04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Everton – Manchester United

Po poměrně dlouhém období, kdy se nám herně dařilo a usadili jsme se v TOP4, přišel pád na zem v podobě zápasu na Goodison Parku. Everton je soupeřem, který nám vždy rád bere body, když to je nejméně příjemné. Tentokrát naprosto zaslouženě, našim hráčům nevycházelo vůbec nic. Jak vypadaly jejich jednotlivé výkony a jakou známku si za ně vysloužili u redakce a fanoušků?

 

 

David de Gea hodnoceníDavid de Gea – 5,2 (4,5)

Za celý zápas na něj šlo 7 střel, což je poměrně alarmující fakt. Tři zpoza velkého vápna, které jej neměly šanci ohrozit. S góly toho moc dělat nemohl. Mirallas si jej naprosto vychutnal a mohl jej pokořit i podruhé, David však alespoň jedním skvělým zákrokem ušetřil United naprostou potupu v podobě výsledku 4:0. Zdálo se mi že moc nespolupracoval s obránci, či oni s ním. Do jaké míry to je způsobeno faktem, že o něm LVG veřejně prohlásil, že neví, jestli bude součástí týmu pro příští sezonu, to nechám na diskuzi. Zajímavým faktem také je, že narozdíl od jiných zápasů včera nerozehrál míč snad ani 20 krát, navíc téměř vše nakrátko obráncům, přes půlku kopl míč pouze dvakrát za celý zápas.

 

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 3,8 (4,1)

Včera si jako mnoho dalších hráčů vybral svůj slabší den. Možná dokonce ten nejslabší v letošní sezóně. Často brzdil akce, ťukal si to tam s Herrerou (49 vzájemných přihrávek!!!) či Matou a nic z toho nebylo, v obrané práci to byla naprostá katastrofa. První gólový break vznikl po jeho prohraném souboji s Lukakuem ve středu hracího pole, při rohu na 2:0 mu utekl skórující Stones a v třetím gólu měl také prsty, když vůbec nevykryl nabíhajícího Mirallase, který využil toho, že obrana United na chvíli přestala hrát kvůli offside postavení Lukakua, který se však nezapojil do hry. Občas předvedl hezkou kličku, v těch také udělal pokrok, byl jako obvyklé důrazný a vysloužil si jen jeden faul, to je ale vše, za co jej můžeme pochválit. Včera prostě nefungovalo nic, ani jindy spolehlivý Valencia.

 

 

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – 5,8 (6)

Jeden z mála hráčů, který snese přísnější měřítko. Jevil zájem o hru a přerušil hodně akcí soupeře už v jejich zrodu, či před samotným zakončením, jako Lukakuovi po nemalém sprintu zpátky. Ani jeden z gólů nepadl po jeho chybě. Dokonce se stal i nejaktivnějším hráčem při zakončování, kdy měl pár šancí. Po centru Maty mohl vyrovnat, ale hlavičku bohužel umístil přímo do náruče Howarda, který si mohl hodně oddechnout. Další pokus mu byl zblokován. Při další slibné situaci mu byl odpískán faul. Jen tak dál, Chrisi.

 

 

McNairPaddy McNair – 4,3 (4,3)

Po sympatickém výkonu proti Chelsea přišel zápas, který mu tolik nevyšel. První gól jde i na jeho vrub, protože mohl McCarthyho bránit mnohem důsledněji. Často dával v obraně najevo svou nezkušenost. Pokud měl míč na nohách, hrál mnohem sebevědoměji, kličkoval a aktivně zakládal útoky. Stále se mi do mysli vkrádá fakt, že ten kluk je přeučený střední záložník. Role středního obránce mi na něj nesedí. Má spoustu talentu a doufám, že ho náš trenérský tým rozvine co nejlépe. 

