04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Sunderland AFC

V celkem zajímavém utkání se podařilo naším hráčům zvítězit a rozdíl mohl být ještě větší. Kompletní rozbor týmového výkonu přinese kolega Ronny, já se opět zaměřím na hodnocení jednotlivých hráčů, které doplním o průměry hodnocení redakce a 210 fanoušků (v závorce).

 

De Gea1David De Gea – 6,5 (6,7)

Byl to pro něj poměrně pohodlný zápas, až na jeho začátek, kdy se hezky uvolnil Wickham a vystřelil zpoza obránce nebezpečnou přízemní točenou střelu. Tu však De Gea krásným zákrokem vyrazil na rohový kop. Připsal si pak ještě další dva zákroky. V druhém poločase si téměř nezahrál. Opět ho však musím pokárat za kvalitu jeho dlouhých míčů. Pokud nahrával po zemi nakrátko, neměl problém. Jakmile chtěl najít někoho v poli, podařilo se mu to pouze jednou z 10 pokusů.

 

 

ValenciaAntonio Valencia – 6,3 (6,4)

Měl velmi dobrý zápas. Na papíře hrál pravého obránce, ale jelikož téměř nebylo nutné bránit, objevoval se na hřišti spíše jako ofenzivní pravé křídlo. Nevedl si špatně, občas měl však momenty, kdy mohl s míčem vymyslet něco progresivnějšího. Na jeho nasazení, rychlost a bojovnost nemůžeme říct ani popel. Vytvořil tři šance, dostal se ke třem střelám, dvě mu zblokovala obrana, jednu chytil gólman. Byl opravdu hodně aktivní a pokazil pouze 5 z 60 přihrávek. Pokusil se pouze o jeden centr a ten byl úspěšný, LVG podle mě zapracoval na jeho lepším herním využití. Ačkoli Rafael patřil vždy mezi mé oblíbence a Paddy se mezi ně pomalu dostává také, musím uznat, že Valencia je opravdu kvalitní a hlavně zkušený plnokřídelník, který může týmu ještě hodně let sloužit. 

 

Smalling1Chris Smalling – 7,2 (7,3)

Celá obrana zahrála včera velmi koukatelně. Velkou míru v tom hraje fakt, že se téměř nemuseli věnovat svým defenzivním povinnostem a mohli tak nabíhat do útoku, zakládat akce nebo je rovnou zakončovat. Chris se dostával dokonce do pozice pravého, ale i levého křídla, odkud vyslal dva centry, přičemž jeden vedl k šanci tuším Younga. V defenzívě se zaskvěl dvěma úspěšnými zákroky ve vápně a dokonce obešel dva protihráče kličkou.

 

 

Evans1Jonny Evans – 6 (5,4)

Dá se o něm napsat v podstatě to samé, co o Smallingovi, také se hodně zapojoval do útoku a dostával se až k vápnu, odkud byl publikem několikrát vyvoláván ke střele. O jednu se pokusil, ale jeho dělovku mu zblokovala obrana hostí. V prvním poločase mi občas trnula krev z jeho rozehrávky od vlastního vápna, kdy si s De Geou posílali bohorovné krátké nahrávky při aktivním pressingu hostí, naštěstí se žádného failu nedopustil.

 

 

Rojo1Marcos Rojo – 7,2 (6,3)

Ze začátku zápasu jsem byl zmaten, kterou formaci LVG zvolil, a jestli Marcos hraje LCB nebo LB. Časem bylo jasné, že hraje levého obránce, i když v tomto zápase spíše podporoval ofenzivní hru. Útočnou činnost doplňoval velmi často a velmi dobře, až na pár viditelnějších momentů u vápna, které mu nevyšly. Každopádně, snaha mu upřít nelze a podle mě je pro LVG základním pilířem obrany, který může stavět podle potřeby na více postech. Vždy bude odvádět skvělou defenzivní práci a podporovat útok, jako v tomto zápase. Dostal se ke třem hlavičkám, jedné zblokované a dvěma více či méně těsně nad a vytvořil jednu šanci. 

