03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Newcastle United – Manchester United

V tomto nervy drásajícím zápase jsme ukořistili nezbytné 3 body při velmi kontroverzních okolnostech. V prvním poločase jsme hráli snad nejhezčí fotbal této sezóny na soupeřově hřišti, ale gól nakonec padl až v samotném závěru utkání. Jak si vedli jednotliví hráči u členů redakce a u 260 fanoušků (v závorce)?

 

David de Gea hodnoceníDavid De Gea – 8,6 (8,3) MOTM

Zachránil nás dvěma skvělými zákroky po standartních situacích. Všechny ostatní střely šly mimo bránu či byly zblokovány obránci. V takovýchto zápasech je nesmírně důležité podržet vlastní tým a Davidovi se to opět podařilo.

 

 

 

 

Antonio Valencia hodnoceníAntonio Valencia – 6,6 (6,7)

Vytrvale brázdil pravou lajnu, kde měl před sebou Ángela Di Maríu, ale jejich spolupráce nebyla tak dobrá, jak bychom čekali. Ángel často nebyl tam, kde být měl. Zpátky k Tonymu, který si připsal i velké množství obranných zákroků, a to často během zakládání útoků soupeře, byl opravdu důsledný a dokonce vytvořil jednu šanci centrem. To, že opět pomalu hodnotil některé situace je u něj prakticky jediná vada, protože jinak s jistotou rozdal 63 přesných nahrávek z 65.

 

 

Chris Smalling hodnoceníChris Smalling – 6,3 (6,6)

I v dnešním zápase Chris působil velmi jistě a opět si dovolil 2 úspěšné kličky. Sebevědomí jej ovšem málem srazilo na kolena spolu s celým týmem, když v prvním poločase bohorovně sejmul nohou ve vápně Riviereho a rozhodčí naprosto nepochopitelně neodpískali penaltu. Jinak odvedl kus dobré obranné práce.

 

 

 

Jonny Evans hodnoceníJonny Evans – 6,3 (6,1)

Celý zápas vyhrával důležité hlavičkové souboje a ukázal pár skvostných zákroků, na hřišti působil dojmem kapitána, hodně se za nás bil. I on však mohl jít předčasně do sprch, rozhodcovská garda ovšem byla co se týče karet nanejvýš milostivá. Dostal se totiž do incidentu, který teď řeší skoro celý fotbalový svět. Narazili na sebe s Cissém, Jonny mu při pádu trošku nastavil nohu a Papis na to reagoval kopem ze země, kterým Jonnyho netrefil. Následovala však „přestřelka slin“, kterou začal Jonny a pak od sebe hráče museli odtahovat. Oba měli po tomto incidentu opustit hřiště, bohužel to však bude mít dohru, a je téměř jasné, že si Johnny posedí na 6 zápasů, protože video nelže a plivanec od něj šel, jakkoli se ho snažil po zápase v médiích LVG zastávat, že on by to s jeho povahou nikdy neudělal.

 

 

Marcos Rojo hodnoceníMarcos Rojo – 6,3 (6,4)

Narozdíl od svých kolegů se nedostal do kontroverzí, ale do dvou střeleckých šancí. Opět musím vyzdvihnout jeho ofenzivní přínos, protože kromě svých dvou ne až tak povedených střel dokázal jednu šanci svým dobrým pohybem u vápna i připravit. Abych nezůstal jen u chvály, předvedl 4 nedovolené zákroky, viděl jednu žlutou a prohrál na jeho poměry až příliš hlavičkových soubojů. Řečí čísel 3 vyhrané z 10 podstoupených. V 89´ jej vystřídal Michael Carrick.

 

 

Daley Blind hodnoceníDaley Blind – 6,4 (6,5)

Naše holandské dynamo opět svědomitě plnilo svou práci. Jak tu defenzivní s 5 zachycenými přihrávkami, tak tu ofenzivní. Žádnou šanci sice přímo nevytvořil ale hodně jeho rychlých chytrých passů k nim vedlo. I když byl často vyzýván ke střele, k žádné se nakonec neuchýlil, hrál poměrně na jistotu, snad nám „nezcarrickovatí“. Jeho bojovný přístup a zápal si však zaslouží chválu.

 

 

 

Ander Herrera hodnoceníAnder Herrera – 6,3 (6,4)

Odehrál podobný zápas jako kolega Daley. Narozdíl od něj se však k jedné šanci dostal, míč však z kruhu před vápnem napálil příliš silně, a ačkoli byla trajektorie míče velmi chytře zvolena, branku netrefil. Pokusil se i o pár svých chytrých kolmic, bohužel spoluhráči na ně nezareagovali nejlépe. Co se týče defenzivy, odebral čtyřikrát čistě míč, faul si připsal jen jeden, což naznačuje jeho uklidnění, v některých zápasech ze začátku sezóny hrál až moc agresivně.

 

 

Marouane Fellaini hodnoceníMarouane Fellaini – 6,3 (6,3)

Dnes jsme hráli jen na jeden hrot, Rooneyho, Fellainimu byla svěřena role podhrotového záložníka. Dnes předvedl na jeho poměry dost fotbalový výkon. Takhle pružného a kombinujícího jsem jej v našem dresu často neviděl. I jeho přihrávky byly lepší než v okresním přeboru. Ač to může být k nevíře, podařilo se mu obejít protihráče kličkou celkem pětkrát, v čemž byl nejlepší na hřišti. Mohl vsítit dva míče hlavou, jenomže Krul měl skvělý den a vždy jej vychytal. Další pokus mířil vedle a jeden mu byl zblokován ještě před vápnem. V druhé částí druhého poločasu už se však tolik nezapojoval, byl hodně hlídán a tak jej v 82´ LVG vystřídal za Matu, který naší hře mohl dát nový impuls.

