04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Carrickova láska k fotbalu se zrodila v Newcastlu

Rodák z Newcastlu Michael Carrick mluvil o svém dětství a o zajímavých utkáních, která zde odehrál.

 Michael Carrick při rozehrávce

Řekni nám něco o tvém životě v Newcastlu…

Můj otec mě vzal do klubu Wallsend Boys, když mě bylo asi čtyři a půl roku. Mohl tam chodit každý, kdo si chtěl v sobotu večer zahrát fotbal. Týmy se měnily, každý zápas byl jiný a někdy se prostě jen kopalo s míčem v kruhu. Stále si pamatuji, jak jsem tam chodil, protože jsem tam strávil většinu dětství, takže toto místo mi asi navždy přirostlo k srdci.

Byl fotbal pro obyvatele důležitý?

Určitě! Lidé všude mluvili o výsledcích Newcastlu a o dění v klubu – dnes je to stejné. Když se tam vrátíte, zjistíte, že jsou všichni zapálení do fotbalu. Pro kopanou je to skvělé město.

Jak se dostala vaše rodina k tomu, že začala podporovat právě Newcastle?

Jako bychom měli nějakou jinou možnost… Fotbalem tu lidé žijí a někteří jen přes týden čekají, až bude zase víkend, aby mohli sledovat zápas, mluvit o něm a modlit se, že vyhrají. Když jsem vyrůstal, vyhrál Newcastle v první divizi, postoupili, Kevin Keegan byl manažerem a pár sezón se jim dařilo stíhat United a několikrát byli i druzí. Hráli atraktivní fotbal a byla to radost se na ně dívat. Táta jim dříve fandil, teď už moc ne.

Měl o tebe Newcastle jako o hráče někdy zájem?

Měl jsem šanci, když jsem byl mladší, ale rozhodl jsem se jít do Londýna do West Hamu, což pro mě bylo velké rozhodnutí, ale ukázalo se jako dobré.

Jak tě napadlo opustit rodné město?

Tenkrát jsem zrovna odcházel ze školy, dokončoval zkoušky a chtěl jsem hrát v nějakém klubu na plný úvazek. West Ham jsem měl nejradši a taky mě nejvíc seděl, proto jsem se pro něj rozhodl.

Co si pamatuješ ze svého prvního návratu do Newcastlu jako hráč?

Vlastně to byl můj debut za West Ham, na St James’. Rychle mi docházela energie, v poločase jsem byl úplně vyřízený a nevěřil jsem, že bych mohl hrát celý zápas. Nakonec to byla remíza 2:2. Neodehrál jsem moc dobré utkání, ale byla to skvělá zkušenost.

Nastoupil jsi za United při výhře 5:1 v únoru roku 2008 – to je výkonnostní rozdíl mezi těmito zápasy.

To si pamatuji. V té sezóně jsme doma vyhráli velkým rozdílem. Jeden hráč vyčníval a byl to samozřejmě Ronaldo, který vstřelil dvě branky. Tehdy byl ve skvělé formě… vlastně ji má pořád!

Na který moment na St James Parku se těžko vzpomíná?

Porážka 3:0… v lednu 2012 to bylo? To nebylo moc potěšující. Předtím jsme prohráli doma s Blackburnem – to nebyly dobré časy. Naštěstí mám víc pozitivních zkušeností, takže doufám, že v nich budeme pokračovat.

Třikrát jsi zde vyhrál jako hráč United. Jaké jsou šance na to, abys zvýšil tento počet na čtyři a co by to pro tebe znamenalo jako pro Geordieho (rodáka z Newcastlu pozn. red.)?

Vždy se snažím se tam vracet, ale jakmile jde o utkání, tak je to jen práce. Když jsem byl mladší a vracel jsem se tam, bylo to pro mě speciální, ale teď už jsem tam byl mockrát. Ve chvíli, kdy nastoupím do zápasu, se soustředím jen na to, abych dobře odvedl svoji práci. Vždy je tam skvělá atmosféra a na to se těšíme.

Jak snáší tvoje rodina tyto zápasy mezi Newcastlem a United?

Všichni teď fandí United!

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!