02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney je perfekcionista

Wayne Rooney hraje celou tuto sezónu jako kapitán mužstva na různých postech, aby mohl využívat svého vlivu, ale navrácení na post, kde je pravděpodobně nejefektivnější, čili na pozici hlavního útočníka, mu evidentně prospělo.

Časopis Inside United se zeptal „desítky“ rudých ďáblů na tajemství útočníků a zde je šest nejdůležitějších bodů, o nichž se můžete v časopise dočíst.

1. Zakončování je jen o hlavě…

Wayne se ve svých začátcích v United nepochybně hodně naučil od Oleho Gunnara Solskjaera, který mluvil o naladění mysli a těla na střeleckou vlnu, ale zbytek je většinou dar od přírody. „Je to o myšlence ve vaší hlavě, která ví, kam chcete poslat míč,“ říká kapitán.

2. Rooney je perfekcionista…

Trénink je klíč k Waynově truhle plné schopností; není sice specialista na situace jeden na jednoho proti brankářům, ale některé jeho střely jsou skutečně smrtící. „Někdy máte jen jednu šanci za zápas a ještě třeba levou nohou, takže musíte být připraveni a trefit se co nejlépe. Chce to trénovat, soustředit se a dostat ze sebe to nejlepší.“

3. Co oči nevidí, to soupeře nebolí…

O Dwightu Yorkovi a Andym Coleovi se říká, že komunikovali telepaticky, ale pro Rooneyho je to především o očním kontaktu. „Někdy chcete, aby vám útočník naběhl, a když jste útočník, tak zase cítíte, že byste ten náběh možná dělat neměli. Pro mě je to jednodušší, protože jsem hrál na obou pozicích. Hlavně se musíte dívat na své spoluhráče, pak poznáte, kdy máte nabíhat a kdy přihrávat.“

4. Žádný gól není lepší než ten týmový…

Wayne už vsítil pár neuvěřitelných branek v důležitých utkáních a je jasné, že před následujícím derby se City se nám všem vybavuje jedna konkrétní, ale Wayne cituje Cristiana Ronalda, který po trefě proti Arsenalu v semifinále Ligy mistrů řekl: „Úžasné na pohled a být toho součástí.“

5. Přímé kopy jsou jednou z jeho nejlepších vlastností…

Tento rok se mu z nich ještě nepodařilo skórovat, ale minulý rok z nich padl gól právě proti City. „Tohle je jen otázka tréninku,“ tvrdí Rooney, jenž přímé kopy trénuje každý den a hledá rovnováhu, díky níž míč překoná zeď i brankáře a ladně zapluje do brány.

6. Na Adriana, brankáře West Hamu, byly kladeny nepříjemné otázky…

Řeč je samozřejmě o střele na Upton Parku z minulého ročníku, jež zapadla do sítě, jak Rooney chtěl. Viděl Adriana venku z branky a vyslal volej z třiapadesáti metrů – nemýlil se a přitom přesně věděl, co dělá.

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!