03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mohli jsme hrát ve větším tempu, ale jsem spokojený, řekl van Gaal

Louis van Gaal po zápase vyjádřil svou spokojenost poté, co Manchester United zdolal zarputilou Aston Villu. Díky tomu se Red Devils dostali na třetí místo Barclays Premier League.

van gaal 135743668434346874638

 

Trenér očekával, že jeho tým by mohl mít problémy s dobře organizovanou obranou soupeře, a tak byl víc než potěšen, že Rudí ďáblové vstřelili tři góly.

„Myslím, že jsme dneska mohli hrát lépe, ale předem jsem věděl, že by to mohl být velmi obtížný zápas, že by mohli mít organizovanou obranu a hrát velmi defenzivně. Jsem velmi rád, že jsme vstřelili tři góly, protože není tak jednoduché dávat góly soupeři s takovou obranou. Ale jako manažer chcete vždycky víc, abychom hráli s míčem ve větším tempu, ale OK, s vítězstvím jsem spokojen,“ řekl MUTV.

Ander Herrera byl na Old Trafford strůjcem vítězství se dvěma góly. Poprvé zakončil v tlaku levačkou k pravé tyči, podruhé už v klidu v nastaveném času umístil do stejného místa.

„Ander má velmi dobrou kopací techniku a měl by být více klidný. Řekl jsem mu: předtím, než vystřelíš, musíš mít kontrolu nad míčem. Včera jsem mu to na tréninku řekl znova. Pak jsem mu dal o poločase pusu, protože před střelou si poprvé v životě míč zpracoval a pak až vystřelil! Ale po druhém poločase jsem k němu přišel a on mi řekl: bez zpracování to dokážu taky.“

Mezeru mezi prvním a druhým Španělovým gólem vyplnila úžasná branka Wayna Rooneyho, jenž si zpracoval špičkou centr Di Maríi a vystřelil přesně do šibenice. Gólman neměl nárok. Za to byl Rooney po právu van Gaalem chválen, i když šéf pak byl nešťastný poté, jak jeho tým na chvíli vyplnul, čímž dal naději Aston Ville, jelikož se prosadil Benteke.

„Bylo to krásné, stejně jako Ángelova asistence. Myslím, že byl minutu na hřišti a hned měl asistenci. To je fantastické. Ale po Waynově fantastickém gólu šla koncentrace zase dolů. Sami jste to viděli – po rozehrávce jsme neměli tlak na míč. A víte, co se pak stalo. Také víme, že Benteke je nebezpečný před brankou, protože může hlavičkovat i střílet. Dal nám gól i u nich. Proti nám to byl hloupý gól.“

United jsou teď na třetím místě, bod před městským rivalem City, který ještě hraje v pondělí na půdě Crystal Palace. A co že se bude hrát příští víkend? Manchester derby.

„Slyšel jsem, že prohrál Southampton, stejně jako Liverpool. Teď musíme počkat na Tottenham, ale už tak máme velký rozdíl. Můžeme se dívat na vršek tabulky. Další zápas budeme hrát o druhé, nebo třetí místo.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!