27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Gea připravený na závěrečný nápor

Manchester United čeká cílová rovinka Premier League, ve které bude hrát pod velkým tlakem a očekáváním. David de Gea je na to připraven.

de gea

Po mezinárodní přestávce se všechno zaměří zase na domácí soutěž. Manchester United čeká ještě osm zápasů. Každý z nich může být kritický. Zvláště pak ty utkání proti týmům z top čtyřky. V sobotu proti Aston Ville, pak Manchester City a Chelsea. Po výhře nad Liverpoolem a Tottenhamem jsou ale muži Louise van Gaala pozitivní a v dobrém rozpoložení, aby ubránili minimálně čtvrté místo.

„Musíme se dostat do Ligy mistrů, na ničem jiném nezáleží. Už se nám to nepovedlo minulou sezonu a tým jako Manchester United nemůže dopustit, aby to bylo dva roky za sebou,“ řekl de Gea fifa.com.

Už jsme v té fázi sezony, ve které musí United udržet chladnou hlavu k dosažení požadovaných výsledků. A v de Geovi mají Red Devils jednoho z nejvyrovnanějších a nejlepších gólmanů na světě. Díky vyrovnanosti si může Španěl užívat další vynikající sezonu a on sám má pocit, že tak pomohl zbytku jeho spoluhráčů.

„Jsem klidný, vyrovnaný typ, což mi pomáhá v mé práci. Jako brankář musíte přenést svůj klid na celý tým.“

Rudí ďáblové mají nyní padesát devět bodů, o jeden méně než Arsenal. Bez nadsázky jde říct, že několik výher zařídil David de Gea svými srdceryvnými zákroky. Málokdo pochybuje, že je letos v týmu někdo užitečnější než on. Už před nějakou dobou umlčel ty, co o něm pochybovali, když přicházel v roce 2011 z Athletica Madrid.

„Anglický fotbal mě hodně změnil. Hodně jsem se vyvinul fyzicky, výrazně jsem zlepšil moje soustředění a celkově vylepšil všechny aspekty hry. Když jsem sem přišel, byl jsem velmi mladý, ale po čtyřech letech je v podstatě vše dobré. Tahle liga mi fakt padne, protože se tady hodně naučíte.“

De Gea, jenž odchytal v týdnu zápas proti Nizozemsku, si užívá spolupráci s krajanem Victorem Valdésem. Tedy s brankářem, který mu nedovolil jet na mistrovství světa 2010 a EURO 2012.

„Já a Victor Valdés spolupracujeme velmi dobře. Jsem velmi šťastný, že je tady. Tolik se od něj učím. Nejen jako gólman – díky jeho nesporným zkušenostem – , ale i jako člověk. Je to velmi přímý chlapík s charakterem. Kromě toho vždy rád podá pomocnou ruku, snaží se pomáhat a dávat rady, a to hlavně v průběhu hry.“

Zdroj: manutd.com 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!