 

 

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – 6,5 (5,8) MOTM

Snad jediný náš hráč, který dokázal s míčem dokráčet až do vápna a být opravdovou hrozbou. Jeho útočná činnost se zlepšuje zápas od zápasu a spolupráce s Ashley Youngem mu svědčí. Občas chyběl vzadu při protiútocích, což se však s ohledem na jeho útočnou snahu dá pochopit. Patrice Evra měl naprosto totožný problém, a to byl zkušený pan hráč. Za připomenutí však stojí jeho skvělý skluz po sprintu proti Barkleymu, který si při dalším z mnoha protiútoků běžel pro jasnou šanci. Vytvořil dvě šance, které však nebyly zúročeny, jelikož domácí bránili opravdu obětavě a organizovaně. Vysloužil si žlutou kartu za profesionální a nebrutální zastavení rychlého protiútoku. Celkově mě potěšil jako jediný z hráčů, ocenění muže zápasu si zaslouží, podruhé za sebou.

 

 

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 4,5 (4,4)

V Ajaxu mu to na pozici CDM šlo, byl tedy zakoupen jako univerzální řešení, pokud se nám zraní buď Carrick nebo Shaw. Daley však zatím na levém beku válí o parník lépe než na pozici, která vyžaduje určitou schopnost tvořit hru, dirigovat ji a hlavně hasit nezdary výše postavených hráčů při protiútocích. To se mu dnes vůbec nedařilo, často „naháněl vítr“, nestíhal a působil celkově velmi nedůrazně a měkce, jakoby se bál jít do soubojů. První gól jde i na jeho vrub pro jeho nedůslednost a „strach z faulu“, který jsem z něj cítil celý zápas. Je sympatické, že se snaží podporovat útok a dostávat se tak do zakončení, jednou si i po krásné akci vystřelil, ale jeho projektilu chyběla razance a umístění a Howard si připsal další tréninkový zákrok. Jenže na hřišti by hráč s jeho pozicí neměl být tolik rozlétaný, měl by poskytovat týmu jistou záruku, zadní vrátka a ta se včera nekonala. Snad se Michael Carrick vrátí co nejdříve.

 

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 5,7 (5,3)

Ander byl dnes všude možně, byl asi nejlepším záložníkem United, jeho aktivita nijak nepolevila oproti obvyklému standardu. Spolu s Matou však postupně v druhém poločase mírně uhasli v souladu s celou hrou United. Byl často vidět ve vápně, kde se snažil hledat místo pro zakončení, avšak vždy byl zblokován. Myslím, že žádný jiný hráč tři střely v tomto zápase neměl. S Di Maríou to poté nebylo o nic lepší, říkal jsem si, jestli budou zásobovat Falcaa zajímavými přihrávkami, ale ten si pro ně nechodil. 

 

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 4,5 (3,9)

Velmi frustrující zápas pro našeho obra. Tým Evertonu byl na něj velmi dobře připraven, vždyť si ho tam moc dobře pamatují. Věděli, že jim stačí jej provokovat a padat na zem při sebemenším jeho kontaktu. Rozhodčí Marriner jim to většinou bohužel „žral i s navijákem“, a tak po několika faulech a žluté kartě hrozilo, že náš tým oslabí, což za stavu 0:2 nebylo přípustné. LVG jej tedy o poločase stáhl za Falcaa a náš místy pohledný výkon z prvního poločasu vzal za své. Druhý poločas byl jedna velká bída, a toto nucené střídání bylo hlavním důvodem. Fella se mimochodem dostal k největší šanci United, kdy s důrazem sobě vlastním vybojoval míč, ale bohužel nedokázal zachovat chladnou hlavu při zakončení a jeho střela z velkého vápna šla nad bránu.

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 5,3 (4,7)

Ashley předvedl velmi průměrný výkon. Spolu s Shawem vytvořili rozhodně nebezpečnější křídlo oproti statické pravé straně. Všiml jsem si však, že ve dvojici s Blindem je to on, kdo se pouští do vápna, se Shawem je více zdrženlivý, kombinuje s ním a vysílá jej, více přihrává. Sám však měl několik centrů, z nichž vytvořil jednu šanci, další z rohu, které kopal 2 a oba našly spoluhráče. Dalších 6 centrů šlo však klasicky „do lesa“, takže jej dnes není v součtu za co chválit. K tomu můžeme přičíst šanci, kterou měl z hranice velkého vápna, ale hrubě přestřelil bránu.

