27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Manchester City

Včera hráči United nadělili všem svým fanouškům úžasný dárek. Manchester je opět červený. Jak se v tomto zápase dařilo jednotlivým hráčům? Jakými statistikami se mohou pyšnit a jak je ohodnotila redakce a 325 fanoušků?

 

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 7,1 (7,3)

V tomto zápase vynikal hlavně čtením hry, poziční hrou, povedenými výběhy a skvělými nákopy na Fellainiho. Pokud jej hledal u levé postranní čáry, téměř vždy jej našel. Zákrok si připsal pouze jeden po úprku Jesuse Navase, který mu chtěl nasadit jesle, ale David se nachytat nenechal. Na první gól Agüera neměl šanci, ten po krásné kombinaci pálil do prázdné brány. Ten druhý mu málem zázračně chytil, jenže míč se od jeho rukavice odrazil za brankovou čáru. 

 

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 8,1 (7,9)

Výborný výkon tohoto ekvádorského plnokřídelníka. Proti silnějším soupeřům se naplno projevuje to, do jakého fotbalisty dospěl. Z ofenzivního křídelního expresu s jednou kličkou a centrem se stal strážce pravé strany. V obranné činnosti dnes naprosto vyučoval. Určitě si pamatujete moment, kdy doběhl Agüera a doprovodil jej za brankovou čáru, 15 metrů od branky, samozřejmě. Všechny zákroky mu vyšly, za celý zápas fauloval pouze jednou, předvedl i pár povedených kliček, kterými se uvolnil k častým výpadům na podporu ofenzívy. Měl pouze 3 centry a 2 z nich našly adresáta, šanci vytvořil jednu. Sir Alex dobře věděl, co dělá, když tomuto hráči svěřil tolik důvěry a pro jeho poslední sezónu i číslo 7. 

 

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – 7 (7,6)

Chris měl dnes možnost odčinit svá selhání z předchozího derby a nutno uznat, že mu to vyšlo na jedničku. V defenzívě se stal kamennou zdí, zblokoval 2 střely ve vápně a překazil odkopy spoustu dalších akcí City. Nepodnikal žádné odvážné ofenzivní výpady, spíše vhodně pomáhal při kombinaci. Opravdový bonbónek si schoval až do 72. minuty, kdy zakončil z hraniční offside pozice volný kop Younga hlavou tak, že Hart nemohl dělat vůbec nic. Stav byl 4:1, Chris tedy zajistil United vítězství, kdoví, jak by vypadal divoký závěr bez Carricka nebýt této branky.

 

Phil Jones hodnoceníPhil Jones – 6,7 (6,7)

I Phil odehrál velmi dobré utkání. Jeho horkokrevnost a bojovnost byla občas dvojsečnou zbraní. Po jeho chybě musel vybíhat De Gea ven z vápna proti nabíhajícímu Agüerovi, skvěle zamířil míč na Fellainiho, který sklepl na Herreru a ten nacentroval Youngovi na úvodní gól United. Měl ofenzivnější projev než Smalling, ačkoli k zakončení se nedostal. V defenzívě měl často co dělat, avšak téměř vždy si vedl suverénně, předvedl bezpočet odkopů či přerušených přihrávek. Naše základní defenzivní duo je pro sebe jak stvořené. V 75´ jej vystřídal Marcos Rojo.

 

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 7,1 (7)

Opět předvedl skvělý srdnatý výkon, kdy vypomáhal defenzívě, přerušoval akce hostí s mazáckou lehkostí a také se nebál pomoci týmu při přechodu do útoku. Young se díky němu může věnovat výpadům do vápna, protože s ním Daley spolupracuje úplně skvěle. Konečně se nám vytvořily dobré krajní dvojice. Jejich souhra vedoucí ke gólu Fellainiho toho budíž dokonalým příkladem. Jeho fyzický fond se velmi hodí, protože bojuje až do konce zápasu a to bez bázně. Výborný první rok pro syna legendárního Dannyho Blinda.

 

 

Michael Carrick hodnoceníMichael Carrick – 7,6 (7,5)

Michael si strčil do kapsy Yayu Tourého, nejednou a nejen jeho. Jeho černá, avšak uhlazená práce naprosto vymazala střed City. Zastavil spoustu přihrávek hostí a rozehrával s myšlenkou a klidem. 37 z jeho 62 přihrávek šlo dopředu a nutno podotknout, že jich 32 bylo úspěšných. I Carricka tedy dokázal LVG nakopnout k lepším výkonům. Měl po přímém kopu Rooneyho v závaru šanci z vápna prostřelit skrumáž těl, nicméně to se mu nepodařilo. Bohužel si přivodil zatím nepřiblížené zranění, kvůli kterému musel nedobrovolně odstoupit, několik minut před koncem hrací doby. Nemohl střídat, LVG všechny možnosti vyčerpal, možná předčasně a zbytečně, v případě Falcaa. Za stavu 4:1 to bylo logické rozhodnutí, přece jen je Michael pro naši hru důležitý a nebylo by radno riskovat zhoršení onoho snad lehkého zranění. Jak moc je důležitý, šlo vidět hned v moment, kdy na hřišti nebyl, City se nadechlo k odporu, začalo mít šance a jednu z nich Agüero využil. Náskok byl naštěstí tak vysoký, že to nakonec radost z výsledku nijak výrazně nepokazilo. 

