03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Dva góly van Persieho posunuli U21 bližšie k titulu

V ďalšom ligovom kole nastúpila naša rezerva, posilnená hráčmi z „A“ mužstva, na ihrisku zachraňujúceho sa Fulhamu, s ktorým jednoznačne zvíťazila v pomere 4:1. O góly sa presnými zásahmi postarali Robin van Persie a Joe Rothwell.

Leicester-City-v-Manchester-United-U21-Premier-League

 

Od úvodných sekúnd sa diabli pustili do svojho súpera s veľkou chuťou. V prvej minúte zahrával rohový kop  Andreas Pereira, ktorý mieril na hlavu van Persieho a odrazenú loptu sa pokúsil tvrdou strelou trafiť do siete Grimshaw. Jeho strele však chýbala väčšia presnosť. Tlak hostí neustával ani v ďalších okamihoch zápasu. O strelu sa pokúšal Pereira, ale brankár domácich bol pozorný a slabšiu strelu dokázal pokryť. V 13. minúte predviedol svoju dobrú techniku a bojovnosť Pereira, keď zo zložitej šance pred šestnástkou dokázal prihrať osamotenému van Persiemu, ktorý už nemal problém zakončiť svojou ľavačkou presne k pravej žrdi Normanovej brány. 0:1. Po inkasovanom góle sa osmelili aj hráči Fulhamu. V krátkom čase si vypracovali dva rohové kopy, ale väčšia gólová príležitosť z nich nebola. v 20. minúte sa hostia radovali opäť. Krásnou kolmou prihrávkou našiel Januzaj nabehnutého Rothwella, ktorý sa ocitol pred bránou hostí a rutinérsky zakončil. 0:2. V ďalších minútach tempo hry mierne upadlo. Naši hráči kontrolovali loptu, ale nehrnuli sa zbrklo do útočenia. Zmeniť sa to pokúšal van Persie, ktorý si výborne nabehol na center zo stredu poľa a jeho zakončenie z prvej skončilo na ľavej žrdi. O niečo presnejší už bol Rothwell v 43. minúte. Januzaj sa šikovne zbavil na pravej strane svojich protihráčov a presnou prihrávkou po zemi našiel na vrchu šestnástky výborne postaveného Rothwella. Ten neváhal a strelou bez prípravy rozvlnil sieť za brankárom domácich. 0:3. V prvom polčase nedali naši hráči svojmu súperovi z Londýna žiadnu šancu a po výbornom výkone vyhrávali rozdielom triedy. Zaujala hlavne ofenzívna trojka na čele s Januzajom, ktorý sa postaral o dve krásne prihrávky na góly Rothwella.

Druhý polčas sa odohrával v pokojnom tempe medzi šestnástkami. Diabli sa nehrnuli do útoku a hráči Fulhamu neboli schopní vyvinúť väčší tlak pred našou bránou a v ofenzíve boli jaloví. Divákov a trénerov zdvihol zo sedadiel až brankár Lindegaard, ktorý sa pokúšal pri rozohrávke obohrať útočníka Fulhamu a nevyšlo mu to presne podla jeho predstáv. Našťastie pre United dokázal situáciu zachrániť a skóre zostalo nezmenené. V 59. minúte mohol Fulham kopať pokutový kop po jasnej ruke Donalda Lovea, ale rozhodca mal na túto situáciu iný názor a pokračovalo sa v hre. Fulham bol však v druhom polčase aktívnejší a vypracoval si zopár menších šancí a striel na bránu Lindegaarda, ale ani jedna ho reálne nedokázala ohroziť. V 71. minúte zobudil všetkých divákov van Persie. Po spätnej prihrávke od Kelletta jeho strelu nadvihol padajúci obranca Fulhamu a lopta skončila na brvne. O minútu neskôr sa rozhýbal aj Lindegaard. Po presnom centri zakončoval z prvej Mesca a presnou strelou natiahol nášho brankára. V 80. minúte do bolo už o štyri góly. Rothwell našiel presnou prihrávkou prenikajúceho van Persieho a ten šikovným oblúčikom prehodil domáceho brankára. 0:4. V nadstavenom čase sa z ničoho-nič podarilo domácim znížiť. Na presný center si naskočil nikým nestrážený Humphrys a prekonal bezmocného Lindegaarda. 1:4. Tento gól však prišiel veľmi neskoro a bol len kozmetickou úpravou jednoznačného víťazstva červených diablov.

V dnešnom zápase si United poradili s Fulhamom v pokojnom tempe bez väčších problémov, keďže domáci boli v ofenzíve bezzubí v obrane nedokázali klásť žiaden odpor našim rozbehnutým ofenzívny oporám. Po dva góly dokázali streliť Robin van Persie a Joe Rothwell, a ani nečakaný gól Fulhamu v samotnom závere nedokázal zmazať úsmev na tvárach našich hráčov. Konečné skóre 4:1 v prospech United posúva diablov bližšie k ligovému titulu. V posledných dvoch kolách nás čakajú zápasy proti Southamptonu a Manchestru City, do ktorých naše mužstvo vstupuje ako líder tabuľky a toto postavenie si bude chcieť udržať.

Góly: 13. van Persie, 20. Rothwell, 43. Rothwell, 80. van Persie, 91. Humphrys

Zostavy:

Fulham U21
Norman – Sheckleford, Buatu, Baba, Evans, Donnelly, Smile, Mesca, Edun (67. De la Torre), Plumain, Redford (60. Humphrys)

Manchester United U21
Lindegaard – Love, Thorpe, Blackett, Kellett – Grimshaw, Goss (89. A.Fletcher), Rothwell (81. Willock) – Januzaj, A.Pereira, van Persie (81. Weir)


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!