 

Blind1Daley Blind – 7 (6,2)

V těchto zápasech, kdy se očekává dominace hráčů United, je podle mého názoru lepší volbou než Michael Carrick, protože je flexibilnější a nebojí se s míčem běžet k vápnu, kde hledá finální přihrávku nebo možnost zakončení, jako v tomto zápase, kde měl dvě střely, jednu zblokovanou a jednu mu chytil gólman. Staral se o neustálou distribuci míče, vyslal 104 nahrávek, z nichž se mu nepovedlo pouze 7, což je úžasná úspěšnost. Vytvořil 2 šance a za zmínku stojí také fakt, že byl nejčastěji faulujícím hráčem United, se čtyřmi zákroky proti pravidlům, byl hodně aktivní při pressingu a dokázal ukořistit 4 míče z nahrávek hostí. 

 

Herrera1Ander Herrera – 6,8 (6,8)

Ander je přirozený střední záložník. Rozdíl mezi jeho vlivem na hru a tím, co na jeho pozici předváděl v minulých zápasech Wayne Rooney je velmi markantní. Hru dirigoval, několikrát jsem jej spatřil, jak ukazuje spoluhráčům kam mají běžet a co tam dělat, s přibývajícími zkušenostmi a sebevědomím může být opravdovým playmakerem. Portfolio jeho schopností je široké, což předváděl i v tomto zápase, od tvrdých skluzů a bojů o míč, po zajímavé přihrávky až ke střelám, které však neměly gólové parametry. Při zrodu prvního gólu stál právě Ander, byl to on, kdo poslal míč na Falcaa ve vápně. Měl poté jeden moment, kdy mohl luxusně vystřelit z dálky, ale nepochopitelně si to rozmyslel, škoda, gól si za výkon zasloužil.

 

DiMaria1Ángel Di María – 4,2 (4,2)

Předvedl nejhorší výkon v dresu United. Bylo poznat, že tým trénoval na to, aby měl Ángel co nejvíce míčů a prostoru s nimi něco udělat. Nelze mu upřít, že byl aktivní a hladový a dokázal si často hezky počkat na míč. Ta druhá část, tudíž co s tím míčem udělal, už patřila do béčkového hororu či tragédie. Exekuce krátkých nahrávek otřesná, nikdo z našich hráčů neztrácel tolik míče, či je přímo nedával soupeři, z čehož hráči Black Cats profitovali, například největší šancí Connora Wickhama. Dalším jeho „klenotem“ jsou centry z levé strany před vápnem, které nemají šanci ohrozit branku soupeře s přihlédnutím k výškovému deficitu našich hrotových hráčů. Když už ke konci poločasu mohl napravit svou reputaci při rychlém protiútoku a přihrát na gól Falcaovi, Rooneymu či Youngovi, proti nimž stáli jen 2 obránci Mackems, zbytečně postupoval s míčem dál a nakonec jej daroval otřesnou přihrávkou gólmanovi. Umožnil tak našemu lodivodovi „ukázat koule“, který neměl jinou volbu než jej o poločase stáhnout za Januzaje, což nám podle mě vyhrálo zápas.

 

Young1Ashley Young – 7,7 (7,5) MOTM

Pod van Gaalem tento hráč opravdu ožil. I v tomto zápase byl pravděpodobně nejlepším hráčem United, předváděl velmi dobrou křídelní hru a dokázal vytvořit dvě šance centry a dvě z rohových kopů. Těžil ze své rychlosti a skvělé technice na míči, díky které ukázal dvě hezké kličky. Byl i velmi aktivní v napadání, opravdu do tohoto zápasu dal moc a vybojoval 4 míče. Nikdo jiný si nezasloužil dát gól jako on, bohužel mu jeho střelu zblokoval O´Shea na břevno a další dvě střely šly mimo, jedna pumelice těsně nad břevno a druhá točená střela z dálky minula levou tyč brány o pár desítek centimetrů. 

