Di María a Sanchez znovu proti sobě

20

Pondělní střetnutí mezi Manchesterem United a Arsenalem v rámci FA Cupu bude kromě jiného znamenat další souboj mezi Angelem Di Maríou a Alexisem Sanchezem, kteří se znají ze svých působení ve Španělsku.

angel di maria 77777

Statisticky je z jejich vzájemných soubojů úspěšnější Argentinec, když dokázal nastřádat ze vzájemných zápasů pět výher, přičemž dvakrát se dokonce zapsal do listinu střelců. To Sanchez si připsal vítězství pouze čtyři, přičemž branek vsítil stejně jako Di María. Souboj mezi Jihoameričany tak bude kořením, který ochutí už tak vypjatý souboj mezi tradičními rivaly.

Historie bojů mezi dvěma výše zmíněnými hráči začala roku 2011, když se Bílý balet a Barcelona rozešli z utkání španělského superpoháru smírně, a to v poměru 2:2. V této sezoně se pak proti sobě postavili ještě dvakrát, přičemž jedno utkání zvítězil Real Madrid v poměru 2:1 a jedno katalánský klub (3:1).

V sezoně 2012/2013 se křídelní hráči postavili proti sobě také v národních dresech, a to v rámci kvalifikace na světový šampionát. Zápas tehdy vyhrála Argentina při skóre 2:1. Prvním střetnutím na anglické půdě se pak datuje k listopadu, kdy United dokázali přemoct Arsenal na jejich půdě.

Sanchez je hráč, který má tuto sezonu neuvěřitelnou formu,“ řekl Di María o Sanchezovi. „Od doby, co hraje za Arsenal, v podstatě nelze zastavit od střílení branek a vytváření šancí. Jakožto klíčový hráč Arsenalu má obrovský vliv na jejich hru. Když se mu daří, tak se daří celému týmu. Pakliže má na noze míč, dokáže s ním udělat cokoliv, z čehož pochopitelně těží celý Arsenal. Musíme si na něj dát pozor a zastavit jej ve vytváření šancí. Víme, že když se rozběhne, tak je hrozbou.“

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPohledem ďábla: Newcastle – Manchester United
Ďalší článokEvans si nezahrá šesť zápasov
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!