19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ohlasy po utkání s Liverpoolem

Manažer Manchesteru United Louis van Gaal je nadšen vítězstvím svého týmu nad Liverpoolem a pokukuje po druhém místo v ligové tabulce.

Manchester United do dnešního utkání s Liverpoolem vstoupil velmi aktivně, častěji držel míč na svých kopačkách a dostával se do šancí. První šanci proměnil už ve 14. minutě utkání Juan Mata, který zužitkoval nádhernou přihrávku krajana Andera Herrery. United své vedení navýšili v druhém poločase, kdy se opět střelecky prosadil Juan Mata, tentokrát z akrobatické pozice. To už domácí Liverpool hrál o jednoho hráče v poli méně poté, co byl hned v úvodu druhého poločasu vyloučen Steven Gerrard po faulu na Andera Herreru. Liverpoolu se nakonec zásluhou Daniela Sturridge podařilo alespoň snížit na konečných 1:2.

„V prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Věděli jsme, že nás Liverpool hned od začátku zatlačí, ale podařilo se nám je dokonale předčít. Vstřelili jsme nádhernou branku a soupeře jsme nepustili do žádné větší šance, takže to byl skvělý první poločas,“ řekl manažer Manchesteru United Louis van Gaal.

„Hráče jsem během poločasové přestávky pochválil, ale druhý poločas, i kvůli červené kartě, byl o úplně něčem jiném. Nehráli jsme jako tým, zbytečně jsme ztráceli míče a na soupeře už jsme nevyvíjeli takový tlak jako v prvním poločase, takže druhý poločas nebyl až tak dobrý.“

Louis van Gaal je nicméně strašně rád za cenné tři body a pomaličku vyhlíží druhé místo v tabulce, o které se chce s United ještě poprat.

„Jsem velmi rád, že jsme vyhráli, protože jsme navýšili mezeru mezi týmy pod námi. Bylo to velmi důležité vítězství. Nyní máme na Liverpool náskok pěti bodů a můžeme pomýšlet na druhé místo v tabulce. Pokud bychom prohráli, dotáhli by se na nás na jediný bod.“

Holandský manažer také pochválil španělského záložníka Juana Matu, který vstřelil dvě branky Manchesteru United a byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

„Mata předvedl skvělý výkon už minulý týden v utkání proti Tottenhamu. Proto jsem neměl potřebu jej stahovat ze sestavy. Mata dnes potvrdil, že je to skvělý hráč a opět ukázal, čeho je schopen.“

Pro van Gaala to bylo také první derby na Anfield Road a on sám uvedl, že si užil atmosféru tohoto utkání.

„Atmosféra se mi velmi líbila. Musím také pochválit naše fanoušky. Vítězství ale není důležité jenom pro fanoušky, ale také pro mě. Jsem ale velmi rád, že se nám podařilo Liverpool porazit i podruhé v této sezoně, mám radost za naše fanoušky. Dnešní vítězství jsem si ale opravdu užil.“

Jak už bylo uvedeno výše, nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen záložník Juan Mata, střelec dvou branek Manchesteru United.

„Je to neuvěřitelný pocit. Bylo to velmi důležité utkání, zvláště kvůli postavení v tabulce a rivalitě obou klubů. Myslím si, že dnešek je můj nejšťastnější den od doby, co jsem přišel do Manchesteru United. Mám velkost radost za fanoušky, za celý tým a jsem rád, že jsme získali tři body. Řekl bych, že ten druhý gól byl krásnější. Dostal jsem skvělou přihrávku od Angela Di Marii a pokusil jsem se zakončit hned z první. Klíčový byl ale výkon celého týmu. Věděli jsme, že Liverpool bude bojovat až do konce,“ řekl pro MUTV Juan Mata.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!