Hodnocení: Manchester United – Arsenal

Milí čtenáři, dnes bude hodnocení krátké ale úderné, pořád ze mě nevyprchal vztek na náš (realizační) tým. United miluji a láska občas bolí, k lásce člověk musí být upřímný, aby s ní dlouho vydržel. Za 3 roky tomu bude 20 let, co jsme spolu a já doufám stejně jako vy, že do 3 let budeme opět na vrcholu evropského fotbalu. Hodnocení je opět průměrem redakce a fanoušků (v závorce).

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 8,1 (8,4) MOTM

Nebýt Davida, nemáme o co bojovat, předvedl několik mistrovských zákroků a za ani jednu branku nemohl. Otázkou je, jestli mu motivace předvádět tak skvělé výkony u nás vydrží nebo se bude koukat po jiném angažmá. V momentální situaci ukazuje, jakým je profesionálem, už v tak mladém věku.

AAntonio Valencia hodnoceníntonio Valencia – 4,8 (5,4)

V první půli dobře brázdil lajnu, kombinoval s Di Maríou, dával do toho hodně, občas se hezky uvolnil. V druhém poločase spolu s Jonesem způsobil obrovskou minelu, vedoucí k vítěznému gólu Welbecka. Jakoby jej to zasáhlo, protože ve zbytku utkání skoro vůbec nešel vidět.

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – 5,5 (5,4)

Měl za úkol hlídat Welbecka, což se mu zčásti dařilo. Párkrát mu však utekl a jednou nás to stálo zápas ve Wembley. Jeho rozehrávka byla otřesná, svými nákopy prakticky odevzdával míč soupeři, když jsme jej potřebovali držet a kombinovat, napálil ho do lesa. Jednu šanci však vytvořil hezkou přihrávkou Fellainimu, když se po standartce zapomněl ve vápně.

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – 5,8 (5,7)

Marcos opět bojoval, srdnatě se za United bil. V prvním poločase byl na levém stoperovi, kde mu to opravdu svědčí. V druhém se však musel přesunout na levý kraj, pro který nemá zrovna ideální fyzické předpoklady. V utkání se ztrácel a málem šel za brutální zákrok do sprch dřív, než ho stihl LVG vyměnit za Januzaje.

Luke Shaw hodnoceníLuke Shaw – 5 (4,8)

Na to, kolik mu je, má opravdu hodně kuráže a síly. Dokud si nepřivodil další svalové zranění, hrál opravdu dobrého levého backa. Podporoval Ashleyho, vracel se, předváděl důležité zákroky a dával tak týmu rovnováhu, mohli jsme útočit po obou křídlech. Bohužel musel o poločase kvůli zranění vystřídat a i to pomohlo k naprostému rozkladu v druhém poločase.

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 5 (5,4)

Tohle nebyl jeho zápas. Pomalý, nejistý výkon, špatný při bránění, hráči mu utíkali. Občas zkusil hezký pass, ale bylo toho od něj málo.
S Carrickem v záloze jim to vůbec nefunguje, nemůžou spolu hrát, neexistuje spojení obrany a útoku. Měl letos už lepší formu, snad se do ní brzy vrátí.

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 5,6 (5,8)

Jediný hráč, který spojoval obranu s útokem. LVG na něm pořád viděl nějaké chyby a posílal za ním Giggse s instrukcemi. Nerozumím tomu, vždyť týmu dával „rovnováhu“, umožňoval přechod do útoku, s ním jsme v prvním poločase měli na to Arsenal v krásném ofenzivním utkání porazit. Bez něj jsme hráli jak kámoši na dovolené po pár pivech.

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 5,9 (6)

Dvousečná zbraň. Vysoké míče sbíral luxusně, dával je spoluhráčům, díky němu jsme měli možnost ohrožovat bránu Arsenalu, byl nejdůležitějším hráčem prvního poločasu. Na druhou stranu opět strašně fauloval, nervoval se a vůbec nemusel toto utkání dohrát. Přikláním se k názoru, že by se mi více líbila hra s Matou na jeho pozici, rychlá, kombinační a pohledná. Na druhou stranu nemáme žádné silové hráče, náš kádr by obstál ve španělské lize, ale v Anglii se hraje více do těla, a náš výškový průměr musí být kompenzován někým, jako je Fellaini. Smutný fakt, který musíme akceptovat.

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 6,1 (6,2)

Opět zahrál kvalitní zápas a byl jedním z hráčů, kteří mohli být rozdíloví, gól měl po přihrávce Fellainiho na kopačce, ale podklouzl a minul bránu. Jeho kombinace se Shawem je lepší než s Rojem, v druhém poločase už tolik vidět nebyl, podobně jako zbytek týmu, který se střídáním LVG naprosto rozpadl.

