoušet souboje jeden na jednoho mi nepovolí dát mu vyšší známku než 5. Je však pravdou, že snaha mu nechybí a v podstatě žádnou hrubku neudělal – jen k tomu naneštěstí nic nevymyslel, což dokládá i statistika – 72 ze 78 přihrávek měl úspěšných, ale prakticky žádná vůbec nic neřešila. Někdy si říkám, že kdyby byl Rafael zdravý, úplně v pohodě by hrál základ.

 

Chris-Smalling-hodnocení-150x150Chris Smalling – 6

Naše obrana dnes neměla příliš práce, a co se týče snahy podpořit útok od stoperů, nemám žádnou výhradu. Chris se postupně vypracoval na lídra naší obrany, působí velmi jistě, ale dnes opravdu nebyl vůbec prověřený. V obranné fázi vyhrál všechny 4 hlavičkové souboje, šestkrát překazil soupeřovu přihrávku, sedmkrát odklidil míč do bezpečí, ale jinak nemusel předvést žádný další zákrok. Svými přihrávkami pomáhal s rozehrávkou. Co se týče nějakého většího podpoření útoku, to přenechal v sobotním zápase na mladším Paddym.

 

 

McNair-150x150Paddy McNair – 5,5

Řekl bych, že o něco aktivnější ze stoperské dvojice. Podobně jako Smalling neměl směrem dozadu žádnou práci, ale směrem dopředu se často snažil vyvážet míč téměř až k útočníkům. Snaha od něj je vidět obrovská, ale je samozřejmě trošku smutná stránka naší hry, že oživit ji musí chodit stoper až z obrany. Po jeho faulu padl jediný gól zápasu.

 

 

 

Daley-Blind-hodnocení-150x150Daley Blind – 5,5

Slabší Valencia s lepším fotbalovým myšlením, ale jinak o nic lepším výkonem v tomto utkání. Obrovským problémem u něj není něco vymyslet, ale opět postrádá odvahu poslat centr a místo toho často přihrává zpět, nebo čeká, až se obránce vrátí na místo a potom to do něj napálí. Důkazem jsou pouze 2 centry, oba neúspěšné. Směrem dozadu neměl téměř žádnou práci, ostatně jako většina týmu. Samozřejmě však je nutno dodat, že hraje lépe na levém bekovi než na štítu.

 

 

Ander-Herrera-hodnocení-150x150Ander Herrera – 6,5 MOTM

Tenhle kluk je jednoduše myšlením, snahou a fotbalovostí úplně jinde než zbytek našeho týmu. V sobotním střetnutí na něj kvůli zranění Carricka vyšel post štítového záložníka a Ander, přestože je spíše ofenzivnějším typem záložníka, to zvládl naprosto s přehledem. Dokázal spojovat obranu s ofenzivními kolegy v záloze, což byl jeden z důvodů, proč se přípravná fáze tak dařila. Dále skvěle bránil a celkově řídil celou naši hru. Jen posuďte sami – 5 ze 6 úspěšných obranných zákroků, dvakrát zachytil soupeřovu přihrávku. V ofenzivě rozdal 113 úspěšných přihrávek ze 127 a z pozice štítového záložníka vytvořil 3 šance. Kéž by tak aspoň polovina našeho týmu hrála stejně dobře jako Ander…

 

Juan-Mata-hodnocení-150x150Juan Mata – 4

Konec hájení. Mata je hráč s výborným fotbalovým myšlením, umí rozdat skvělé přihrávky, ale na křídlo jednoduše nepatří. Několik zápasů to s ním jakž takž fungovalo i takto, ale při souboji s betonujícím soupeřem potřebujeme na křídle dravce, který se nebojí chodit jeden na jednoho, což Mata naprosto postrádá (i když, kdybych měl být naprosto férový, postrádá to celý náš tým bez jedné výjimky). 50 úspěšných přihrávek z 56 z křídla je sice úctyhodné číslo, ale právě na křídle to chce riskovat a udělat rozdíl třeba pěknou kličkou a přejitím soupeřova obránce, což Mata sice dvakrát zvládnul, ale v místech dost daleko od soupeřovy šestnáctky.

