16/05/2021
Akadémia

MSC: Bolton – United 1:0

V semifinále Manchester Senior Cupu narazil náš rezervný tím na súpera z Boltonu, ktorému po slabom výkone podľahol 1:0 a s turnajom sa naši chlapci lúčia tesne pred bránami finále.

u21united

Do prvej šance zápasu sa dostali domáci hráči Boltonu, keď do šestnástky prenikol Woodland. Jeho strela našťastie mierila mimo bránu Joela Pereiru. Už o dve minúty neskôr opäť hrozili domáci hráči. Ľavý obranca Sellers skúšal šťastie zo šestnástich metrov a jeho strelu zastavilo až brvno. V 13. minúte mohli ísť United do vedenia. Ashley Fletcher našiel v šestnástke Kelletta, ktorý však nedokázal umiestniť svoju strelu medzi tri žrde. V 15. minúte mali United ďalšiu dobrú šancu na skórovanie. K priamemu kopu sa z dvadsiatich metrov postavil Goss, ktorý umiestnenou strelou k ľavej žrdi preveril schopnosti Campbella v bráne Boltonu. Vďaka týmto dvom šanciam sa United, po rozpačitom štarte, pomaly dostávali do zápasu. V 21. minúte to skúšal Ashley Fletcher, no jeho tvrdá strela len vyprášila Campbellove rukavice. Bolton bol však aj naďalej veľmi nepríjemný. Tvrdá strela Ilieva z vnútra šestnástky mierila len tesne vedľa pravej žrde Pereirovej brány. Do konca prvého polčasu sa už ani jedno mužstvo nedostalo do žiadnej zaujímavejšej šance a do šatní sa išlo za bezgólového stavu.

Od úvodu druhého polčasu sa snažili hráči United dominovať a boli veľmi aktívni, ale neviedlo to k žiadnym gólovým šanciam. Zákonite prišiel trest od domáceho mužstva. Za obranu United si zabehol útočník Woolery, ktorý dostal výbornú prienikovú prihrávku zo stredu poľa a lobom prekonal vybiehajúceho Pereiru. 1:0.
United sa ani po inkasovanom góle nevzdávali a Sean Goss rohovými kopmi neustále ohrozoval bránu Boltonu. Ani v druhom polčase to nebol veľmi oslnivý výkon. United sa snažili kontrolovať hru, ale všetko sa dialo mimo šestnástky domácich a gólové šance neprichádzali. Domáci hrozili z rýchlych protiútokov a dokázali niekoľkokrát zamestnať Pereiru v bráne United. Ani oni však nemali šťastie v zakončení. V 84. minúte sa tvrdou strelou prezentoval Donald Love po prihrávke Kelletta, ale ani táto príležitosť neskončila gólom. United tak po slabom výkone podľahli na pôde Boltonu a s Manchester Senior Cupom sa lúčia po prehre 1:0. Bolton postúpil do finále, v ktorom sa stretne s Manchestrom City.

Gól: 54. Woolery