28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Tisková konference před Aston Villou

Jako už tradičně v pátek, tak i dnes mluvil Louis van Gaal s novináři.

van gaal_11

 

Nizozemský trenér začal s aktualizací zranění. Obránce Chris Smalling je nemocný a jeho zítřejší start je ve hvězdách. Pozitivní zprávou je, že Robin van Persie a Luke Shaw jsou blízko návratu.

Smalling musel odstoupit z přátelského zápasu s Itálií (Anglie s ní remizovala 1:1), když se necítil dobře. Van Gaal v pátek řekl MUTV, že je Smalling pod dohledem klubových lékařů. O poznání lepší zprávy mohl Nizozemec vyřknout o stavu van Persieho a Shawa. Robin se z únorového zranění kotníku zotavuje dobře, zatímco Luke v posledním týdnu trénoval.

„Jediný nemocný je Smalling. Je stále nemocný, takže musíme počkat a uvidíme, jestli bude dnes (v pátek) trénovat, do zápasu zbývá málo času. Robin se vrací do tréninku a Luke už týden trénuje, ale zápasový rytmus je velmi důležitý. Nemůžete srovnávat hráče, co hrál čtyři, pět zápasů s někým, kdo nemá dostatečný zápasový rytmus,“ řekl van Gaal.

„Pro zraněné hráče máme v lékařském centru proces, pak můžou jít na testy za trenérem. Nakonec jdou za mnou. Robin stále není ani s trenérem. Není v mojí skupině. Luke Shaw je, to je něco jiného, ale Robin není k dispozici.“

Louis van Gaal řekl, že si Marouane Fellaini zaslouží veškerou chválu za jeho vynikající výkony v poslední době. Trenér Manchesteru United trvá na tom, že Belgičan musí každý zápas začít v současné formě.

První sezona v United byla pro Fellainiho obtížná. V té druhé ale hraje v týmu nedílnou roli. Číslo 31 těsně prohrálo s Juanem Matou cenu hráče měsíce Manchesteru United a díky třem gólům ve dvou zápasech za svou zemi poté rozšířil své klubové počínání. Van Gaal je potěšen, jak se Fellaini projevuje a chválil útočícího středopolaře za to, jak si na svou stranu naklonil štěstí.

„Je to jediný hráč, který to udělal. Manažer, pracovníci a hráči mu pomáhají, ale on sám je hlavním důvodem. Další věc, kterou jsem mnohokrát řekl, že přišel později, když jsem ho prvně viděl (kvůli MS). Slyšel jsem o něm hodně věcí a od prvního tréninku dělal to, co mu bylo řečeno. Řekl jsem, že to musí udělat a on to udělal. Byl otevřený a chtěl hrát. Jeho forma pro mě není překvapením.“

„Minulou sezonu měl smůlu. Byl několikrát zraněný a nemocný, ale když byl u mě zdravý, tak hrál. Více, nebo méně. Hledal jsem pro tým rovnováhu a on ji přinesl. Samozřejmé, že něco můžu změnit v závislosti na soupeře, ale teď ho nemůžu měnit, když hraje takhle.“

 zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!