04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Aston Villa

Rudí ďáblové měli po reprezentační pauze jediný úkol, porazit sestupem ohroženou Aston Villu a upevnit si tak pozici v TOP4. Jelikož všechny 3 týmy, které nás pronásledují, klopýtly a ztratily drahocenné body, bylo toto vítězství velmi důležité a pohled na tabulku je nyní přinejmenším uklidňující. Jak viděli výkony jednotlivých hráčů členové redakce a 250 fanoušků (v závorce)?

 

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 5,2 (5,7)

I jeden z nejlepších gólmanů planety může mít občas zápas, kde není za co jej chválit. Za celý zápas na něj šly pouze 2 střely, jeden kamarádský pozdrav z dálky od Bentekeho a podruhé jej tento Belgičan už propálil. Stalo se tak po rohovém kopu a nutno dodat, že míč David chytit mohl, chvilková chyba koncentrace? Nicméně, výběhy za míčem a jeho distribuce se u něj čím dál více zlepšují.

 

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 6,5 (6,6)

Ekvádorský express odvedl v tomto zápase opět kus velké práce. Jeho pokrývání celé pravé strany bez sebemenší známky únavy či mentálního kolísání je pro nás jeden ze zásadních pilířů letošní sezóny. Jelikož se hrálo převážně do ofenzívy a držení míče bylo 77% pro United, mohl hrát Antonio čistokrevné pravé křídlo a kombinovat s Matou a Herrerou, které měl k dispozici na své straně. Nutno dodat, že je svými náběhy doplňoval velmi dobře. Šlo vidět, že jej LVG požádal o snahu o centry, kterou do puntíku plnil. Svými centry vytvořil 3 šance, například tu Rooneymu, kterou chtěl zakončit nůžkami, jež se mu o kousek nepovedly načasovat a míč letěl výrazně mimo. Na míči byl hodně často, a 89 z jeho 95 přihrávek našlo červeného adresáta. 

 

Phil Jones hodnoceníPhil Jones – 6,8 (6,4)

Nástupce Nemanji Vidiće také plní pokyny našeho nového lodivoda. V předchozích zápasech dělal hodně chyb v zápalu hry, nechával se unášet a chtěl až příliš podporovat útok. V tomto zápase se soustředil na bránění a jednoduché přihrávky, kterými se snažil nezaložit protiútok Villans. Podstata jeho bránění tkvěla hlavně ve vzdušných soubojích s Bentekem či Agbonlahorem, kterým znemožňoval zpracování dlouhých míčů, či v nabourávání rozehrávky ve středu hřiště, obrana byla naprosto správně vysunutá poměrně vysoko. Ve vápně měl tedy málo práce, nemusel hasit žádné střelecké šance hostí svými charakteristickými skluzy. 

 

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – 6,8 (6,8)

Zato naší nové defenzivní akvizici její ofenzivní choutky nikdo jen tak nevymluví. Marcos miluje, když se může zapojit do útoku, často se s míčem setkává kolem vápna soupeře a vznikají z toho zajímavé momenty. Jako například krásně mířená dalekonosná pumelice, kterou Guzan zázračně spičkami prstů vytěsnil nad břevno. V nastavení prvního poločasu mohl zvýšit hned po gólu Herrery dorážkou po střele Rooneyho hlavičkou na 2:0, Guzan však byl na místě. V tomto zápase předvedl i něco ze své vytříbené techniky dlouhých přihrávek, díky kterým skvěle přenášel hru na pravou stranu. Povedlo se mu hned několik dalekonosných přesných passů, kterým by mistr Scholes dal nálepku s dvěma, možná i třemi hvězdičkami. V defenzívě moc práce neměl, tam se činil spíše Jones.

 

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 7,7 (7)

Velmi inteligentní mladý hráč. A také všestranný. V defenzivní půli neudělal ani jednu chybu, nepokazil ani jednu přihrávku, pokud nešla do vápna soupeře (celkově 71/74), vše hrál na jistotu a s přehledem a podařilo se mu ukončit mnoho akcí soupeře dříve než se mohly vyvinout v nebezpečí. Také ani jednou nefauloval, přitom čtyřikrát odebral soupeři míč, zastavil 3 přihrávky a vyhrál oba hlavičkové souboje. V ofenzivní části hry byl opět přínosem, když se pokusil o dvě střely, přičemž jedna z nich byla lehce ztečovaná k tyči a Guzan ji tak tak chytil. Bodově však z tohoto zápasu naprázdno nevychází, jelikož Herrerovi hezky přihrál na jeho náběh do vápna, ten si míč zpracoval a levačkou překonal Guzana.

