03/03/2021
Akadémia

U21: Everton – United 1:2

Manchester United U21 zvítězil v 16. kole Barclays Under-21 Premier League nad Evertonem U21 na jeho hřišti 2:1 a v ligové tabulce stále drží první příčku.

u21 premier league

V brance United se objevil po delší době Anders Lindegaard a šanci dostali i další hráči širšího kádru včetně Paddyho McNaira, Adnana Januzaje nebo Jamese Wilsona.

Manchester United byl od začátku utkání velmi aktivní a hned v úvodních minutách se do velké šance dostal James Wilson a chvíli poté i Andreas Pereira, který střílel vedle. Na druhé straně sice také musel zasahovat Lindegaard, ale byli to hosté, kteří se dostali v osmé minutě utkání do vedení. Brankář Russell Griffiths sice střelu Pereiry vyrazil, ale dorážející Wilson už měl lehkou pozici – 0:1.

Po obdržené brance začali být aktivnější domácí, kteří si vypracovali několik slibných šancí. Lindegaard musel zasahovat proti střele Greena a střela Ryana Ledsona šla naštěstí pro hosty vedle. Do další zajímavé šance se dostal obránce Grimshaw, jehož tečovaná střela skončila v náruči brankáře Griffiths. Ve 40. minutě musel kvůli zranění odstoupit James Wilson, kterého nahradil Joshua Harrop.

V závěru poločasu se United podařilo navýšit své vedení. Po přímém kopu Andrease Pereiry se míč odrazil k volnému Paddy McNairovi, který svým precizním zakončením skóroval – 0:2. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl po přihrávce Ledsona snížit David Henen, ale v nebezpečné pozici nemířil přesně. Ačkoliv domácí hráči častěji drželi míč na svých kopačkách, k vážnějšímu ohrožení Lindegaardovy branky se nedostali. Za zmínku stojí alespoň střela Greena z přímého kopu, která šla nad. V dalším průběhu hry se opět neprosadil aktivně hrající Green a ani Henen, kterého dánský brankář United z úhlu vychytal.

Domácí se dočkali až v závěru utkání, kdy rozhodčí odpískal pokutový kop poté, co Sean Goss zahrál v pokutovém území rukou. Penaltu bez problémů proměnil kapitán Everton Jonjoe Kenny, který poslal Lindegaarda na opačnou stranu branky – 1:2.

V závěru utkání ještě pálil nepřesně z přímého kopu Pereira, ale na konečném výsledku se už nic nezměnilo. Manchester United U21 tak zvítězil nad Evertonem U21 2:1 a udržel si první místo v tabulce.