03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Chelsea – Manchester United

Ani jeden z nejlepších výkonů sezóny nestačil na proražení zatáhnuté obrany/zálohy Chelsea (čti autobus). United museli pozměnit na poslední chvíli vítěznou sestavu, i přesto však mohou z utkání vyjít se vztyčenými hlavami, protože předvedli mnohem bojovnější, fotbalovější výkon. 600 našich přihrávek proti 200 Chelsea je velmi lichotivá statistika. Jak jednotlivé hráče ohodnotili členové redakce a 230 fanoušků?

 

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 6 (6,1)

Naše gólmanská jednička neměla v tomto zápase moc práce, protože hráli převážně United a Chelsea se snažila zahrozit z protiútoků. Při jednom z nich po faulu/nefaulu na Falcaa, kdy utekl Hazard po skvělé narážečce s Oscarem, jsme byli svědky nevídaného jevu. David si nepohlídal prostor mezi nohama a přesně tam se belgický expres trefil. V zápase na něj šla již pouze jedna střela, kterou zneškodnil, ostatních 5 střel buď šlo mimo bránu nebo je zblokovali spoluhráči.

 

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 6,8 (6,6)

Dle mého skromného názoru patřil mezi nejlepší hráče v našem dresu. Opět skvěle bránil a brousil svou lajnu. Skvělý Azpilicueta mu nedělal tolik problémů jako Matovi či Januzajovi, což dokazuje několik povedených kliček, některé z nich byly téměř neuvěřitelné na poměry Antonia. Tak jak jsou jeho výkony občas pracantské a nezáživné, v sobotu opravdu bavil. 

 

 

 

Smalling1Chris Smalling – 6,6 (6,8)

Leader naší defenzívy vůbec nepolevil ze své nastolené formy, opět byl velmi dominantní a nedal Drogbovi příliš prostoru se realizovat. Všechny své defenzivní zákroky načasoval přesně, vyhrával jeden míč za druhým a prohrál jediný vzdušný souboj ze sedmi, které podstoupil. K tomu se nebál vyběhnout s míčem až za polovinu, aby založil útok. Na pozici středního obránce si připsal velmi slušnou statistiku přihrávek 80/85. Očekával jsem, že bude větší hrozbou při standartních situacích, ale byl skvěle hlídán.

 

 

McNairPaddy McNair – 7 (7,3)

Bylo velkou otázkou, který z našich mladíků dostane příležitost zalepit místo, které bylo uvolněno po nedávných zraněních Roja a Jonese, tedy levého středního obránce. Na této pozici zpočátku sezóny nastupoval Tyler Blackett, přednost však dostal univerzál Paddy McNair, což se nakonec ukázalo jako výborná volba. Paddy vůbec nepůsobil jako hráč rezervy, měl odvahu neúnavně podporovat útok, dokonce si připsal i nadějnou dalekonosnou pumelici, kterou však Courtois nakonec neměl problém chytit. Jeho výškový deficit znamenal 3 prohrané hlavičkové souboje z 5, při samotné obranné činnosti na zemi neměl tolik práce jako Chris, ale i tak si vedl velmi dobře. Velký příslib do budoucnosti, nový, lepší O´Shea.

 

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – 7,5 (7,8) MOTM

Každý byl zvědavý, jak se nejdražší teenager v historii fotbalu předvede po delší pauze způsobené dalším z mnoha zranění. Musím před ním smeknout, v 19 letech se postavit na stadion týmu jeho dětství a předvést tak skvělý výkon, to chce koule. A také kus fotbalovosti, kterou předváděl při svých vpádech do vápna poměrně často. Chybělo opravdu málo a jeho přihrávka Rooneymu ve 4. minutě utkání by se zapsala do statistik. A podobných přihrávek a pokusů najít hráče bylo ještě několik. Naprosto mazácky našel Falcaa, který bohužel trefil spojnici. Je úplně jiným typem hráče než Blind, svou rychlostí, dravostí a chutí útočit připomíná spíše Evru. Kéž by byl i podobně odolný, ale tomu dejme čas, jeho fyzický vývoj ještě neřekl své poslední slovo. Velmi mě překvapilo jeho čtení hry a nasazení, vybojoval 3 fauly, vytvořil 3 šance, celkově patřil mezi nejlepší hráče United a lehce zastínil Younga, se kterým mimochodem velmi dobře spolupracoval. LVG bude mít příjemné starosti, co s tímto postem, máme na něj dva velmi kvalitní a perspektivní hráče.

 

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 7,1 (7,5)

Ander je zápas od zápasu lepší, v tomto zápase jsem měl pocit, že šlo dirigování zálohy na jeho vrub. Určitě byl ze záložní řády nejvýraznější a nejbojovnější. Fabregase si několikanásobně strčil do kapsy. Nebo snad někomu z vás přišel Zorro včera nebezpečný? A nebylo to jen o hlídání bývalého tahouna Arsenalu, který „by za Chelsea nikdy v životě nehrál“, byl to nekonečný boj se zálohou domácích, která jej třikrát faulovala, chytrá distribuce míče, pohyb bez něj. Občas si říkám, jak je možné, že jej nekoupila Barca či Real. Je velká škoda, že nakonec ani jeho snažení nedopomohlo ke vstřelení branky. Sám ji jednou málem ohrozil dalekonosnou ranou, která šla vedle, další pokus mu byl zblokován. 

