18/06/2021

Rooney se přiblížil národnímu rekordu

Včera se rozběhly další kvalifikační boje o EURO 2016. Nejvíce byl vidět Wayne Rooney, jenž vstřelil gól. Za Albion nastoupil také Michael Carrick a Phil Jones. Ostatní Ďáblové nenastoupili.

Wayne+Rooney+England+v+Poland+lzrwoIyQxgDl

Wayne Rooney – kapitán reprezentace Anglie a Manchesteru United zároveň – se přiblížil ke statusu národní legendy, jelikož v zápase proti Litvě skóroval ve Wembley už v šesté minutě, což znamenalo, že na první místo, které drží Sir Bobby Charlton, ztrácí dva góly. Na druhé příčce je Gary Lineker s 48 góly.

Zápas skončil naprosto jednoznačně, fanoušci ve Wembley mohli slavit výhru 4:0. Kromě Rooneyho skóroval i bývalý Ďábel Danny Welbeck a liverpoolský Sterling. Výhru pečetila letošní kometa Harry Kane. Ten dal gól ve svém prvním zápase v reprezentaci po dvou minutách strávených na hřišti, protože nastoupil až jako náhradník. Anglie tak kraluje skupině E bez prohry.

Kromě Rooneyho nastoupila také dvojice Carrick – Jones a odehrála celé utkání. Jenom na lavičce čekal Chris Smalling. Anglie bude zpátky v akci v úterý, kdy sehraje přátelák s Itálií.

Stejnou pozici, jako Smalling, zastával i David de Gea, který tak jen přihlížel výhře Španělska nad Ukrajinou 1:0. Parta okolo Ikera Casillase je nyní druhá, ve skupině C je před ní jenom Slovensko.