04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Příští rok chci trofeje, říká van Gaal

Po tom, co už je jisté, že letos hráči United žádnou medaili nezískají, se manažer Louis van Gaal nechal slyšet, že zisk nějaké trofeje je prioritou číslo jedna pro následující sezonu.

Van Gaal a rozcvička hráčů

Byť byla hlavním cílem pro sezonu 2014/15 kvalifikace do příštího ročníku Ligy mistrů, přičemž se zdá, že tento úkol svěřenci van Gaala splní, sám manažer tvrdí, že je tato sezona pouhým „dobitím baterií“ na další ročník. Důkazem budiž úspěchy, kterými se třiašedesátiletý manažer může pyšnit ze svých působení v Holandsku, Německu, či Španělsku.

Na otázku, zda svěřenci jeho filozofii pochopili dostatečně rychle, manažer odpověděl: „Ne dostatečně rychle, protože v jiných klubech jsem už měl tituly! Normálně by trofeje přinesla hned, ale tady se muselo udělat mnohem více změn, ne jen ve filozofii, ale také v celé struktuře klubu, zařízeních (Aon Training Complex) a tak dále. Na tom se pracuje. Mám za úkol získat trofeje do tří let, ale dost možná se tak stane už příští rok.“

Van Gaal se rovněž vyjádřil na adresu Javiera Hernándeze, kterému se podařilo vstřelit jediný gól v dvojzápase Realu proti Atlétiku, který poslal Bíly balet do semifinále Ligy mistrů, stejně jako na adresu útočníka Falcaa, který zrovna nejšťastnější chvíle neprožívá.

Nemůžete hráče soudit podle branek. A tohle jsem už řekl i k Rooneymu, či van Persiemu, stejně jako to nyní říkám k Chicharitovi a Falcaovi. Líbilo se mi, jak Radamel hrál proti Chelsea. Měl smůlu, protože měl jednu dvě gólové šance, přičemž z jedné nastřelil tyč. Měl šanci, aby se stal hráčem základní jedenáctky, ale bohužel není, a tak nezbývá říct nic jiného, než že měl smůlu, protože on kvality má. Vždy tvrdě trénuje, přesně v rámci mé filozofie. Ještě si s ním o tom pohovořím,“ promluvil ohledně budoucnosti Kolumbijce na Old Trafford.

Manažer také objasnil, proč už Danny Welbeck s Chicharitem dres United neoblékají.

Nechcete vysedávat na lavičce sezonu co sezonu. Jako hráč potřebujete hrát a proto jsem se s nimi musel rozloučit.“

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!