U21: United – Tottenham 1:1

Manchester United U21 remizoval v 15. kole Barclays Under-21 Premier League s Tottenhamem U21 na Old Trafford 1:1 a udržel si první místo v tabulce.

u21 premier league

Manchester United U21 v souboji o první místo v ligové tabulce nenechal nic náhodě a v základní sestavě nastoupili brankář Victor Valdés, obránce Rafael a v útoku pak kolumbijský kanonýr Radamel Falcao.

Domácí Manchester vstoupil do utkání aktivněji a dostal se do pár slibných šancí, ale neuspěl. Za hosty v úvodu utkání zahrozil Grant Ward, jehož střelecký pokus z přímého kopu mířil nad. V 15. minutě utkání připravil Falcao šanci pro Seana Gosse, ale také mířil vedle. Hned vzápětí Falcao nedosáhl na přihrávku Joe Rothwella.

V 19. minutě se přes Toma Thorpe dostal hostující Shaq Coulthirst, ale ani on neměl přesně seřízená mířidla. V 26. minutě se hosté přeci jenom dostali do vedení. Kenny McEvoy vystihl přihrávku Rothwella a v souboji tváří v tvář brankáři Valdésovi zachoval klidnou hlavu a poslal míč k tyči – 0:1.

Tottenham byl i nadále při chuti, nicméně v 32. minutě se United podařilo vyrovnat. Prosadil se Rafael, který krásnou střelou z 30-ti yardů obstřelil brankáře Luke McGeeho – 1:1. Když se ke konci prvního poločasu neujaly střely hostujícího Millera a domácího Pereiry, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

V 51. minutě musel McGee zasahovat proti střele Andrease Pereiry. Velkou šanci hostů spálil Carter-Vickers v 59. minutě, když hlavičkoval v dobré pozici těsně nad. O minutu později musel Valdes zneškodnit střelu Millera. Na druhé straně kontroval James Wilson střelou z 20-ti yardů, se kterou si brankář poradil.

V 65. minutě Rafael připravil šanci pro Wilsona, ale McGee v brance Tottenhamu byl opět pozorný. V závěru utkání oba celky prostřídaly své hráče, v 72. minutě Joshua Harrop nahradil nevýrazného Falcaa, ale na konečném výsledku 1:1 už nic nezměnila ani hlavička Grimshawa po rohovém kopu Pereiry.

Zápas tedy skončil remízou 1:1 a Manchester United U21 si udržel v ligové tabulce skupiny A první místo právě před Tottenhamem U21 pouze o skóre, londýnský tým má navíc jedno utkání k dobru.