Van Gaal a Rooney po zápase s Chelsea

42

Po zápase poskytli svoj pohľad na vec manažér Louis van Gaal a kapitán Wayne Rooney.

Van Gaal radí Herrerovi

,,Z výsledku som veľmi sklamaný, ale s výkonom som spokojný. Ako tím sme hrali fantasticky – Chelsea sme odpísali z hry. No neboli sme efektívni, pretože aj napriek obrane súpera sme si vytvorili veľa šancí. V prvej polovici tri, oni žiadnu. V druhom polčase sme mali osem šancí a súper tri, čo je skvelé.”

,,Dominovali sme, ale prehrali – vo futbale ide iba o výsledok. V šatni som chlapcom povedal, že každým týždňom sa zlepšujeme. Keď vidíte naše výkony, môžete byť šťastní a to je hlavné.”

Manažér odmieta to, že hra sa vyvíjala podľa želaní Josého Mourinha, ktorý je známy svojou defenzívnou taktikou.

,,Nie, nemyslím si. Každý má svoj názor. Víťaz berie všetko – je to pieseň (od skupiny Abba pozn. red.), ale je to tak,” zakončil Van Gaal.

K zápasu sa vyjadril aj kapitán Wayne Rooney, ktorý verí, že Diabli dnes mohli vyhrať.

,,Výkon bol perfektný, od začiatku do konca sme dominovali. Vytvorili sme si pár dobrých šancí, ale žiaľ sme ich nepremenili. Cítil som, že keby dáme päť minút pred koncom gól, tak by sme vyhrali.”

,,Z výsledku si aj tak môžeme zobrať veľké sebavedomie, lebo len málokedy vidíte iný tím tak dominovať na Stamford Bridge. Chýbal tomu iba gól. Inokedy by sme dali 2-3 góly, no dnes nie. Musíme sa teraz sústrediť na Everton.”

,,Paddy McNair a Luke Shaw boli skvelí. Paddy čelil fyzickému hráčovi Didierovi Drogbovi, s ktorým si skvele poradil. To isté aj Luke – všetci vieme, aký je talent. Na chvíľu bol mimo kvôli zraneniam, no dnes sa vrátil so skvelým výkonom. Myslím, že chlapci si po tomto zápase budú veľmi veriť,” zakončil Rooney.

Zdroj: manutd.com