 

Marouane-Fellaini-hodnocení-150x150Marouane Fellaini – 3,5

U Felly probíhá neustálá debata, jestli našemu týmu v moderním pojetí fotbalu má co nabídnout. Popravdě, příliš nerozumím taktice Louise van Gaala, který očividně chce držet míč a do zálohy dá Fellainiho, jehož pozitivní schopnosti tak trošku začínají a končí na hlavě. Rozuměl bych jeho postavení do sestavy, kdyby hrál druhého hrota a hráči na něj ty míče občas sypali, aby mohl připravovat šance. Ale naši si míč akorát po zemi posouvají a často našeho obra ani nevyužijí. Nemá cenu se u něj zabývat statistikami, jeho výkon byl prostě velice špatný a měl by si příští zápas posedět.

 

 

Wayne-Rooney-hodnocení-150x150Wayne Rooney – 5

Lepší hodnocení než dvojice Fellaini a Mata dostal jen proto, že se mu podařilo několik Scholesových pasů na křídlo. Jinak úplně stejná písnička jako zbytek zálohy. Absolutní absence přihrávek za obranu, odvahy nebo snad fotbalového myšlení. 56 z 61 úspěšných přihrávek, ale všechny jdoucí dopředu byly ty neúspěšné. A touto statistikou bych jeho výkon uzavřel, protože nemám chuť se dál vyjadřovat k hráči, který by jako kapitán měl jít příkladem ať už hraje na jakémkoliv postu.

 

 

Ashley-Young-hodnocení-150x150Ashley Young – 6

Když jsem psal, že ani jeden hráč z našeho kádru nezkouší hru jeden na jednoho, byla to trochu nadsázka. Proč trochu? Protože Ashley to zkouší, ale vůbec se mu to nedaří. A když náhodou přejde, není schopen poslat snad jediný kvalitní centr. Vlastně ano, jeden úspěšný byl – z rohového kopu, když našel našeho spoluhráče na druhé straně před šestnáctkou. Vyšší známka mu náleží hlavně proto, že se aspoň snaží něco pozitivního vymyslet (je velmi smutné, že tu přidávám známky jen za snahu, ale taková je momentálně naše hra).

 

 

Robin-van-Persie-hodnocení-150x150Robin van Persie – 6

Nebudu se na něj zlobit za neproměněnou penaltu, stane se. Naopak, tady budu chválit Robina a rozhodně nechválit LvG. Co se týče Persieho, ten naskočil do utkání s velikou chutí, stále dělal náběhy za obranu, ze kterých se však hodně frustrovaně a opakovaně vracel zpět, protože naše záloha se bála zkusit dát mu pas za obranu. I tak se však dostal k několika šancím, které vinou nepřesného zakončení nebo smůly neproměnil. Směrem na bránu vyslal 6 střel, několik z nich bylo velmi nebezpečných, ale gól se mu z tohoto počtu dát nepodařilo. Celkově však Robina musím hodnotit průměrnou známkou, protože samotná snaha a neproměněné šance zápas také nevyhrají. A chyba LvG? Jednoduše nepochopím, jak ho může po slušném výkonu na hrotu v půlce zápasu stáhnout do zálohy…

 

 

Náhradníci:

Angel-Di-Maria-hodnocení-150x150Angel Di Maria – 4

Katastrofa. Přišel na hřiště, aby hru oživil. To, že má snahu něco se zápasem udělat a stále zkouší jít do obránců a něco vymyslet, je sice hezké, ale hráč s jeho renomé by v tom mohl být aspoň občas úspěšný. Angel od zranění úplně postrádá sebevědomí, nedokáže přejít obránce a když už se dostane k centrům, je zázrak, když mu neletí za branku – všech jeho 9 centrů bylo neúspěšných. Měl by se rychle vzpamatovat, protože to, co předvádí je k pláči.

 

 

Radamel-Falcao-hodnocení-150x150Radamel Falcao – nehodnocen

U něj není vůbec co hodnotit. Přišel do betonu soupeře a naposled zopakuji svoji klasickou větu tohoto článku – záloha mu nebyla schopná vytvořit nic.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!