 

Michael Carrick hodnoceníMichael Carrick – 6,7 (6,4)

Povězme si upřímně, že Michael je naším nejlepším defenzivním záložníkem. Hlídá si svou pozici, málokdy ji opouští a vždy je svým hráčům k dispozici, když přes něj potřebují rozehrát akci, přenést přes něj míč, či jej najít, když na ně dotírají presující hráči soupeře. Také sehrál svou roli, když Benteke snížil na 2:1 a tým United nešel bránit, ale hrál dál svou ofenzivní hru a nakonec navýšil na finálních 3:1, je skvělým koordinátorem a dirigentem a drží formaci United pohromadě. Je to práce, která na hřišti nejde moc vidět v individuálním měřítku, ale týmové hře udává tvar a drží jej. Stále však u něj spatřuji progres v tom, že se snaží hrát odvážněji, vymýšlet finální přihrávky a občas kvůli tomu ztratí míč, což je naprosto v pořádku. I tak je jeho statistika přihrávek naprosto úžasná, čísly 91/97.

 

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 9,3 (9) MOTM

Zase je mužem zápasu Španěl. Zdá se, že máme čich na charakterově dokonalé Španěly, což si u Costy v CFC říct nemůžou. Jak Mata, tak De Gea i Herrera jsou naprostí pohodáři a velcí pracanti. Ander je přesně tím typem středního záložníka, kterého jsme potřebovali. Velmi pohyblivý, dynamický, s myšlenkou, kterou předvádí skoro u každé přihrávky či náběhu. Poslední položka, náběh do vápna, to je to, co očekáváte od moderního záložníka, podporu z druhé vlny, něco, co zdobilo Scholese, Keana, Robsona, či další legendy Red Devils. Ander je opravdu tím hráčem, co spojuje spolu s Matou zálohu s útokem, nejenom to, on ten útok pomáhá i tvořit, zakončuje. V dnešním zápase se dostal ke dvěma šancím ve vápně a obě proměnil. Jednu po nahrávce Blinda, kterou si zpracoval pravou a levou propálil po zemi Guzana, při druhém gólu mu po rychlém průniku asistoval Mata a Ander bez zpracování umístil míč z dobrých 15 metrů k pravé tyči. Byl neskutečně aktivní, spolu s Matou a Valenciou si utvořili hispánské trio, které způsobilo mnoho krušných chvil pro obranu Villans, musím zdůraznit i jeho statistiku přihrávek, která byla dechberoucích 94/98.

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 6,5 (6,2)

V dnešním zápase hrál náš belgický obr opět jakýsi hybrid mezi podhrotovým záložníkem a útočníkem, přičemž podle papírových předpokladů měl být na pozici LCM před Carrickem a vedle Herrery. Herní projevy však měli velmi odlišné. Občas se Fellaini zapojil do kombinace, nicméně platný byl opravdu až ve vápně. Nebyl však tolik vidět jako v předchozích zápasech, protože jej obrana hostí neúprosně bránila, výškovou převahu oproti nim tak zásadní neměl a dostal se tedy jen do jedné pořádné šance, kdy zakončoval skvělý centr Valencii hlavičkou do země, která málem přelobovala Guzana, ten však dalším skvělým reflexivním zákrokem míč vytěsnil mimo tři tyče. Ke konci zápasu se mírně vytrácel ze hry, hlavně v ofenzívě, a byl v 77´ nahrazen Falcaem, což znamenalo, že se Rooney přesunul na jeho místo do zálohy. 

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 6,7 (6,7)

Ash pravděpodobně dostal před tímto zápasem instrukce více útočit, více brát míč na sebe a snažit se jej zakončit. V prvním poločase se na své soupeře vrhl s obrovskou chutí a tempem a předvedl několik krásných průniků do vápna. Bohužel jejich účinek v podobě vytvořené šance či nebezpečné střely byl mizivý, několik centrů šlo naprosto do lesa, jakoby neměl na tu finální přihrávku už sílu, jak mentální, tak v nohách. Na jeho střelách si střídavě smlsnul blokující obránce či podávač míčů za bránou, když jeho dalekonosná přízemní střela jen těsně minula tyč Guzanovy brány. Není divu, že jej po aktivním, avšak bezzubém výkonu střídal v 70´ Ángel Di María.

