28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ohlasy pro utkání s Newcastelem

Manchester United ve včerejším utkání proti Newcastelu vybojoval v závěru utkání cenné tři body a manažer United Louis van Gaal, stejně tak jako další hráči United jsou s vítězstvím velmi spokojeni.

MU NC

Lodivod Manchesteru United Louis van Gaal vyzdvihl především výkon kapitána týmu Wayna Rooneyho, který v závěru utkání s Newcastelem svojí aktivní hrou přinutil brankáře domácích Tima Krula k chybě, kterou Ashley Young přetavil ve vítěznou branku.

„Musím říct, že co se týče přípravy branek, je Wayne naprosto neuvěřitelný. Byl to už ztracený míč, ale jeho bojovný duch je prostě k nezaplacení. Máme skvělý tým. Máme skvělého týmového ducha a navzdory všem kritikům se snažíme hrát co nejlepší fotbal a zvítězit. Dneska jsme odehráli dobré utkání,“ řekl van Gaal pro MUTV.

Manchester United byl po celé utkání lepším týmem, dostal se do několika skvělých brankových příležitostí, ale dlouho nemohl překonat skvěle chytajícího Tima Krula. Nutno podotknout, že na druhé straně se nenechal zahanbit ani David de Gea, který rovněž předvedl fantastický výkon a několika skvělými zákroky měl lví podíl na výhře Rudých ďáblů.

„Tento rok je David de Gea neuvěřitelný. Během své kariéry jsem měl spoustu skvělých brankářů, včetně Edwina van der Sara nebo Victora Valdese v Barceloně, ale David de Gea prožívá skvělou sezonu. Na hřišti Newcastelu je těžké zvítězit, proto jsem s výsledkem velmi spokojen. Dokázali tady porazit skvělé týmy, takže máme radost.“

O jedinou branku utkání se postaral 29letý anglický záložník Ashley Young, který v utkání nastoupil na levém kraji zálohy a předvedl velmi dobrý výkon.

„Bylo to těžce vybojované vítězství. Věděli jsme, že tady musíme získat tři body a nakonec jsme byli odměněni. V prvním poločase jsme měli hodně šancí, ale nedokázali jsme je využít. Věděli jsme, že přijdou další šance a nakonec se to šťastně odrazilo ke mně a skóroval jsem. Lidé budou neustále zpochybňovat velké kluby, ale my se musíme soustředit sami na sebe. Posloucháme pouze manažera a realizační tým. Věděli jsme, že týmy kolem nás vyhrávají, takže to byly opravdu důležité tři body,“ řekl Ashley Young pro MUTV a BT Sport.

A jak popsal vstřelenou branku sám autor?

„Skvělou práci odvedl Wayne Rooney, který vyvíjel tlak na jejich obránce. Když jsem dostal míč ke svým kopačkám, musel jsem rychle reagovat a poslat ho do sítě. Už předtím jsem měl velkou šanci, takže jsem velmi rád, že jsme získali všechny tři body, pro které jsme si tady přijeli.“

Španělský záložník Manchesteru United Ander Herrera je rovněž stejného názoru, že Manchester United si v utkání zasloužil získat všechny tři body.

„Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Už předtím jsme měli vstřelit nějakou branku a o poločase jsme byli trochu zklamaní, protože jsme měli vést. Vytvářeli jsme si šance, drželi jsme míč a soupeře jsme nepouštěli do velkých šancí, kromě asi jedné z poslední minuty prvního poločasu. Nakonec jsme rádi. Příště ale musíme skórovat dříve, protože naši fanoušci potom strašně trpí,“ řekl Herrera pro MUTV.

United získali cenné tři body, jelikož jeho konkurenti v boji o příčky zaručující postup do Ligy mistrů rovněž plně bodovali.

„Když jsem se díval na ostatní výsledky, uvědomil jsem si, jak je to cenné vítězství, protože Arsenal vyhrál, stejně tak jako Liverpool, Tottenham a Southampton. O první čtyřku to bude ještě velká bitva, ale myslím si, že máme dobrou pozici. Vyhráváme, držíme míč a vytváříme si více šancí než náš soupeř,“ dodal bývalý hráč Athletica Bilbao.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!