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – 4,1 (3,8)

Toto byl zápas, kde se měl zvednout, měl na to, hrál v prvním poločase skvěle. Sice svázaný taktikou posílat do vápna nebezpečné centry z pravé strany, ale držel se jí, vytvořil spoustu šancí a díky jeho dokonalému centru srovnal Rooney hlavou na 1:1. Mohl sám dvakrát vstřelit gól, jeho zakončení však nebylo dostatečně přesné. V druhém poločase mu chyběl Herrera a byl často na všechno sám, jeho herní frustrace se pak přetavila v naprostý zkrat, kdy rozhodčímu nadal do „hijo de puta“, když mu odpískal nasimulovaný pád, a zatáhl jej zezadu za dres, kamarádské poplácaní to moc nepřipomínalo. Šel do sprch. Oslabil tak svůj tým, mohli jsme do konce zápasu bušit z obou křídel, ale po tomto vystoupení „el Fidea“ z našeho týmu zbyly trosky.

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 6,8 (6,8)

Mám z jeho výkonu hořko-sladké pocity. Na jednu stranu dál nádherný gól hlavičkou po centru ze hry jako z učebnice United, na druhou stranu toho tolik nepředvedl, hlavně v druhém poločase, kdy měl táhnout tým, ale do akce se ne a ne dostat. V záloze má míč pořád, má velký vliv na hru, ale ne vždy je to výhrou. Na hrotu je naopak od hry téměř odtrhnutý. Jako kapitán by měl mít na hřišti mnohem větší prezenci, slovo, nejvíce si však pokecal s rozhodčím.

Phil Jones hodnoceníPhil Jones – 5,1 (5,3)

Phil vypadl ze zápasového tempa, dnes byl nucen naskočit, protože se opět zranil Shaw a Rojo musel na levého backa. Jonese určitě zdobí jeho zápal, jednou se krásně zdravě naštval a proběhl až k vápnu, kde mu jeho dloubáček chytil protihráč rukou. Co jej však nezdobí jsou zkraty, kterých se dopouští, jeden nás dnes stál postup. Presován snad 3 hráči Arsenalu posunul míč hrudníkem na Valenciu, který pod tlakem zazmatkoval a poslal jej příliš pomalu De Geovi, čehož s predátorským instinktem využil Welbeck a zbytek příběhu znáte.

Michael Carrick hodnoceníMichael Carrick – 5,2 (4,6)

Často se jej zastávám, ale dnes pro něj nemám slova chvály. Tento hráč se absolutně nehodí do naší nové herní koncepce, nedokáže si najít své místo, neumí tvrdě pressovat a bránit, vždy jen stínuje. V porovnání s Herrerou byl naprosto nedostatečný, pomalý, nekreativní, mimo dění. Jeho čas u nás se chýlí ke konci, opravdu pro tohoto hráče nevidím v top fotbale v roce 2015 využití. Jeho osobnost je příkladná, jeho hra je bohužel již hudbou minulosti. I tak ortodoxní fanoušek jako já tohle vidí, a je mi to opravdu líto, protože pro nás Michael udělal fakt hodně práce. Ne však v tomto zápase a obávám se, že ani v příštích nebude oporou, ale spíše slabinou týmu. Kéž bych se mýlil.

Adnan Januzaj hodnoceníAdnan Januzaj – 4,4 (4,3)

Přišlo mi, že na hřiště přišel vybojovat penaltu. Jeho výpady do vápna sice byly pohledné a zvedaly ze židle. Neměly však žádný výsledný produkt. Simulováním nikdo vyhrát nechce. LVG jej použil jako pokus o uhašení ohně, který sám o poločase svým střídáním zapálil, bohužel shořel i s ním.

Bonus:

zklamaný Louis van GaalLouis van Gaal

Včerejší večer ve mě velmi naboural důvěru v našeho holandského lodivoda, přijde mi, že mu jde jen o sebe samotného a o prosazení vlastního já na hřišti, ale nic není větší než Manchester United, ani Louis Paulus Maria, či jak se tento šlechtic/tělocvikář jmenuje. Když byl nominován do funkce, těšil jsem se, jak United nakopne k lepším zítřkům, dnešním střídáním však týmu uškodil, zničil tu snahu, co hráči v prvním poločase na hřišti budovali. Nevím, co mu Herrera udělal, jestli nebyl dostatečně defenzivní, když tvořil akce, nebo co se mu nezdálo. Carrick na hřišti byla jeho vůle, jeho volba a také jeho chyba, protože tím naprosto rozhodil celý svůj kádr. Za Shawa mohl jít o poločase na levého obránce Young a nad něj Januzaj, když už to utkání bylo tak otevřené a ofenzivní, on však Januzajem hasil oheň v momentě, kdy nikdo nevěděl co máme hrát a nakopávalo se na osamoceného Fellainiho. Nikdo jiný nenese více viny za včerejší vypadnutí z FA Cupu než-li náš holandský génius, který teď stojí před životní výzvou dostat United do Ligy Mistrů. Jinak si moc dobré reference do blížícího se důchodu neponese a bude všem pro smích.