 

Rooney1Wayne Rooney – 7,7 (7,2)

Nebylo úplně jasné, zda hrál hrota, či podhrota, celé reálné rozestavení na hřišti mi přišlo jako 4-2-3-1. Byl do zápasu opravdu zapálen a bojoval o míče, ale když jej měl na kopačkách, byla na něm místy znát bezradnost, která bohužel nahradila kdysi jej zdobící výbušnost a dravost. Za celý zápas se dostal pouze k 40 přihrávkám, z nichž se mu ovšem podařilo vytvořit 4 šance, 7 přihrávek pokazil, někdy v docela deprimujících situacích, kdy hrozilo otevření hostující obrany. V tomto zápase měl však stejný počet střel na bránu jako doposud za snad celý kalendářní rok 2015, tudíž 4. Jeho první branka padla z pokutového kopu, který umístil po zemi k tyči světelnou rychlostí. Druhý gól přidal hlavou, když dorážel překvapivou střelu Januzaje, kterou Pantilimon dokázal jen vyboxovat před sebe, což se mu nakonec hrubě nevyplatilo. V 86´jej za velkého potlesku vystřídal Mata.

 

Falcao1Radamel Falcao – 5,5 (5,5)

Další obskurní zápas z jeho strany, který dává najevo, že je pro něj anglický fotbal možná příliš velkým soustem. Dostal se jen k jedné utrápené hlavičce mimo, jinak jej spoluhráči nikdy nenašli v pořádné pozici. Jeho činnost kolem či uvnitř vápna byla téměř nulová. Neustále byl stínován jedním z dvojice Brown/O´Shea, kteří to v jednom momentu přehnali a poslali jej společnými silami na zem ve vápně poté, co si konečně kvalitně zpracoval míč. I když měl po důkladném zkoumání větší podíl na pádu Falcaa „Sheasy“, nakonec byl pod sprchy poslán „the hardest man in town“. V 68´jej vystřídal Fellaini.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Januzaj1Adnan Januzaj – 7,2 (7,2)

Občas LVG sáhne k geniálnímu střídání, tohle bylo jedno z nich. Januzaj byl v porovnání s Di Maríou na úplně jiném levelu. Hrál ortodoxní pravé křídlo a s míčem na nohách obcházel obránce jak kdyby se nechumelilo. Opět jsme viděli starého dobrého nebezpečného Adnana. Sunderland je asi jeho nejoblíbenější soupeř, vzpomeňte si na jeho dva góly pod Moyesem loni, kdy otočil celý zápas. Měl 4 střely, z nichž jedna byla zblokována, jedna šla po úžasné pumelici těsně vedle pravého horního rohu brány a dvě mu chytil Pantilimon. Bohužel pro něj jednu z nich vyrazil přímo před Rooneyho, který ji bez potíží dorazil hlavou do prázdné brány. Jeho výkon určitě měl na to, aby jej LVG začal stavět do základu, ve studiu MUTV však po zápase potvrdili mé obavy, že LVG bude nadále vkládat důvěru v Di Maríu, který si podle něj stále potřebuje zvyknout na anglický fotbal.

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 5,7 (5,4)

Většinou jej LVG používá jako svůj „masterplan“ vedoucí k získání 3 bodů proti zatáhnutým celkům ze spodku tabulky na jejich hřištích. V tomto zápase se možná slušelo poslat na hřiště za frustrovaného Falcaa talentovaného Jamese Wilsona, jenže náš lodivod se rozhodl jinak. Fella se dostal ke dvěma střelám, jedna šla vedle, i když měla parametry stát se gólovou, a jednu napálil zblízka do Pantilimona, jinak se k něčemu pořádnému za celý zbytek zápasu nedostal a spíše jen rozdával nahrávky z pozice podhrota a podílel se na tvorbě hry. Raritou je, že se mu nepovedla pouze jedna nahrávka z 18, a to až na naší polovině. 

 

Mata1Juan Mata – nehodnocen

Naskočil do zápasu až v 86´, snad pro pocit, že si také zahrál, protože jej určitě netěší, že se dostal pravděpodobně permanentně na střídačku, vinou částečně i toho, že hrajeme pouze 2 soutěže. Dostal se k jedné zblokované střele a přidal 12 přihrávek vedoucích k lepší kontrole hry a klidnému dohrání zápasu bez zbytečných zranění.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!