23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

U18: United – Derby County 2:0

Po nešťastnej prehre s Wolves nastúpili naši mladíci na ďalší ligový zápas. Tentokrát si zmerali sily s hráčmi Derby County. Po dvoch góloch Rashforda dokázali zvíťaziť 2:0 a posunuli sa na tretie miesto v tabuľke.

u18

 

United sa snažili vstúpiť do zápasu aktívnou hrou, ale do prvých väčších šanci sa dostávali hráči Derby. V 4. minúte dostal Zanzala výbornú prihrávku na os ihriska, ale jeho strelu dokázal chytiť brankár Henderson. O minútu neskôr to skúšal spoza šestnástky Gordon, ale jeho strela išla mimo Hendersonovej brány. Na druhej strane sa snažili útočiť aj domáci hráči. V šestnástke sa presadil Riley a s jeho strelou si musel poradiť brankár Behrens, ktorý vyrazil na roh. Prvý rohový kop dokázala obrana Derby odpratať na ďalší roh, ale z druhej štandartky už Riley našiel hlavu Fosu-Mensaha, ktorý výborne predĺžil na Rashforda. Marcus Rashford si spracoval loptu na hruď a následnou tvrdou strelou poslal svoj tím do vedenia. 1:0. 
V 12. minúte mohlo byť vyrovnané. Vernam zahrával priamy kop zo sedemnástich metrov a Henderson mal čo robiť aby vyrazil jeho nebezpečnú strelu. Hráči Derby County sa snažili neustále hroziť pred našou bránou. Blízko ku gólu mal Gordon, ktorý po rohovom kope prenikol z ľavej strany až do šestnástky. Po jeho strele bol už Henderson prekonaný, ale na bránkovej čiare ho výborne zastúpil obranca Reid. V 27. minúte mali hostia ďalšiu veľkú príležitosť z priameho kopu. K lopte sa opäť postavil Vernam a tvrdou strelou natiahol Hendersona, ktorý nádherne vyrazil. Rashford mohol zvýšiť vedenie United už o dva góly, ale po presnom centri Borthwicka-Jacksona nedokázal hlavou umiestniť loptu do siete a skóre zostalo nezmenené. 5 minút pred koncom prvého polčasu dokázali hráči Derby zavrieť svojho súpera na vlastnej polovici a vytvárali nepríjemný tlak v okolí šestnástky. Ukončil ho až aktívny Gordon strelou do Hendersonového náručia. Hostia boli v prvom polčase aktívnejším mužstvom a dostávali sa do niekoľkých zaujímavých šancí. Proti však bol výborný brankár Henderson a obrana United. Naši hráči dokázali vyťažiť maximum zo svojich príležitostí a do šatní išli s najtesnejším náskokom.

Druhý polčas odštartovali hráči United tým najlepším možným spôsobom. Borthwick-Jackson poslal do šestnástky prízemný center, ktorý našiel nohu Gribbina. Jeho slabšiu strelu zachytil Rashford a druhým gólom v zápase zvýšil na 2:0. 
O pár minút neskôr mali hráči Derby ďalšiu šancu na skórovanie. Borthwick-Jacskson dokázal vykopnúť loptu z bránkovej čiary a následný tvrdý pokus Gordona zlikvidoval Henderson. V 60. minúte sa Gribbin prezentoval umiestnenou strelou z dvadsiatich metrov, ale jeho vynikajúci pokus dokázal Behrens vytesniť nad brvno. Hráči United postupne prebrali opraty zápasu a nepúšťali hostí do výraznejšieho tlaku a sami sa pokúšali pridať ďalšie góly. Dvakrát to skúšal Thompson, ale ani jeden pokus nemieril do brány. V druhom polčase však tempo zápasu upadlo. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť väčšie množstvo zaujímavých príležitostí, tak ako tomu bolo v prvom polčase. Zmeniť sa to pokúšal Gribbin, ktorého strela trafila ruku obrancu hostí, ale rozhodca penaltu nepískal. Do konca zápasu sa skóre nemenilo a United tak dokázali zdolať nepríjemných hostí z Derby County v pomere 2:0. Týmto víťazstvom sa naši hráči posunuli na tretie miesto v tabuľke, keď preskočili mestských rivalov zo City a účasť v play-off by im už nemala ujsť. Na ďalší ligový zápas nastúpia naši mladíci už tento utorok proti Sunderlandu. 

Góly: 8. Rashford, 48. Rashford

Manchester United U18
Henderson – Reid, Tuanzebe, Fosu-Mensah, Borthwick-Jackson – Redmond, Thompson – Riley, Gribbin, Croskery – Rashford

Derby County U18
Behrens – Stabana (82. Clennett), Wassall, Bennett, Macdonald – Gordon, Bird (69. Adams), Carvell (82. Dryden), Babos – Zanzala, Vernam

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!