03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Syn Besta: Život s tátou byl zkažený pitím

Třicet čtyři let zkoušek a trápení. Takto popsal svůj život Calum Best se svým otcem, legendárním Georgem Bestem.

Calum-Best-and-George-Best-on-the-Kings-Rd

 

Letos je to deset let, co svět opustil v padesáti devíti letech rodák z Belfastu, jenž je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. George Best zemřel po boji s alkoholismem. Před nedávnem udělal jeho syn Calum, který je mimochodem model a osobnost z televize, rozhovor v rádiu BBC o tom, jak byl jeho vztah s otcem poskvrněný alkoholem. Ostatně, tohle všechno popsal ve své autobiografii.

„Jsem vděčný za to, že jsem Bestieho dítě. George Best – fotbalista, to už mu nikdo nevezme. Jsem jeho největší fanoušek, Miluju ho více, než kdokoliv jiný.  Ale chtěl jsem říct příběh (v autobiografii) o tom, čím jsem prošel jako syn velkého alkoholika, ne jako George Besta. Pro mě to není fotbalista. Je to můj taťka a taťka měl problémy se závislostí na alkoholu, která ovlivnila náš vztah na celý život,“ popisoval syn držitele Zlatého míče 1968.

Calum si pamatuje jeden okamžik, kdy zůstal opuštěn poté, co navštívil Old Trafford s legendou Manchesteru United a celého Severního Irska.

„Dal jsem na sebe Bestův dres, každý žádal o fotky, líbilo se mi to. Bohužel, ten den šel tak dobře, že jak jsme se vrátili na hotel, tak jsem tátu dva dny neviděl. Bylo mi jedenáct let a byl jsem v hotelové lobby. Vůbec jsem nevěděl, co dělat. Byl jsem pár dnů sám na pokoji, dokud se táta nevrátil. Ten den byl dobrý, ale chlast nám ho pokazil.“

Jelikož strávil Calum své dětství ve Spojených státech, tak vysvětlil, že šance na trávení času s otcem byly vzácné. Při jedné návštěvě v Anglii se stala divná událost. George prý k němu byl násilný, jelikož měl podezření, že jeho čtrnáctiletý syn měl vztah s Bestovou tehdejší přítelkyní.

„Jednou jsem tam byl v domě a on se vracel ve velmi špatném stavu a ujal se ho alkohol. Přirazil mě ke zdi a dal mi ruku na krk, byl to ošklivý scénář. Mám pocit, že alkoholová závislost zametá tyhle věci pod koberec a prostě se s tím musíte smířit. Nemyslím, že si tehdy vůbec uvědomoval, že dělá něco špatně, Bůh mu žehnej, protože byl ztracený v této nemoci.“

Calum řekl, že věří, že když řekne svůj příběh, tak ulehčí dětem, které žijí v prostředí alkoholiků, vyhledat pomoc. Ale obvinění ze strany otcovy (Bestovy) rodiny, že si vymyslel některé věci v knize, ho naštvalo.

„Nikdy bych nezradil svého tátu. Co mě totálně vyvedlo z míry, byla skutečnost, že manžel jeho (Bestovy) sestry si myslí, že jsem si to vymyslel. Proč bych to dělal?“

Calum Best uvedl, že chápe otcovy fanoušky a jejich názory na knížku.

„Někteří z nich to respektují. Někteří zase ne a já to respektuju. George Best je jejich idol, hrdina. Můj také. Ale někdy je těžké slyšet příběhy, které z nás dělají lidi,“ řekl na dresu lidí, kteří jakoby nevěřili, co se dělo v rodině.

Calum nakonec dodal, že si je jistý, že jeho otec by ho podpořil k vydání knihy.

Byl to úžasný člověk, ale alkohol je všechno, co jsme znali společně. Myslím, že táta je na mě pyšný a já s ním zůstanu do konce života.“

Ještě se hodí dodat, že knížka Columa Besta je novinkou, vyšla teprve ve čtvrtek. Těžko říct, zda někdy bude v českém vydání.

zdroj: bbc.co.uk

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!