 

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – 7,3 (7)

Další velmi důležitý hráč v momentální podobě kádru United. Jeho kombinace s Herrerou a Valenciou je, jak jsem již výše zmínil, naprosto skvělá. Tito tři hráči jsou základní kostrou úspěchů United v posledních měsících. A to ani Matovi nevadí, že hraje až pravé křídlo, nikoli svou oblíbenou pozici pod útočníkem. Tato pozice mu však sedí také, nehraje klasické rychlé křídlo, ale chytrého kombinačního hráče schopného obejít soupeře, poslat chytrý míč, či vyslat na rychlý křídelní průvan Antonia Valenciu. Z této pozice si také umí naběhnout do vápna k zakončení. Nechybělo málo a mohl si připsat gól i v tomto zápase. Měl obrovskou šanci z pozice pokutového kopu po průniku Younga, jehož střelu k němu odrazil Clark, Juan však míč nezvedl a dovolit tak Clarkovi, aby si připsal druhý blok v rozmezí několika sekund. Ze zápasu však odchází s alespoň jedním bodem za asistenci na druhý gól Herrery, kdy mu chytře poslal míč do běhu při křídelním protiútoku v době, kdy se Aston Villa chystala sebrat všechny síly k vyrovnání.

 

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 7,3 (7,6)

Náš kapitán hrál opět na svém preferovaném místě hrotového útočníka a snad je už všem, včetně LVG, jasné, že je to jeho nejlepší pozice. Něco málo vypomáhal i v kombinaci, ale už se tolik nestahoval pro míče do zálohy, jak jsme u něj byli zvyklí vidět, více se soustředil na fakt, že je jediným čistokrevným útočníkem v této náramně fungující sestavě. Otevřít skóre mohl už v 5´, kdy jej ve vápně stáhl k zemi Clark a měla se kopat penalta. Rozhodčí však patrně nechtěl Aston Villu oslabit už tak záhy, protože by za tento zákrok musel Clarka poslat předčasně pod sprchy. Nakonec si musel na gól počkat až do 79´, kdy jej centrem našel Di María, Wazza si ve vzduchu složitě zpracoval míč, a i když se k němu sbíhali dva obránci hostí, stihl z otočky zavěsit míč pod břevno, Guzan byl absolutně bez šance a my si mohli vychutnat to, co na Rooneym nejvíce milujeme, jeho krásné góly. Příležitostí vstřelit gól měl v tomto zápase více, po centru Valencii si chystal nůžky, kterými však bránu minul o velký kus, další střelou zpoza velkého vápna těsně minul tyč, jedna střela mu byla zblokována a jednou místo přihrávky volil zvláštní zakončení vnější šajtlí pravou nohou doleva, které mu vůbec nesedlo. 

 

 

Střídající hráči:

 

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – 6,7 (6,8)

Jelikož mělo naše nové číslo 7 za sebou poměrně velké herní i cestovní vytížení během reprezentační pauzy, zahrál si pouze posledních necelých 25 minut tohoto utkání. V těch dal na odiv svou rychlost a tah na bránu, nekonvenční přihrávky a jen potvrdil, proč je zatím nejlepším nahrávačem United v Premier League, když jeho centr „shrábl“ Wayne Rooney a poté famózně vsítil míč. Pokud se jej našemu realizačnímu týmu povede připravit po psychické i fyzické stránce na poslední důležité zápasy této sezóny, můžeme své rivaly z City, Chelsea i Arsenalu porazit, těžko však říct, jak bude tým United fungovat, když nahradí na levé straně Ashleyho Younga. Jinou pozici totiž v tomto skvěle šlapajícím stroji zastávat nemůže, jinak by jej narušil. 

 

Radamel Falcao hodnoceníRadamel Falcao – nehodnocen

Přišel se ukázat na posledních cca 15 minut zápasu. Moc jsem tento tah nepochopil, Fellaini by se určitě hodil pro případné standartky hostí. Nicméně po této změně padly 3 góly ze 4 v tomto zápase. Jakou roli v tom měl Falcao? Žádnou. K míči se ve vápně dostal jen jednou kdy z voleje pálil z úhlu nikým nehlídán hned z první místo toho, aby si míč zpracoval. Samozřejmě míč trefil příšerně a ten sotva doskákal za brankovou čáru, asi 20m od tyče. Takto si sebevědomí nezvedne, ne u nás, ne tuto sezónu.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!