Fellaini dal dva góly, Di María jeden

Ve včerejších mezinárodních zápasech zazářil Marouane Fellaini, jenž vstřelil dva góly Kypru. Dařilo se i Di Maríovi, zato Blindovi a Valenciovi moc ne.

20150328T215230Z_1_LYNXMPEB2R0BO_RTROPTP_3_SOCCEREURO

Marouane Fellaini včera pomohl svému týmu dvěma brankami do sítě Kypru. V Bruselu se nakonec slavila jasná výhra 5:0, díky které Belgie přeskočila v tabulce právě Kypr a nyní je třetí.  Při prvním gólu, kterým Fellaini otevřel skóre, se čahoun zorientoval v pokutovém území a poslal míč k tyči. Druhý gól byl o poznání hezčí, z hranice šestnáctky obstřelil gólmana a slavil svůj jedenáctý gól v belgickém dresu.

Belgie bude mít v úterý další těžký úkol, a to se jménem Izrael. Izrael je na druhém místě, ale v sobotu podlehl Walesu jasně 0:3.

Další na řadě je Nizozemsko, tím pádem Daley Blind. Ten odehrál celý zápas. Oranjes se ale proti Turecku trápili a nebýt gólu v druhé minutě nastavení, tak si Turci odváží všechny tři body. Nizozemsko je třetí ve skupině A se sedmi body.

Jenom v přátelském zápase se střetl Ekvádor s Mexikem v Los Angeles. Mexiku vystřelil výhru Javier Hernandéz, jenž tuto sezonu hostuje v Realu Madrid. Poprvé od mistrovství světa nastoupil Antonio Valencia a na pravém křídle odehrál celý zápas. Chicharitův gól byl naprosto parádní. Potáhl si míč před šestnáctku a technicky zamířil přesně do šibenice.

Hernandéz je nyní na druhém místě historických tabulek mexických střelců s 39 góly. Na prvního Jareda Borgettiho ztrácí jenom sedm branek.

Přátelský zápas sehrála i Argentina, a to proti El Salvadoru. Ángel Di María dal gól a po 73 minutách byl střídán. Rojo do zápasu nezasáhl. Oba dva se budou moct nastoupit ve středu, kdy bude hrát Ekvádor proti Argentině.