 

Angel Di Maria hodnoceníÁngel Di María – 5,3 (5)

„Ángel se trápí.“ Takhle by se mohl jmenovat nový film v koprodukci MUTV a BBC. Čím hvězdnější jméno, tím větší propad po přestupu do United, nebo vám přijdou spolu s Falcaem a Matou stejní jako v předchozích klubech? Mata je stejný tak maximálně v roli sympaťáka, Falcao mi přijde jako taková veselá přetvářka plná vnitřního trápení a Ángel…by měl dostat chvilku oddech, ať se dá do kupy, protože byl opět nejhorším hráčem na hřišti. Celý tým United šlapal jako hodinky a on byl skoro vždy tím zrníčkem mezi koly, co rozsypalo celý stroj. Skoro všechny jeho centry šly do lesa, podařily se mu jen 2 z 6 kliček a za celých 60 minut vytvořil jen jednu šanci, ke střele se ani nedostal. Opět jej vystřídal Januzaj.

 

Ashley Young hodnoceníAshley Young – 7 (7,2)

Zato hráč, který už byl 70% fans zde na Devilpage prodán, či dokonce darován, nám letos získal spolu s De Geou v bráně nejvíce bodů. Takto si představuji výkon křídelníka, který se má snažit penetrovat obranu a asistovat útočníkovi při akcích vedených ze středu či druhého křídla. Ash to splňoval do puntíku, vytvořil centry 3 šance (1 z rohového kopu) a sám se do zakončení dostal dvakrát. Gól mohl dát už při prvním pokusu, kdy se dostal k dorážce po střele Rooneyho, jenže to nerisknul z první, přehodil si míč na silnější nohu a dovolil tak Krulovi, aby se přemístil a dokončil tak svůj „double-save of the day“. Nakonec mu to Krul vynahradil, když při tlaku Rooneyho zazmatkoval a nahrál míč Ashleymu přímo na nohy, který už neváhal a napálil jej z první k odkryté tyči.

 

Wayne Rooney hodnoceníWayne Rooney – 7,6 (7,8)

Výkony Rooneyho konečně mají po dlouhém období zmaru vzrůstající tendenci. V tomto zápase byl určitě nejlepším hráčem United v poli a jeho revírem není dálnice ani střední záloha, ale pozice útočníka. Jejich kombinace s Fellainim je o poznání záživnější než statické duo Falcao-RVP. Občas jsem měl ovšem pocit, že tam vepředu chybí vysoký hrot formátu Ruuda Van Nistelrooye, jenž by zakončoval finální přihrávky, které bohužel až moc často nacházely defenzivní hráče domácích. Občas jsem si přál, aby byl Robin zpátky a ve formě. Wayne se nakonec dostal jen ke dvěma střelám, přičemž ta první byla z vyložené šance, stačilo přehodit Krula, Rooney však branku minul, možná ovlivněn hráči mávající offside, který ovšem nebyl. Šancí mohlo být o pár víc, kdyby mu rozhodčí nepískli tolik nesmyslných offsideů. Jeho neutichající tlak způsobil chaos v obraně a špatný odkop Krula, kterého využil Young ke vstřelení vítězné bránky. Jen tak dál, kapitáne.

 

Střídající hráči:

 

Adnan Januzaj hodnoceníAdnan Januzaj – 5,6 (5,9)

Přišel na hřiště na poslední půlhodinu za „porouchaného“ Di Maríu a narozdíl od předchozího zápasu proti Sunderlandu neměl na hru takový vliv. Nedařilo se mu penetrovat obranu, po rakovině navrátivší se Jonas byl na něj nahecován a nic mu nedaroval. Proto jsme neviděli žádný kloudný průnik ani žádnou střelu, či vytvořenou šanci od našeho mladého klenotu.

 

 

 

Juan Mata hodnoceníJuan Mata – nehodnocen

Byl na hřiště poslán na posledních 10 minut s taktikou hrát více po zemi, protože ve vzduchu na tom byl tým Newcastle lépe a Fellaini už hrál z posledního. Juan ovšem nepředvedl skoro nic, vůbec se do hry nezapojil, za celých 14 minut přihrál pouze třikrát na vzdálenost několika metrů a předvedl dva nepovedené obranné zákroky. Jednou byl zfaulován na naší polovině a tím výčet jeho aktivity končí.

 

 

 

Michael Carrick hodnoceníMichael Carrick – nehodnocen

Nejzkušenější člen kádru dostával dobrých 10 minut instrukce z „análů mistra analýz Stuivenberga“, aby je pak na ploše pěti minut mohl na hřišti rozbalit. Vystřídal možná nepochopitelně Marcose Roja, což byla podle mě chyba, protože jsme závěrečný tlak Newcastle málem neustáli. Ptáte-li se, jak Carrick zrealizoval masterplan dua van Gaal-Stuivenberg, odpovědí budíž fakt, že nebyl ani jednou na míči, pouze zblokoval jednu přihrávku do vápna. Bravo, náš realizační týme, opět jsme „s haluzí“ vydolovali 3 body, ani se nedivím, že Giggs znechuceně odmítal slavit, je mi ho tam nesmírně líto.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!