22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Stoičkov: van Gaal je odpad

Christo Stoičkov patří mezi legendy Barcelony a platil za skvělého fotbalistu. Ve Španělsku ho trénoval Louis van Gaal, o němž řekl, že je spodina či odpad (z anglického scum).

271B9F2900000578-0-image-a-31_1427644859064

Stoičkov, jenž strávil v Barceloně sedm sezon a na Nou Campu ho trénoval Nizozemec, obvinil van Gaala, že on může za odchod (Stoičkova) z Barcy.

„Nemám k van Gaalovi žádný respekt. Jako člověk je odpad. Jednou jsme jeli na San Bernabeu poté, co jsem měl zraněné koleno, ale on mě postavil na levého beka (Stoičkov byl útočník, pozn. red.). Další den se zeptal mé ženy, jak je možné, že se provdala za tak špatného člověka. Moje žena odpověděla, že jsem vyhrál Zlatý míč. Nejšťastnější den života byl, když jsem se dostal do Barcelony. Nejsmutnější, když jsem musel odejít. A to byla van Gaalova chyba,“ řekl katalánskému Sport.

Jeho city k van Gaalovi jsou naprosto opačné k těm, které má k Josému Mourinhovi. Když byl Stoičkov v Barceloně, tak ho trénoval i Sir Bobby Robson. Asistenta mu nedělal nikdo jiný než Mourinho.

„Nemyslete si, že Mourinho byl jenom tlumočník nebo pomocník. Už byl trenér, ale nikdy si nemyslel, že byl lepší než Robson. Mourinho chápal všechno. Věděl všechno o našem týmu, ale i o soupeři.“

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!