05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal nechce zbytečnou práci pro De Geu

Louis van Gaal chce po hráčích Manchesteru United, aby přestaly ztrácet míče jednoduchými přihrávkami na Davida De Geu, což se v této sezóně děje až přespříliš často.

de gea 009United prohráli v posledních dvaadvaceti zápasech jen dvakrát, ale některým fanouškům se stále nelíbí pomalá tvorba akcí rudých ďáblů, což dali najevo Jonnymu Evansovi v utkání se Sunderlandem, když přihrával De Geovi.

„Musíte uznat, že dát najevo svoje pochybnosti hráči, kterého musíte i podporovat, je důležité. Když uděláte chybu v obraně, je to víceméně šance soupeře k vsítění branky. Vidí to fanoušci a musíte to vidět i vy. A souhlasím s fanoušky, že bychom nemuseli tak často vracet míč na brankáře, protože tak bychom mohli hrát v mnohem větším tempu.

Brankář je ale jedenáctým hráčem na hřišti a i on může občas zrychlit hru a De Gea je toho schopen. Přihrává totiž až na hráče v druhé vlně, což je lepší než přihrávat na hráče hned vedle sebe, protože takhle byste potřebovali moc hráčů u rozehrávajícího hráče.“

Van Gaal chce také, aby se hráči nevzdávali držení míče tak lehce.

„V čem se potřebujeme zlepšit, jsou nevynucené ztráty balónu. Když se těmto ztrátám vyhneme, uděláme velký krok vpřed.“

Boss United také souhlasí s Arsenem Wengerem, že boj o dobré pozice v tabulce bude trvat až do posledního zápasu v lize. Jestli je Wengerův odhad správný a získá 72 bodů, budou muset United ze zbývajících jedenácti utkání vyhrát sedm a jedno remizovat a to je čekají zápasy s pěti týmy ze současné top 7.

„Nepřemýšlím o tom, kolik bodů s Arsenalem uhraje, ale v Premier League je zkušenější, takže mu v tom budu věřit.“

zdroj: espn.co.uk

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!