 

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 7,6 (7,8)

I u něj, podobně jako u Blinda, je stěží uvěřitelné, že se jedná teprve o jejich první sezonu v náročné Premier League. Ander hrál i včera naprosto suverénně, s respektem, ale byl si moc dobře vědom, že hraje za United. Bojoval opět o každý míč, předvedl ve středu pole spoustu zákroků a spolu s Carrickem ovládali své teritorium. Dokázal na svou osobu vybojovat dva fauly, které pak vedly k nebezpečných situacím United. Měl nakonec neuznanou asistenci na Youngův gól, kromě něhož vytvořil ještě další šanci. Jednu měl sám, ovšem jeho střela byla zblokována. V tomto zápase ukázal i něco ze své skvělé práce na míči, když se mu třikrát povedlo obehrát záložníky či obránce City. Měli s ním opravdu velkou porci práce.

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 9,1 (9) MOTM

Galapředstavení Ashleyho Younga. Celá tato sezóna naznačovala, že k tomu jednou dojde. Že k tomu došlo v asi nejdůležitějším a nejkrásnějším zápase sezóny, čekal asi málokdo. Bylo otázkou, zda van Gaal překvapí a pošle na jeho plac hvězdnější jméno, Ángela Di Maríu, ale holandský lodivod se držel své vítězné formule a Ashley se mu odměnil parádní jízdou. Jeho neustálé sprintování podporované skvělým Blindem trhalo obranu City. Sám v obraně občas neměl problém vypomoci a ze své strany přerušil dvě nebezpečné nahrávky. Stejný počet nahrávek vedl ke gólům Fellainiho, kterého skvěle našel v hraniční offside pozici krouceným centrem a také Smallinga po centru z přímého kopu. Svým urputným náběhem zakončil nadvakrát centr Herrery, který mu lehce narušil Clichy, ale míč nakonec zarputile vybojoval pro sebe a v pádu z boku zakončil do odkryté brány. Mohl dát ještě jeden gól po skvělém centru Maty, ale v čisté gólové šanci dokázal, že není rodilým hlavičkářem a nedokázal dokonale načasovat náskok, k oddechu Joe Harta, který by neměl jedinou šanci. Jsem opravdu zvědavý, přes koho se chce Di María prosadit do základu, protože přes Ashleyho to asi nepůjde.

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 8,2 (8,3)

Marouanne letos vykazuje obrovský progress od momentu, kdy mu byla konečně svěřená role podhrotového záložníka, či druhého snipera. V těchto pozicích dokázal i proti City sklepával přesné míče od De Gey, Herrery, Maty, Younga, prakticky všech, celý tým na něj hraje a vychází to. Fellaini je zbraň a můžeme být rádi, že jej máme v týmu. Byl neustálou hrozbou ve vápně a tým City si s ním nevěděl rady, vždyť prohrál pouze 2 z 9 hlavičkových soubojů. K tomu připočtěte celkem slušnou statistiku faulů, 2 na něj/3 rozdal a nedostal jedinou žlutou kartu. Za stavu 4:1, kdy jsme kontrolovali míč, jej LVG stáhl a poslal za něj na hřiště Radamela Falcaa.

 

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – 7,4 (7,9)

Nemohl jsem si nevšimnout, že nebyl tolik aktivní jako v předchozích zápasech. Když však měl míč u sebe, nikdy s ním nezmatkoval, skvěle jej držel a vybojoval tímto přístupem 4 fauly. Tento postřeh potvrzuje i fakt, že měl za celý zápas pouze 36 přihrávek, z toho avšak pouze 7 dopředu. Vytvořil jen jednu šanci, onu Youngovu nepovedenou hlavičku. V 67. minutě však připomenul, že je na hřišti, tím nejlepším možným způsobem. Ačkoli mírně v offside pozici, skvěle zareagoval na Rooneyho přihrávku, utekl obraně City a zakončil po zemi vedle Harta tak, jak sám nejlépe v podobných situacích umí. Nakonec se ukázalo, že to byla branka vítězná. Byl asi ideálním adeptem na střídání za Di Maríu, který si musí pro udržení svého sebevědomí zahrát alespoň z lavičky a tak se také v 81´ stalo.  

 

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 6,1 (7)

Náš kapitán tento zápas bojoval, jak jen mohl, často se snažil ve vápně k něčemu připlést, ale ve výsledku jej není moc za co chválit.  Je smutným faktem, že prohrál všech 7 hlavičkových soubojů, povedla se mu pouze jedna klička ze 3 a připsal si pouze jednu střelu, hezký přímý kop z velké dálky, který Joe Hart chytil. Nějak mi chyběl ve finální souhře, i když je pravda, že byl výborně hlídán. Nakonec si připsal alespoň bod za asistenci, když hezky vyslal Matu vstříc vítěznému gólu United.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – nehodnocen

Z mi neznámých důvodů stáhl LVG Phila Jonese. Možná proto, že byl občas pomalý na míči a smrdělo to problémy. Možná proto LVG oživil jako první defenzívu. Marcos svou práci odvedl dobře.

 

 

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – nehodnocen

I naše sedmička si v tomto zápase na chvíli zahrála. Z jeho krátkého představení si pamatuji pouze to, že bral akce na sebe a hrnul se do zakončení, které mu bylo až na jeden případ vždy znemožněno. Ta jedna střela byla však velmi slabá a neměla šanci Joe Harta ohrozit.

 

 

 

Radamel Falcao hodnoceníRadamel Falcao – nehodnocen

Opět není moc co hodnotit, hnal se občas do zakončení, k ani jednomu se však nedostal. Jeho střídání za Fellainiho bylo zbytečné, protože jsme posledních cca 5 minut skrz problémy Carricka museli dohrávat s devíti hráči v poli.

 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!