24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick klíčovým hráčem v boji o titul

Čtyřiatřicetiletý záložník nastoupil po svém zranění ke dvěma posledním zápasům, přičemž jak v utkání s Tottenhamem, tak v souboji s Liverpoolem, nedali United svým soupeřům šanci. Že se tomu tak stalo právě po návratu zástupce kapitána, asi není náhoda.

carrick

Tuto skutečnost pak potvrzuje také statistika, která tvrdí, že v zápasech, v nichž zkušený záložník nastoupil, dokázali Rudí ďáblové nashromáždit v průměru 2,25 bodu na zápas (započítáno celkem 16 utkání). Bez něj pak jeho spoluhráči měli o hodně nižší úspěšnost, když se jejich bodový průměr vyšplhal na pouhých 1,6 bodu.

Zároveň je Carrick mužem velkých zápasů, což dokazuje také fakt, že v zápasech „velké pětky“ začínal ve všech třech utkáních vítězných v základní sestavě, přičemž v derby s City, jež United prohráli, byl nasazen do hry až ve 43. minutě. Do remízového utkání s Chelsea pak nezasáhl vůbec. S osmi zápasy do konce sezony se zdá, že to bude právě Carrick, na kterého bude manažer van Gaal spoléhat nejvíce. Svůj komentář k osobě zkušeného záložníka nezapomněl dodat ani pracovník pro MUTV Danny Higginbotham.

Carrick je velmi důležitý, stejně jako jeho práce,“ řekl Danny. „Proti Liverpoolu byl Smallingovi a Jonesovi v rámci jakéhosi trojúhelníku vždy po ruce. Nehrozil tak žádný protiútok. Coutinho, jež je nejdůležitějším hráčem Liverpoolu, nedostal v podstatě žádný prostor.“

Tato slova pak byla potvrzena také samotným manažerem.

Je to záložník, který dokáže poslat míč dopředu a to se mi líbí. O přihrávání směrem dopředu na úkor do strany, či dozadu, se snažíme především. A tohle on umí. Je to velmi důležitý hráč v mém výběru a proto je také zástupce kapitána.“

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!