 

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – 4,8 (4,2)

Včera nebyl tolik nebezpečný. Bezpečně kombinoval s Herrerou, měl snahu se dostat k zakončení, či jej připravovat, ale nešlo mu to. Jako bychom měli z tmavě modrých obran nějaký komplex. Když jsme u obrany, Juan zamakal i na této složce své hry. Dostal se ke čtyřem obranným zákrokům, z nichž dva byly úspěšné, ještě loni jsme jej bránit viděli jen zřídkakdy. Jeho úloha je však šance připravovat, či se do nich dostávat. Vytvořil 2 šance, jeho centr na hlavičku Smallinga byl parádní, avšak i u něj jsem očekával, že bude hledat Falcaa a vybízet jej k zakončování. To se však nekonalo, postupně byl Mata čím dál víc mimo hru a LVG jej v 64´ vystřídal za Di Maríu. 

 

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 4,8 (4,3)

Ani Wazza neměl proti svému mateřskému týmu bůhvíjak dobrou formu. Jako útočník nevýrazný, jako podhrot k Falcaovi snad ještě více. Asi nejlépe mu šly chytré naťukávačky zády k bráně, kterými vytvořil dvě šance. Sám se dostal do dvou šancí, z nichž nejvíce v paměti utkvěla ta, kdy mu po rohovém kopu přihrál Smalling hlavou, Wazza zvolil zakončení v otočce, celou situaci však Howard skvěle přečetl a k vyrovnání nedošlo. Jeho výkon nás opět zanechal hladové po tom skvělém Rooneym léta zpátky, vrátí se k nim ještě někdy natrvalo a potáhne nás? To nechám opět na diskuzi.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Radamel Falcao hodnoceníRadamel Falcao – 3,7 (3,6)

Asi největší zklamání této sezóny, hráč který byl považován za jednoho z nejlepších kanonýrů posledních pěti let, dostal k realizaci svého ofenzivního umu celý druhý poločas. Snažil jsem se na něj dávat pozor, na jeho poziční hru bez míče, byl to ale smutný pohled. Pořád vyklusával mezi obránci, málokdy se snažil o nějaké zajímavé náběhy, a když už k tomu došlo, byl po obětavém bloku Blinda v offsidu, ze kterého dokonce i vstřelil gól poté, co hezky oběhl Howarda a neminul prázdnou bránu. Říkám si, nemůžou se tyto situace dít častěji? Jednou v postavení mimo hru nebude a spadne to. Když už byl frustrován tím, jak dokonale byl hlídán a zdvojován, podnikal výlety do středu pole, aby pomáhal krátkými přihrávkami v rozehrávce, poté však chyběl ve vápně. K jedné šanci se však dostal, jeden náběh mu vyšel, mohl si míč zpracovat hrudníkem a zavěsit, jenže zvítězila snaha se ukázat a zvolil řešení v podobě hlavičkového lobu přes Howarda, který však na něj vyzrál. Vyzráli na něj i obránci, kterým nečinilo problém jej obíral o míč. Ke konci zápasu Rooney utržil zranění kolene a tak Radamel ještě nějakou tu šanci snad dostane. Moc mu přeji, ať se v posledních zápasech za Red Devils zvedne, herně i psychicky a opustí Old Trafford s nějakou hezkou vzpomínkou.

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – 5 (4,2)

Očekával jsem, že trošku rozvíří stojaté vody pravé strany United, když nahradil na posledních necelých 30 minut Juana Matu. Očekával jsem prudké náběhy s Valenciou, ale Ángel zřejmě dostal za úkol více přihrávat a centrovat, což se také dělo. Kromě šance Falcaa vytvořil ještě jednu z rohového kopu, ta však byla opět zblokována. Stejně dopadla i jediná jeho střela z hodně velké vzdálenosti. Nelze než doufat, že pro příští sezónu pro něj najde LVG místo v základní jedenáctce, k tomu mu zvolí dobrou taktiku a Ángel ji bude plnit. Je škoda, že s takovým hráčem je takto nakládáno, a ve finále se to projevuje i na hřišti.

 

Robin van Persie hodnoceníRobin van Persie – nehodnocen

Dostal se na hřiště na posledních pár minut, když musel vystřídat lehce zraněného Wayna Rooneyho, který měl nějaký problém s kolenem.  K ničemu se nedostal, naše hra byla po třetím inkasovaném gólu v troskách.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!