31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Změny na Old Trafford

Hlavní vedení klubu v čele s americkými majitely se rozhodlo pro vylepšení stadionu. Jednat se bude o zlepšení infrastruktury, zvýšení kapacity, ale zároveň se bude muset poupravit název stadionu.

Old Trafford + Singha Corporation

To, že nejsou američtí majitelé mezi fanoušky příliš oblíbení všichni víme. Jedním z mnoha důvodů je pravidelné zvyšování cen lístků nebo nedostatek prostředků na přestupy, což se ovšem letos v létě zlepšilo. Nicméně to vypadá, že se rodina Glazerů začíná snažit a chtějí dostat vztahy s fanoušky na jinou, lepší úroveň. Nabízí se ovšem otázka – je tohle ta správná cesta?

Rekonstrukce by se měla týkat 80% celého stadionu. Primárně se jedná o modernizaci tribun za brankami, vylepšení šaten, zkvalitnění bezpečnostních opatření a zvýšení kapacity. Ostatní podmínky jsou teprve v jednání, případně zatím nevyšly na veřejnost. S informací přišly nejen bulvární deníky jako dailymail nebo thesun, ale také uznávané BBC či Skysports, což značí důvěryhodnost těchto informací.

Vše vypadá až moc ideálně, takže v tom samozřejmě musel být nějaký zádrhel. Odměnou za tuto rekonstrukci a celkovou modernizaci stadionu budeme muset spolknout daň v podobně změny názvu stadionu. Po hezké idylce v podobě snahy Glazerů zlepšit vztahy s fanoušky nastává krutá realita. Všechny tyto změny mají dopomoci ke zvýšení cen akcií a drtivá většina finančních prostředků půjde přímo na účet našich majitelů, kteří potřebují zvětšit svůj kapitál, aby mohly financovat své další projekty v USA.

Celkově by se mělo jednat o 50 milionů liber ročně, takže se částka nakonec vyšplhá až 500 milionů liber. Smlouva byla vypsána na 10 let. Vše by mělo být pod záštitou azijské společnosti Singha Beer, která s námi spolupracuje už delší dobu, ale až teď se rozhodly pro opravdu velkou investici. Momentálně se už dokonce jedná o názvu stadionu. V úvahu padají názvy  jako Singha Old Trafford nebo Old Trafford Singha corporation, ale vše je stále ve fázi jednání.

Pravděpodobně je to reakce na Real Madrid a Barcelonu, kteří už o změně názvu stadionu jednají a vydělají si díky tomu pohádkové peníze. Sir Bobby Charlton před časem sice podobné spekulace rezolutně odmítl, ale poslední slovo mají nakonec stejně majitelé klubu. Jelikož v dnešním moderním světě pomalu, ale jistě vítězí byznys nad tradicemi, tak je to vcelku očekávaný krok.

Co si myslíte o změně názvu vy?

Singha Corporation + Manchester United

Celý článek je samozřejmě Apríl, takže se žádná změna naštěstí nechystá. Jménem celý redakce vám přeji příjemný svátek. Podařilo se vám někoho nachytat? Pochlubte se v komentářích. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!