 

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 5,8 (6,3)

Wazza byl pro toto utkání nuceně stažen do zálohy, aby zajistil rovnováhu při absenci Michaela Carricka. Z tohoto snad dočasného působiště rozdával skvělé dlouhé passy alá Scholes, velmi dobře tak přenášel a zrychloval hru, což sehrálo svou roli při dobývání místní městské hromadné dopravy. Občas se blýskl hezkým zákrokem, občas podpořil útok, ale celkově toho od něj bylo poměrně málo, místy jsem jej na hřišti marně hledal. Nicméně, mohl to být on, kdo otevřel skóre poté, co jej našel po křídelním průniku Shaw, Wayne měl čas zamířit, poslal technický točený projektil směr růžek brány, který však jen o fous minul, na první pohled to vypadalo jako gól, ale bohužel jsme se radovali zbytečně. Je třeba vyzdvihnout ještě jeden fakt, Rooney často kazí přihrávky, i ty nejjednodušší, v sobotu však měl moc hezkou statistiku 75/80.

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 5,7 (5,8)

Fella měl velmi těžký zápas, vždyť na něj speciálně José Mourinho nasadil Kurta Zoumu, kterému vydatně pomáhal Matić. Ve vzduchu už tolik nedominoval, když prohrál 3 souboje ze 7. Ve vápně žádnou hlavičku nevyhrál, nebyl nebezpečný při standartkách, ani jednou nevystřelil. Zato však díky své dobré poziční hře vytvořil ve vápně svým spoluhráčům dvě šance. Snad poprvé na něj šlo více faulů, než rozdal, 2/1, i proto se mohlo opticky zdát, že nebyl na hřišti tolik vidět. 

 

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 5,3 (5,9)

I Ashley měl svého osobního strážce, a tím byl zkušený Branislav Ivanović. Ten mu toho moc nedovolil, tak raději volil kombinaci se Shawem, kterému se přece jen podařilo roli křídelníka odehrát lépe. Pokud se dostal k centru, vždy mu něco chybělo a nikdy nenašel jediného hráče United ve vápně. Po sérii vynikajících výkonu si tedy v sobotu vybral o něco slabší chvilku a v 70´ jej vystřídal Di María.

 

 

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – 5,3 (5,7)

Dalším hráčem, který nebyl tolik vidět, byl Juan Mata. Do vysoké míry to bylo dáno tím, že byl odříznutý od Herrery, který působil hlouběji v poli. Valencia ho zásobil velkým počtem míčů, ale z jeho oblíbené pozice u pravého rohu vápna nešly hráčům tolik potřebné nebezpečné míče. O průnicích do vápna si mohl nechat zdát, protože jej k ničemu nepustil bezchybný Azpilicueta. Ve vápně se dostal k jedné střele, která šla nad. I přes svou zdánlivou neviditelnost poslal 4 přihrávky, které vedly k šancím, ani jedna však nebyla z rohu, které kopal rovné 4. Moc se tedy Mourinhovi před zraky bývalých fanoušků nepředvedl a v 70´ jej vystřídal Adnan Januzaj. 

 

Radamel Falcao hodnoceníRadamel Falcao – 5,3 (4,8)

S Rooneym v záloze a van Persiem, rozehrávajícím se v U21 týmu, bylo asi jasné, kdo se konečně dostane na hrot útoku. Slovutný Falcao, který dostal další šanci ukázat, že má na United. A moc k tomu nechybělo, Shaw jej poslal do luxusní šance, bohužel trefil pouze spojnici brány. V další akci se ocitnul po přihrávce Fellainiho, bohužel mu šanci na poslední chvíli vyfoukla obětavá obrana domácích. Zkusil dokonce i napřáhnout z dálky, ovšem minul pravou tyč. Navíc byl u zrodu jediného gólu tohoto utkání, když byl uprostřed míče lehce ostře, avšak hraničně v souladu s pravidly a zvyklostmi anglického fotbalu obrán o míč, a hráči domácích akcí na několik doteků využili toho, že se náš tým zrovna šikoval do ofenzivní formace. Není mu u nás prostě přáno, škoda, mnoho z nás do něj vkládalo velké naděje, hledání ideálního útočného parťáka k versatilnímu Rooneymu tedy bude v létě nejspíše pokračovat dál.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – 5,7 (5,4)

Naše nová 7 byla na hřiště vpuštěna spolu s naší novou 11 ve dvojitém střídání ve snaze dodat týmu jiskru, rychlost, nepředvídatelnost a něco z individuální kuchyně obou hráčů. To se však nekonalo, Di María prakticky pokračoval na levé straně místo Younga, odkud se snažil prokličkovat do vápna domácích. To se mu však nepodařilo ani jednou z 5 pokusů. Nepřipsal si ani jednu překvapivou nahrávku, jedinou šanci vytvořil z rohového kopu.

 

 

Adnan Januzaj hodnoceníAdnan Januzaj – 4,7 (4,4)

Přišel na hřiště místo Maty, aby způsobil trošku chaosu a snažil se o průniky po pravé straně. Nicméně, působil nanejvýš ztraceně, Azpilicueta ho snad vždy vyškolil. Rozumím úmyslům van Gaala, v porovnání s Adnanem byl však i Mata výraznější. Příští rok si bude muset vybrat mezi hostováním nebo možností nastupovat v zápasech United s nižším měříkem důležitosti či náročnosti. Na základ to zatím není, a to nesoudím pouze na základě tohoto utkání.

 

 

Tyler Blackett hodnoceníTyler Blackett – nehodnocen

Toto střídání překvapilo asi všechny z nás. Kdoví, proč šel na hřiště, jestli měl Shaw opět nějaké menší zranění poté, co odehrál skvělých 80 minut. Mám ovšem pocit, že nás to stálo poslední velký tlak, který se s Blackettem nekonal. 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!